Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ВЧИТИСЯ НА ПОМИЛКАХ

Всі ми схильні робити помилки. Вони нас загартовують, вчать аналізувати наші дії, готують нас до правильних рішень. Можна впасти у відчай і нічого не робити, а можна рухатися далі й вчиться на помилках. Є приказка «Дурні вчаться на своїх помилках, а розумні на чужих». Але, якщо ми не будемо робити свої промахи, як наберемося досвіду? Проблеми та помилки треба вирішувати самим, а не втікати від них.

Нікому не подобається здійснювати помилки. Але якщо ви не хочете прожити своє життя як повний відлюдник, то вам просто доведеться їх здійснювати. Якщо ви правильно вчитиметеся на помилках, то вони стимулюватимуть вас до здійснення прогресу.

Ви також повинні зрозуміти, що помилки є невід’ємною частиною саморозвитку. Не будьте пригнічені відчуттям провини й жалю та аналізуйте те, як ви можете вчитися з допомогою помилок.

Вибачайтеся з гідністю.

Якщо ви зробили помилки, які завдали шкоди іншим людям, то важливо гідно вибачитись. Спробуйте пояснити, що це був випадок, який більше не повториться. Хороше вибачення може покласти хороший початок відновленню дружби.

Якщо ви не вибачилися через зніяковіння або небажання, то ображена людина направить це проти вас. Якщо ви вибачаєтеся щиро, то інша людина охоче забуде про вашу помилку.

Найбільш ефективним буде особисте вибачення, ніж коротке повідомлення чи лист. Проте після того, як ви вибачилися, буде помилкою продовжувати вибачатися кожного разу за ту ж саму помилку. Деякі люди продовжують вибачатися знову і знову. Це стає дратівливим. Краще щиро вибачитися одного разу і йти далі.

Не намагайтеся бути ідеальною людиною.

Якщо ви живете з постійним страхом здійснити помилку, то ви проведете більшу частину свого життя, не зробивши абсолютно нічого. Немає ніякого зла в здійсненні помилок, це невід’ємна частина прогресу. Чим більшу відповідальність ви візьмете на себе, тим більшою буде вірогідність здійснення вами помилок.

Якщо ви відчуваєте необхідність уникати помилок будь-якою ціною, то це стане психологічним бар’єром в прийнятті рішень. Якщо ви зробили помилку, не ховайтеся в панцирі.

Не витрачайте час на спроби виправдати свої помилки.

На жаль, виправдання своїх дій є нашим природним інстинктом. Коли ви зробили помилку, то первинною реакцією зазвичай є осуд чи звинувачення когось іншого.

Коли здійснюються помилки, потерпілого навряд чи цікавлять ваші виправдання. Іноді краще просто визнати: “Так, я зробив помилку”.

Аналізуйте причини виникнення помилок.

Помилки відбуваються з різних причин. Для того, щоб уникнути їх повторення, вам треба зрозуміти головну причину.

Наприклад, ви можете розмовляти з кимось гнівно і квапливо. Помилкою тут буде висловлювання недобрих слів. Але, що саме змусило вас гніватися в цьому випадку? Можливо, ви постійно втомлені або, можливо, ви затаїли безглузду образу на когось. Якщо ви зробили помилку через те, що постійно відчуваєте втому, то постарайтеся більше спати. Якщо ви постійно напружені, то знайдіть способи розслабитися та усунути себе від нервових ситуацій.

Ви повинні уникати відчуття провини від здійснення помилок, але в той же час, ви повинні прийняти рішення вчитися на них. Якщо ви повторюєте ті ж самі помилки (як кажуть, наступаєте на одні й ті ж самі граблі), то це говорить про те, що ви не здійснюєте аналізу, чому це сталося та як це виправити, і це часто примушує вас страждати.

Часто помилки є наслідком поганих звичок. Для уникнення здійснення одних і тих же помилок вам треба позбавитися від поганих звичок. Це вимагає уважного розгляду і постійного зусилля для зміни вашого способу мислення. Проте, чим раніше ви зміните свої звички, тим раніше ви почнете уникати помилок, що повторюються.

Помилки - це можливості вчитися.

За допомогою своїх власних помилок ви можете стати мудрішим і прискорити саморозвиток. Помилки з їх нерозривним зв’язком в прийнятті рішень є основою успіху. Дуже важливим моментом є бачення помилок в якості плідного просування до вищої реальності і кращого ставлення до життя.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо