Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ПОСЛУГА «ЧОЛОВІК НА ГОДИНУ» - ПЕРСПЕКТИВНА ІДЕЯ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Саме словосполучення “послуги чоловіка на годину” в декого може викликати іронічну посмішку. Але це зовсім не те, про що ви подумали. Ми ж люди серйозні, а тому під цими словами розуміємо саме успішний бізнес “чоловік на годину”.

В наш час, дуже багато сімей, які потребують саме таких послуг, у когось перегоріла лампочка, в когось відвалилися дверці на шафі, потік кран, потрібно змінити замок. перераховувати цей список можна нескінченно і потреба на “послуги чоловіка на годину” виникає не лише в самотніх жінок, але і в повноцінних сім’ях. Причини тому дуже прості - чоловіки заробляють гроші, додому приходять пізно, втомлені й хочуть просто відпочити, набратися сил. Тому їм на багато простіше залишити дружині гроші для того, щоб вона викликала майстра, який усе приведе в порядок.

Для великих ремонтних фірм, які пропонують свої послуги на цьому ринку, виконання дрібних замовлень виявляється нерентабельною і занадто витратною справою. Але для окремо взятої людини (майстра) чи невеликої фірми подібна робота і є основним джерелом прибутків.

Отже, сьогодні ми розповімо про те, як відкрити фірму по наданню послуг у вигляді дрібних ремонтних робіт.

Почати потрібно з того, що оформити свідоцтво приватного підприємця по наданню ремонтних послуг населенню. Для солідності, звичайно, можна орендувати квартирку та обладнати її під диспетчерську та побутову кімнату для майстрів. Згодом, якщо ви вийдете на певний рівень, вам потрібні будуть апартаменти, куди ви могли б запросити замовника для оформлення договорів. Але на початковому етапі гострої необхідності в цьому немає, а до клієнтів ви самі будете ходити на виклики, а не вони до вас. А для координації та прийому замовлень цілком можна використовувати свій особистий домашній чи мобільний телефон.

Оскільки інструмент у ремонтників вважається річчю індивідуальною, в ідеалі потрібно шукати майстра зі своєю електродреллю та перфоратором. Але так буває не завжди, і спочатку можна скористатися послугами фірм, які дають знаряддя ремонту напрокат. Але довго на чужих інструментах не пропрацюєш, тому обов’язково потрібно потурбуватися про створення власної "колекції". В процесі роботи необхідність в купівлі додаткових інструментів з’явиться неодмінно.

Стандартний набір інструментів можна купити в комплекті, в який входять всі необхідні викрутки, набір ключів, плоскогубці, молотки. Плюс обов’язково потрібний перфоратор, для того, щоб робити дірки в стінах, болгарка, електродрель, шуруповерт. Як стверджують фахівці, електроінструменти відомих виробників відрізняються великою потужністю, відповідно, ціною. Але для дрібних робіт в таких пристроях просто немає необхідності. Тому, проконсультувавшись з продавцем у будівельному магазині, можна підібрати потрібний інструмент з меншою потужністю та дешевший.

Набір супутніх пристосувань залежить від виду послуг. Так, якщо це робота з сантехнікою, то потрібні як мінімум прокладки, якщо підключення пральних машин - спеціальні крани на труби. Витратні матеріали купує, як правило, майстер, і при пред’явленні товарного чека з ним розраховується замовник. Деякі компанії закладають в рахунок послугу із закупівлі матеріалів, особливо якщо йдеться про великогабаритні предмети.

Варто подумати про спецодяг з вашим логотипом. Але багато майстрів “маскуються” під справжніх чоловіків і працюють в звичайному одязі.

Діапазон послуг, що виконуються вами, може бути дуже широким. Залежно від майстерності й кваліфікації ваших працівників, це може бути ремонт побутової техніки, радіоапаратури, швейних машин, встановлення сантехніки, пральних машин чи супутникових антен. Опитування свідчить, що найчастіше беруть “чоловіка на годину” для того, щоб він підвісив карниз або люстру, зібрав чи відремонтували меблі або сантехніку.

Крім того, не кожній жінці під силу самостійно провести генеральне прибирання, наприклад винести на вулицю та вибити килими. Це також може стати однією з послуг вашої фірми, як і супровід в магазин для великих закупівель.

Спочатку ви самі можете пропонувати такі послуги, і самі ж їх виконувати, а при появі певної бази клієнтів, набирати помічників і майстрів високого класу різних профілів.

Залучаючи до свого бізнес-проекту інших людей - фахівців, які безпосередньо займатимуться виконанням замовлень, необхідно приділити належну увагу їх знанням і навичкам. Грамотний і досвідчений персонал - запорука успішного існування бізнесу, основа його процвітання.

Розцінки дуже різні. Умільці, які працюють на себе, частенько беруть невисоку оплату, але при цьому практично ніяких гарантій за свою роботу не дають. Якщо ж клієнт хоче взяти майстра в невеликій фірмі, його послуги можуть обійтися на 15-20% дорожче, проте видана ним квитанція чи акт виконаних робіт вже можуть стати гарантією на його послуги.

Важливий момент у вашому бізнесі - це правильна цінова політика. Ви повинні будете сформувати чіткий і зрозумілий прайс для ваших клієнтів і розмістити його в доступному для всіх місці в Інтернеті. Чіткі ціни на послуги «чоловіка на годину» дасть можливість вашим клієнтам самим обчислити вартість послуг вашої фірми, а вас звільнить від багатьох дзвінків з питаннями про ціну.

Головне при розвитку вашого бізнесу - це напрацювати базу клієнтів, які з радістю розповідатимуть про вас своїм друзям і знайомим. Рекламу зазвичай можна розмістити в місцевій пресі, яка читається багатьма люди. Далі можна спробувати розклеїти оголошення. А також для великого міста, і не тільки, актуальна розкрутка в Інтернеті. Створення реклами в Інтернеті завжди дає свої результати. Зараз є багато спеціальних сайтів, які є своєрідною афішею для всього міста, там можна помістити своє оголошення, яке легко прочитають ваші майбутні клієнти. В наш час подібна реклама дуже актуальна і приносить великі плоди. Тому скористайтеся нею, і ви не пошкодуєте. Адже, чим більше людей дізнаються про вас, тим більше у вас буде замовлень. А це прибуток.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо