Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ПІТЕР ТІЕЛ - ЗАСНОВНИК PAYPAL

Пітер Тіел - американський бізнесмен німецького походження, інвестор і керівник хедж-фондами. Разом з Максом Левчиним заснував платіжну систему PayPal і був її генеральним директором. У 2000-і - 2010-і роки - президент Clarium Capital, хедж-фонда, що займається макроінвестуванням і що має активи вартістю біля 700 млн. доларів; керівний партнер в Founders Fund, венчурного фонду з капіталом 250 млн. доларів, який він заснував разом з Кеном Хоурі і Люком Нозеком в 2005 році; співзасновник і голова інвестиційного комітету Mithril Capital Management.

Тіел був першим зовнішнім інвестором Facebook, купивши в 2004 році 10,2 % його акцій за 500 тис. доларів; за станом на 2016 рік входить в раду директорів компанії. В 2011 році був 293-м в списку Форбс 400 зі статком 1,5 млрд. доларів.

Пітер Тіел родом з Німеччини, він народився у Франкфурті-на-Майне в 1967 році. Все своє дитинство він провів в Каліфорнії, куди незабаром після народження Пітера переїхала сім’я Тіел. Пітер - бакалавр мистецтв і науки, він закінчив Стенфордський університет. Крім того, Пітер Тіел має вчений ступінь МВА. Під час навчання в університеті Тіел показав себе з найкращого боку - він був украй діяльним і на рідкість розумним студентом. До речі, головне університетське видання “Стенфордський Огляд” засноване саме Пітером Тіелом. У 1992 році хлопець закінчив університет і відразу ж почав працювати. Першим робочим місцем майбутнього мільярдера був Окружний Апеляційний суд, де Пітер Тіел займав посаду штатного адвоката.

Інвестиційна діяльність Тіела почалася в 1996 році, коли він заснував свій перший фонд - Thiel Capital Management. А в 1999 році Пітер Тіел і Макс Левчин створили платіжну систему PayPal, що стала самою затребуваною системою електронних платежів у світі. Система стала популярною не відразу, проте поступово новий фінансовий інструмент здійснення платежів в режимі онлайн був оцінений належним чином. Заслуга Левчина і Тіела була в тому, що вони правильно оцінили перспективи системи електронних платежів і своєчасно вивели її на ринок.

У жовтні 2002 року PayPal був проданий великій компанії eBay, яка зробила платіжну систему основним інструментом забезпечення фінансовим роз

рахунків на однойменному аукціоні. За різними оцінками, доля Пітера Тіела від продажу системи PayPal склала більш ніж 55 мільйонів доларів. До речі, відразу ж після продажу PayPal Тіел знову створив інвестиційний фонд, що дістав назву Clarium. У світі фінансів у Пітера Тіела репутація досить-таки ризикового інвестора. Наприклад, він довгий час інвестував в розвиток таких мережевих проектів як LinkedIn, Slide (між іншим, проект Макса Левчина), Palantir Technologies, IronPort і Friendster.

Деякі з проінвестованих компаній приносили очікуваний прибуток, а деякі - ні, проте навіть для венчурного інвестора Тіел приймав іноді дуже несподівані рішення. Правда, інтуїція та глибоке знання законів ринку підводили мільярдера досить рідко. Відомо, що саме на гроші Пітера Тіела почала свій розвиток найбільша у світі соціальна мережа Facebook, заснована Марком Цукербергом. Цей проект продемонстрував неймовірний стрибкоподібний ріст, який і прогнозував інвестор.

Пітер Тіел - не просто дуже багата людина, він різнопланова, високоінтелектуальна особа. Багато хто не знає, що відомий венчурний інвестор є досить сильним шахістом. Тіел зарекомендував себе також як людина, яка займається доброчинною діяльністю. Наприклад, тільки в лютому 2006 року він перерахував більше ста тисяч доларів до різних добродійних фондів. У числі організацій, підтримуваних Пітером Тіелом, - Singularity Institute for Artificial Intelligence (Інститут Штучного Інтелекту).

Окрім цього мільярдер цікавиться проблемами старіння і геронтології, здійснюючи інвестування дослідницьких установ, що спеціалізуються на боротьбі із старістю людського організму. Таким чином, Тіела можна назвати дуже великим меценатом, який ніколи не забуває про добродійність, подібно до Стіва Джобса, Біла Гейтса або Джері Янга.

Зараз PayPal працює в 190 країнах і має більше 164 мільйонів зареєстрованих користувачів і працює з 24 національними валютами.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо