Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЧИ ХОРОША У ВАС ПАМ’ЯТЬ?

Як відомо, існують різні види пам’яті: рухова, емоційна, зорова, образна, словесно-логічна та ін. Причиною зниження будь-якого з видів пам’яті можуть стати втома, яка накопичилася, постійна депресія, невміння аналізувати і структурувати інформацію, яка вам надходить. Безумовно, негативно на запам’ятовування позначаються травми мозку, вікові зміни в організмі, а також неправильний режим роботи та відпочинку, чим, звичайно, не варто нехтувати діловій людині. Отже, якщо справи зовсім погані, то краще, не відтягуючи рішення, звернутися до психолога або невропатолога, А поки що перевірте свою пам’ять за допомогою нескладного тесту, результати якого дадуть вам загальну картину.

1. Чи легко вам запам’ятати відразу п’ять різних телефонних номерів?
а) так – 5 балів;
б) ні – 0.

2. Чи траплялося вам забути про ділову зустріч?
а) так – 0 балів;
б) ні – 5.

3. Чи можете ви згадати, що їли на сніданок тиждень тому?
а) так - 5 балів;
б) ні – 0.

4. Чи пам’ятаєте ви свій перший поцілунок?
а) так - 5 балів;
б) ні – 0.

5. Чи пам'ятаєте ви своє перше кохання?
а) так - 0 балів;
б) ні – 5.

6. Чи можете ви згадати свій перший день в школі?
а) так - 5 балів;
б) ні – 0.

7. Чи зумієте ви прочитати напам’ять вірш, який вчили ще в дитинстві?
а) так - 5 балів;
б) ні – 0.

8. Чи можете ви пригадати що-небудь з одягу, який носили в 10 років?
а) так - 5 балів;
б) ні – 0.

9. Перш, ніж комусь зателефонувати, ви шукаєте номер в телефонній книжці?
а) так - 0 балів;
б) ні – 5 балів.

10. Чи можете ви згадати ім’я вашого першого друга?
а) так – 5 балів;
б) ні – 0.

11. Чи нагадують вам деякі запахи про знайомі місця?
а) так - 5 балів;
б) ні – 0.

12. Чи можете ви згадати дорогу, по якій ходили колись в школу?
а) так - 5 балів;
б) ні – 0.

13. Чи пам’ятаєте ви про дні народження своїх друзів та знайомих?
а) так - 5 балів;
б) ні – 0.

А тепер підрахуйте набрані бали.

РЕЗУЛЬТАТИ ТЕСТУ

Отже, якщо ви набрали від 50 до 65 балів: у вас відмінна пам’ять. Ви майже все пам’ятаєте - ця дуже корисна властивість. Зверніть увагу на те, щоб не «засмічувати» її різними дрібними, незначними подробицями - таке іноді трапляється. Намагайтеся експлуатувати свою пам’ять спокійніше, розвивайте поступово - у вас ще є можливості для росту, якщо ви цього справді хочете.

Якщо ви набрали від 25 до 45 балів: у вас досить хороша пам’ять. Багато речей ви добре пам’ятаєте, хоча іноді й помиляєтеся, але це не страшно. Головне в запам’ятовуванні, щоб інформація була структурована і прив’язана до різних інформативних “маяків” - значних, яскравих подій, моментів, людей. Також дуже добре запам’ятовується те, що пов’язано-о з будь-якими емоційними проявами, реакціями.

Якщо ви набрали від 0 до 20 балів: у вас погана пам’ять, її потрібно тренувати. Ймовірно, ви часто забуваєте про ділові зустрічі та дзвінки, хоча в цьому є й свої переваги: ви так само швидко забуваєте свої помилки. Зверніть найсерйознішу увагу на свою професійну діяльність, особливо якщо ви керівник. Швидше за все свою роботу ви добре не виконуєте - перегляньте свій робочий графік, напишіть список справ, викиньте з нього дрібниці, залишивши лише до 9 головних завдань. Додаткову роботу передайте підлеглим. Керівник повинен рішення приймати, а не готувати їх. Якщо ви виконавець, то швидше за все вам потрібно пройти профорієнтацію чи підвищення кваліфікації - обов’язково проконсультуйтеся з безпосереднім керівником і відділом персоналу, що треба зробити для поліпшення вашої ефективності.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо