Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ЕКОНОМІЇ ВОДИ В ПОБУТІ ДЛЯ БЕРЕЖЛИВИХ ГОСПОДАРІВ

Проблема економного використання води стає все більш актуальною і турбує кожну людину, що займається буденними справами - такими, як купання, миття рук, прання і тому подібне. Економія води є невід’ємною частиною комплексу заходів, спрямованих на скорочення витрат на оплату комунальних послуг.

Не дивлячись на те, що в загальній структурі щомісячних комунальних платежів, плата за воду займає далеко не перше місце, в перерахунку на рік суми виходять все одно значні, а значить, їх треба скорочувати.

При належному підході суму, яку Ви щомісячно платите за використану воду, цілком реально зменшити в два, а то і в три рази.

Ось декілька способів, як можна економити воду в побуті, для бережливих господарів.

1. Економне прання. Прання білизни в пральній машині вимагає набагато менших витрат води, ніж прання білизни руками. До того ж, слід знати, що машини з вертикаль ним завантаженням споживають більшу кількість води в порівнянні з фронтальними машинками для прання. Барабан слід завантажувати повністю, щоб досягти максимально ефективного використання води.

2. Економне купання. Дуже часто можна чути про те, що набагато економічніше використовувати не ванну, а душ.

Приймаючи душ протягом 5-10 хвилин, ви витрачаєте до 50 л води. А для того, щоб наповнити ванну, необхідно води більше - до 200 л.

Помічниками в економії води стануть і спеціальні ванни, зроблені з матеріалів, які довше зберігають тепло.

3. Технічні заходи економії води - монтаж лічильника води. Встановлення лічильника, звичайно, не гарантує стовідсоткової економії води, але забезпечує пристойну економію сімейного бюджету. Навряд чи ви споживете ту кількість води, за яку робиться оплата за відсутності лічильника. До того ж, лічильник завжди попередить про випадки прихованого витоку води.

4. Насадки для збереження води.

Відносно недорогим і простим способом економії води в побуті є використання водозберігаючих насадок з розпилювачем. Принцип дії їх досить простий - вони зменшують витрати води.

5. Економія води при змиванні унітазу. По-перше, можна встановити унітаз із зливним бачком, працюючим в двох режимах, - стандартному і економічному, що заощадить приблизно 15 л води на день для сім’ї з трьох чоловік. Таким чином, за рік ви збережете 5500 л води. По-друге, можна покласти в зливний бачок літрову чи дволітрову пляшку води, наповнену водою. При кожному зливі це економитиме витрачену воду. Головне - зверніть увагу, щоб ємкість з водою не порушувала роботу зливного механізму.

6. Заміна звичайних змішувачів в раковинах і ванні на кулькові або важільні. Завдяки заміні змішувачів на кулькові можна досягти значної економії води за рахунок швидшого перемішування холодної та гарячої води. Тобто, значно скорочується проміжок часу між отриманням потрібної температури води і відкриванням крану. І як наслідок, скорочується невиправдана витрата води.

7. Використання економних сенсорних змішувачів. Принцип роботи сенсорних змішувачів полягає в тому, що вода починає текти при піднесло рук до крану і закривається автоматично, коли руки забираються. Реагуючи на рух, інфрачервоний датчик вимикає і вмикає кран автоматично. Ще економнішого використання приладу можна досягти при виставлянні потрібної температури води.

8. Одним з дієвих способів економії води є справна сантехніка. Про яку економію можна вести мову, коли вода частенько тече просто так?!

Полагодьте чи замініть всі протікаючі крани. Капання з крану - це втрата до 24 л води на добу (720 л на місяць). А також, намагайтеся щільно закривати кран.

9. При чищенні зубів або голінні використовуйте набирайте воду в склянку, а кран закривайте.

10. Не розморожуйте заморожені продукти харчування під струменем холодної води, це збереже велику кількість води.

11. Не мийте овочі і фрукти під проточною водою. Користуйтеся для миття продуктів мискою. Цей спосіб дозволяє ефективно очищати плоди від піску і бруду. Для наповнення однієї великої каструлі або миски вам знадобиться лише 3 л води, тоді як при проточному митті фруктів з водопровідного крану щохвилини витікає 15 л води.

Економія на придбанні питної води

1. Якщо в районі, де ви проживаєте, є природні джерела води - не нехтуйте ними. Набирайте воду з колодязів або бюветів, це допоможе заощадити ваші гроші.

2. Використання побутових фільтрувальних систем. По можливості, встановіть вдома корисну побутову систему фільтрації води, розраховану на тривалий період використання. В побутових стаціонарних фільтрах собівартість води виходить нижча.

Завдяки цим нехитрим порадам, ви зможете раціонально використовувати воду і економити на оплаті комунальних послуг.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо