Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ПАКУВАННЯ ПОДАРУНКІВ – БІЗНЕС ІДЕЯ, ЩО НЕ ПОТРЕБУЄ ЗНАЧНИХ ВКЛАДЕНЬ

Подарунки люблять одержувати всі, та й дарувати їх не менш приємно. Особливо, якщо вони гарно запаковані. Згадайте знайоме з дитинства передчуття радості та щастя, коли ви нетерпляче знімали кілька шарів паперу із знайденої під новорічною ялинкою чи врученої до дня народження таємничої коробочки. За ті лічені хвилини тисячі думок проносилися в голові: а що ж там? І це дитяче відчуття щастя при отриманні чи врученні подарунка не залишає людину все життя. Не менш приємний і бізнес на пакуванні подарунків: актуальний, рентабельний і не вимагає великих вкладень на старті.

Як відкрити бізнес на пакуванні подарунків, щоб він став успішним?

Здавалося б, що може бути простіше: зареєструватись як фізична особа-підприємець і зняти крихітний закуток в багатолюдному торговому центрі. Тим не менш, у одних пакувальних прилавків чомусь стоїть черга, а за іншими сидить дівчина-продавець і нудьгує. Вся справа в тому, що головний секрет успіху бізнесу на упаковці подарунків – хороший смак, дизайнерський талант, комунікабельність, привітність і проникли вість продавця.

Адже перекинувшись з клієнтом кількома словами, він дуже швидко повинен відчути, яка саме упаковка підійде для конкретного подарунка та конкретного випадку, запропонувати ідею, а потім майстерно її втілити в матеріалі. Наприклад, подарунок для чоловіка-шефа повинен виглядати строго й елегантно, для колеги-дами – вишукано і недвозначно, а для коханої жінки чи чоловіка на упаковці можуть бути розсипані сердечка, ангелочки та інші атрибути визнання в любові, а дитину можна заінтригувати подарунком-сюрпризом, захованим в м’яку іграшку.

Перші кроки в бізнесі на упаковці подарунків: вибір місця, матеріалів і формату послуги.

Дуже важливою умовою успіху бізнесу на упаковці подарунків є вдале місце розташування. Звичайно, ідеальний варіант – великий торговий центр, але тут можуть бути складнощі: висока орендна плата чи адміністрація центру бажає працювати лише з однією – двома «знайомими» пакувальними фірмами. Як варіант можна розглядати супермаркети, великі магазини подарунків і сувенірів, квіткові павільйони, вокзали, великі ринки в густонаселених районах. У районах приватної житлової забудови або в промислових зонах навряд чи бізнес на упаковці подарунків буде успішним.

Ще один важливий плюс полягає в тому, що відкрити бізнес на упаковці подарунків можна в повному розумінні слова на клаптику площею 2-4 кв. м. Тобто, витрати навіть на дорогу оренду в престижному торговому центрі будуть не занадто обтяжливі для вашого бюджету. Зарплата продавців, як правило, розраховується в залежності від виробітку та нараховується як відсоток від вартості кожної упаковки – найбільш зручний варіант для будь-якого власника бізнесу. Для вирішення характерних для будь-якого виду торгівлі незручних ситуацій, пов’язаних з нечесністю продавців, не зайве встановити відеокамеру. Це дрібниця, яка заспокоїть власника пакувальної точки і дисциплінує продавця.

Для відкриття бізнесу на пакуванні подарунків необхідно купити стелаж-вітрину для пакувальних матеріалів, прилавок-робочий стіл продавця, пакувальний папір в асортименті, стрічки різних кольорів, мережива, коробки, туби. Не варто відразу купувати дуже дорогі матеріали та аксесуари преміум-класу, а варто у міру розвитку бізнесу розширювати за рахунок них асортимент послуг. Втім, якщо ви знайдете досвідченого й талановитого продавця-дизайнера, відмінне престижне місце для розміщення точки і не надто обмежені в коштах, то послуги з пакування подарунків категорії люкс можна включити в асортимент і на старті.

Наскільки вигідний бізнес на пакуванні подарунків?

Собівартість упаковки одного подарунка середніх розмірів не перевищує 3-5 гривень, в той час, як ціни на цю послугу стартують від 10 гривень. За простими підрахунками рентабельність становить 200-300%. При вдалому місці розташування та хорошому продавцю-дизайнеру вкладення окупаються за декілька сезонів. Сезоном в цьому бізнесі вважаються свята: новорічні та різдвяні взимку, 23 лютого, 8 Березня, Великодні свята та ін.

Щоб мінімізувати простої в міжсезоння та збільшення прибутку, бізнес на упаковці подарунків можна доповнити торгівлею сувенірами, повітряними кульками, статуетками, коробочками для коштовностей.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо