Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ВИРОБНИЦТВО ТРОТУАРНОЇ ПЛИТКИ

Завжди великим успіхом користувалися доглянуті, гарні райони міст. Щоб ми могли бачити їх такими, міській владі потрібно багато чого зробити: посадити дерева, побудувати гарні будинки чи відремонтувати вже існуючі, облаштувати двори та дитячі майданчики, а також прокласти якісні дороги і, звичайно ж, широкі тротуари. Про тротуари, а саме - про тротуарну плитку і піде зараз мова.

Як же можна зробити тротуари? Є декілька варіантів, але для міста найкраще підходять два. 1) Залити тротуар асфальтом або бетоном. На жаль, ці матеріали не прикрашають район. Тому для елітних районів використовують, найчастіше, другий варіант. 2) Покласти тротуарну плитку. Це гарніший варіант, особливо якщо плитка - це не просто асфальтобетонні блоки метр на метр (тоді картина буде не значно відрізнятися від першого варіанту), а декоративна маленька плитка, яка, як правило, відрізняється за кольором від асфальту. Оскільки такий варіант кращий, його використовують також для прокладання доріжок в котеджах, заміських будинках і т.п. Саме через свою привабливість, тротуарна плитка має такий успіх, а компанії, які її виготовляють процвітають.

Що ж потрібно зробити для того, щоб почати самостійне виробництво тротуарної плитки? В першу чергу, необхідно вивчити саму технологію. Тоді ви зможете визначитися з тим, хто займатиметься її виробництвом: ви самі або потрібно когось наймати. Друге, це закупити все необхідне устаткування. Для того, щоб, так би мовити, в домашніх умовах, займатися виробництвом плитки, вам знадобиться купити спеціальні форми, в які заливатиметься розчин з додаванням барвників. До речі, краще на барвниках не економити, тому що вони забезпечують не лише різноманітну палітру кольорів (що важливо для покупців), але й мають захист від вицвітання. Форми для плитки, як правило, робляться із спеціального пластика. Дно форми, буде лицьовою стороною плитки, тому варто підібрати форми з різним візерунком, так ви зможете представити ширший асортиментний ряд на вибір. Головна перевага цих форм полягає в тому, що вони коштують недорого, як втім, і сам розчин, з якого виготовляється тротуарна плитка. Тобто, сам процес виробництва є недорогим і нетрудомістким.

Звичайно, виготовляти плитку можна і вдома, але бажано, щоб для вашого виробництва було окреме приміщення. Найголовніше, щоб в ньому було достатньо місця, щоб ви могли оперативно виконати навіть велике замовлення. Найняти подібного роду приміщення можна швидко та недорого, що значно скоротить витрати на первинні витрати. Біля входу у ваш склад можна зробити свого роду “вітрину”, виставивши зразки. До речі, якщо вам вдасться знайти місце біля будівельного ринку, або біля дороги, то клієнтів у вас буде достатньо.

Наступний, дуже важливий етап - це привертання уваги споживачів. Для цього можна використовувати будь-яку рекламу, наприклад, самостійний похід по будівельних магазинах (ринкам) і пропонування такої плитки продавцям, або розповсюдження рекламних листівок, оголошень в газеті та Інтернеті. Можна ще роздавати візитки всім, хто придбав у вас плитку, щоб потім вони могли вас комусь порекомендувати. Звичайно, скрізь в рекламі має бути вказана ваша адреса (за якою можна придбати тротуарну плитку) і номер телефону.

Приготуйтеся до того, що коли вам телефонуватимуть, то запитувати будуть ще й про те, чи не надаєте ви послуги по вкладанню тротуарної плитки. Часто зустрічається інформація про те, що класти плитку досить просто - зістиковуєте куточки та стукаєте спеціальним молотком по плитці. Але це не зовсім так Для того, щоб вкласти якісно плитку, необхідно виконати чималу роботу. Спочатку викопується земля на висоту плитки. Готується суха суміш з піску та цементу, яка рівномірно наноситься шаром товщиною приблизно 10 см на підготовану поверхню. Далі, дотримуючись паралельності, викладається, як мозаїка, плитка і пристукується спеціальним гумовим молотком. Причому, плитка вкладається не щільно, а з проміжками від 3-х і більше міліметрів. Після закінчення вкладання - шви засипаються тією самою сумішшю, на яку вкладали плитку.

Потім плитку залишають на 1-2 доби просто лежати. Якщо за цей час вона ніде не просіла, не розповзлася, то все заливається водою, для того, щоб схопився цемент. Якщо ж є проблеми, то робота переробляється. Складність полягає в тому, що, зачепивши одну плитку, порушується загальний “малюнок”. Освоївши цю технологію, ви зможете отримувати додатковий заробіток. А можете просто найняти тих, хто виїжджатиме на об’єкт і вкладатиме замовнику плитку.

І ще один важливий момент, який слід врахувати - це сезонність. Плитку не вкладають взимку. Тому треба бути готовим до того, що в цей час підприємство, можливо, простоюватиме, або ви працюватимете на склад. Але не варто засмучуватися, тому що після зими прийде літо, і підприємство працюватиме знову, а ви почнете заробляти.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо