Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ВІДКРИТИ ФОТОСТУДІЮ

Сьогодні цифрові фотоапарати є практично в кожного. Завдяки цим пристроям можна робити тисячі фотографій, серед яких, на превеликий жаль, навряд чи можна знайти ті знімки, що зображують людину в строгому чи діловому стилі. А саме такі фотографії потрібні для резюме, посвідчення водія чи іншої документації. А ще є різні пам’ятні події, такі як, наприклад, закінчення учбового закладу, коли замовляються альбоми та віньєтки. Ось чому професійні послуги фотосалонів затребувані серед населення. Як відкрити фотостудію і які нюанси таїть в собі ця бізнес-ідея?

Якщо ви вирішили зайнятися цим видом бізнесу, то вам необхідно набути певних професійних навичок. Для цього можна відвідати спеціалізовані курси фотографів, ознайомитися з відео- та фотоматеріалами на відомих Інтернет-порталах, пройти навчання в професійних школах і майстернях. Це дозволить вам стати справжнім асом і почати заробляти гроші, а будь-який диплом або свідоцтво буде своєрідною гарантією для ваших клієнтів.

Окрім вміння фотографувати, відкриття фотостудії зажадає від вас і навичок роботи з основними комп’ютерними програмами. Навіть, якщо кадр вийшов не зовсім вдалим, за допомогою обробки зображення можна довести до досконалості готовий знімок. Та й багато клієнтів самі просять підкоригувати зачіску, макіяж або прибрати непотрібну складку на одязі. Бажано навчатися роботі з комп’ютерними програмами також на спеціальних курсах, де видають сертифікати про успішне проходження навчання. Витрати на навчання можуть бути як невеликими, так і досить суттєвими, залежно від тривалості і спрямованості курсу, а також від спеціальності, присвоєної після його закінчення.

Отже, знання, кваліфікація та досвід у фотографа вже є. Тепер необхідно уточнити, що потрібно для відкриття фотостудії, скільки це коштуватиме, і як почати бізнес і уникнути проблем.

По-перше, вам знадобиться фотоустаткування: професійний фотоапарат; знімний об’єктив; професійні прилади для освітлення; фон або екран; вентилятор або фен для створення ефектів; комп’ютер або ноутбук для обробки фотографій зі встановленою ліцензійною або безкоштовною програмою (це може бути будь-яка програма для роботи з графікою, в якій ви вмієте працювати і яка дає добрий результат. Photoshop є для багатьох улюбленою програмою, але на ній світ клином не зійшовся, до того ж, якщо вона ліцензійна, то коштуватиме недешево. Тому багато людей успішно працюють з безкоштовними програмами, наприклад, Gimp, Photo Editor чи Artweaver). Також буде необхідний принтер для фотодруку та фотопапір.

Крім того, треба потурбуватися про офіс, а точніше про площу для самої фотостудії. Орендувати приміщення краще в людному місці або біля організацій, де вимагають фотографії, наприклад, біля паспортного столу.

Отже, ви можете запропонувати такі послуги:

1. Термінове фото на документи. Фотографуєте, обробляєте, друкуєте на місці або приймаєте замовлення і передаєте його у фотолабораторію (це буде дешевше). Тут головне - якісно попрацювати з фотографією клієнта. І коли клієнту сподобається власне фото, де він побачить себе гарнішим та молодшим, тоді він всім буде радити звертатися саме до вас. Непогано мати готові шаблони з костюмами та уніформою, людина може прийти у футболці, сфотографуватися а ви “одягаєте” її у вподобаний костюм з краваткою. Важливо знати вимоги організацій, куди потрібні ці знімки, розмір фото, колір фону та ін.

2. Друк з носіїв замовника. Клієнт приносить свої фото на диску, флешці, мобільному телефоні (в цьому випадку знадобиться картрідер), а ви їх друкуєте. Можна запропонувати також корекцію знімків.

3. Якщо у вас є сканер - сканування, ретуш, відновлення фото. В усіх є старі фотоальбоми, причому якість багатьох фотографій не дуже хороша. Маючи комп’ютер і певні навички можна висвітлити чи затемнити фото, зробити його контрастнішим, чіткішим, прибрати подряпини і т.д. Проте, це коштує не дуже дорого, але займає багато часу .

4. Послуги виїзного фотографа. Пропонуйте зйомку весіль, днів народжень, хрестин та інших урочистих подій. Окрім друку фотографій можете запропонувати створити слайд-шоу на компакт-диску (програм для цього предостатньо).

5. Виготовлення віньєток, плакатів, колажів, календарів та ін. Найвигідніша в співвідношенні витрати/прибуток справа. Тут ви продаєте своє вміння, без матеріальних затрат. Пройдіться навесні по школах, інститутах, дитячих садах. Запропонуйте виготовлення віньєток. Зробіть декілька гарних зразків для показу. Готові макети для монтажу віньєток, колажів та іншого без особливих проблем можна знайти в Інтернеті.

Крім того, ті, хто цікавиться, як відкрити свою фотостудію, повинні пам’ятати про супутні послуги, адже вони теж приноситимуть чималий прибуток. Приміром, можна записувати фотографії замовника на диски чи обробляти їх за допомогою комп’ютерних програм. Отже, до додаткових витрат також відноситимуться купівля флеш-накопичувачів, компакт-дисків та інших матеріалів, які можуть знадобитися при роботі з фотографіями. Вартість цих речей невелика.

Будь-який бізнес має на увазі проведення маркетингової програми. Без реклами дізнатися про вашу пропозицію буде неможливо. Тому, якщо ви цікавитеся, як відкрити фотостудію, приготуйтеся до витрат на рекламу. Подайте оголошення в газету, напишіть міні-презентацію на форумах або спеціалізованих порталах, розкажіть про себе на місцевому телеканалі чи радіостанції.

Таким чином, якщо ви вирішили почати свій бізнес, не бійтеся експериментувати. Пробуйте себе в справі, і якщо ваша робота сподобається першим клієнтам, успіх вам гарантований. Тільки пам’ятайте, що в цьому виді бізнесу ключовими моментами є не лише низькі ціни, але й доброзичливість до кожного окремого клієнта!

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо