Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ПОЇХАТИ ВЧИТИСЯ В НІМЕЧЧИНУ

Українці вже не задовольняються лише вітчизняними ВНЗ і дуже часто вибирають навчання за кордоном. Так, сьогодні популярнішою та доступнішою стає освіта в Німеччині. До того ж за останні роки країна кардинально поліпшила становище іноземних студентів, створивши сприятливі умови для отримання німецького диплома. Про те, які саме переваги та пільги отримали іноземці в Німеччині ми розповімо вам в цій статті.

Не секрет, що німецький диплом – це гарантія майбутньої кар’єри, підтвердження серйозної профільної підготовки, знання німецької й англійської мов. Тому інтерес іноземних студентів до навчання в Німеччині нестримно зростає. Минулого року в країні був встановлений історичний рекорд за кількістю іноземних студентів, які навчаються в німецьких ВНЗ. До них вперше було зараховано більше, ніж 250 000 іноземних студентів, що складає 11,4% від загальної кількості студентів в Німеччині. Варто відмітити, що найчастіше іноземці отримують звання бакалавра, охочих отримати магістерську ступінь значно менше. Проте, 11% випускників здобувають звання кандидата наук, захистивши дисертацію, ще 8% закінчують спеціальні учбові заклади.

1 серпня німецькі ВНЗ розкрили свої двері для іноземців ще ширше - набули чинності нові поправки до закону “Про перебування, промислову діяльність та інтеграцію іноземців”. Вони спрощують життя іноземним студентам, які бажають працювати і отримати вид на проживання в Німеччині.

Розглянемо детальніше переваги навчання в Німеччині, з врахуванням нововведень.
• До змін в законі іноземні студенти паралельно навчанню мали право працювати повних 90 днів або 180 неповних робочих днів на рік. З набуттям чинності поправок, час, відведений на роботу, збільшився до 120 повних і 240 неповних робочих днів на рік.
• Іноземним студентам, які вже отримали німецький диплом, збільшили час на пошуки роботи з 12 до 18 місяців. Протягом цього часу вони мають право підробляти необмежену кількість днів на рік, поки шукають роботу за фахом.
• Абсолютно новим є введення річного виду на проживання для тих, хто закінчив технікум або училище, вони також мають право підробляти необмежену кількість днів в році.
• А ті іноземці, які отримали вищу освіту за кордоном і мають у розпорядженні достатні фінансові кошти для життя в Німеччині, тепер можуть отримати візу в Німеччину строком на шість місяців, з метою пошуку роботи.
• Одна з головних причин популярності навчання в Німеччині - безкоштовне навчання. В деяких університетах оплата є, але лише 500 євро на семестр.
• Іноземні студенти мають можливість заробляти гроші на власні потреби, або ж отримати грант чи стипендію, які видають німецькі фонди підтримки талановитих іноземних студентів.
• Під час навчання студент може сам складати найбільш відповідний для нього план занять.
• Після закінчення навчання в університеті студентам надається можливість отримати контракт на роботу в німецькій фірмі.

Все, що вам знадобиться для вступу, - це атестат, початкова або закінчена вища освіта в своїй країні та знання німецької чи англійської мови. І ніяких вступних тестів! Виняток становлять, в основному, творчі спеціальності, де для вступу потрібно наочно продемонструвати свої здібності у вибраній сфері.

Отже, ви поставили собі мету: хочу навчатися в Німеччині. Які кроки треба зробити, щоб її досягти? Є декілька факторів, від яких залежить успішний вступ в один з німецьких ВНЗ:
- достатній рівень освіти. Поступити в німецький університет відразу після закінчення української середньої школи неможливо через відмінності шкільних програм. Варто відмітити, що в німецьких школах навчаються 13 років, тому українцям, які бажають вчитися в Німеччині, потрібно закінчити мінімум 2 роки денного або 4 роки заочного відділення ВНЗ у своїй країні. Саме ВНЗ, а не технікуму, коледжу чи ПТУ (вони в Німеччині не визнаються). При цьому, якщо ви ще не закінчили навчання на батьківщині, то вчитися в Німеччині зможете лише за тією спеціальністю, яку почали вивчати в своїй країні.
- достатні знання німецької чи англійської мов. Для вступу на навчання англійською мовою, необхідно надати сертифікат володіння англійською мовою. А на навчання німецькою мовою, потрібне вивчення мови протягом, як мінімум 800 годин і до початку занять скласти вступний тест з німецької мови безпосередньо в університеті. Студенти, які не здали успішно тест на знання мови, можуть продовжити вивчення німецької мови на підготовчому відділенні університету до досягнення ними необхідного рівня.

Академічний рік складається в Німеччині з двох семестрів. Літній семестр триває з 1-го квітня по 30-е вересня, зимовий - з 1-го жовтня по 31-е березня.

Університети проводять набір студентів 2 рази на рік. Документи приймаються на зимовий семестр до 15 липня, на літній семестр - до 15 січня. Для того, щоб розпочати навчання в жовтні, треба подати документи до 15 липня, якщо в квітні - до 15 січня. Щоб поїхати вчитися в Німеччину, треба отримати спеціальну візу для навчання - візу категорії D, яка видається на строк до 90 днів і продовжується в Німеччині до кінця року з наступними переоформленням. Існує декілька типів віз для навчання:
- віза для навчання на курсах німецької мови;
- віза абітурієнта;
- студентська віза.

Для отримання кожної з цих віз вам необхідно буде надати довідку з університету про те, що ви є їх студентом або слухачем курсів іноземної мови.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо