Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ПРАВДИВІ МІФИ ПРО ПРОФЕСІЮ БУХГАЛТЕРА

Міф 1. Для представників усіх “рахунково-розрахункових” професій, для бухгалтера, в тому числі, головне – добре знати математику. Все інше прийде з досвідом і практикою.

Насправді. В бухгалтерській професії, крім хорошого знання математики, потрібні уважність, відповідальність і скрупульозність. Сім разів відміряй, один відріж - це про бухгалтера. Найменша помилка може привести до збою всієї звітності, і тоді величезну роботу потрібно буде переробляти ще раз. Але навіть не це найстрашніше: будь-яка помилка бухгалтера влітає в копієчку: щоб втратити невідомо на яких рахунках гроші, досить помилитися в одній єдиній цифрі, букві чи комі. І тоді штрафні санкції з боку податківців та інших контролюючих органів забезпечені. Тобто, через помилку однієї людини може постраждати підприємство в цілому.

Які якості потрібні будуть вам, як бухгалтерові?

1. Математичні здібності. Ми вже відмічали, що одного цього не достатньо, хоча і без них не обійтися, оскільки додавати, віднімати, ділити та множити доведеться дуже багато.

2. Аналітичний склад розуму. Бухгалтер, особливо якщо він займає керівну посаду, повинен вміти бачити на два кроки вперед і знати, до яких наслідків може привести та чи інша дія. Адже фахівець в якійсь мірі відповідає за розподіл і вкладення грошей компанії.

3. Вміння самостійно приймати рішення. В нашій країні, на жаль, будь-який закон, незважаючи на велику кількість пояснювальних листів до нього, може трактуватися по-різному. В подібному “гармидері” потрібно вміти розбиратися і приймати такі рішення, які найбільш вигідні для компанії. Часто трапляється, що це на свій страх і ризик повинен робити бухгалтер, оскільки, навіть, керівник іноді не в змозі розібратися в усій цій інформації та винести правильний “вердикт”. При цьому треба відмітити, що якщо рішення виявилося правильним, бухгалтерові - честь і хвала, якщо ж ні… Самі можете здогадатися, що в таких випадках буває.

Міф 2. Професія бухгалтера статична. В ній практично нічого не змінюється, взагалі це одна суцільна рутина. Знань, отриманих в учбовому закладі, достатньо, підвищувати кваліфікацію не потрібно.

Насправді. Може здатися, що бухгалтери постійно займаються підрахунком балансу, зведенням дебету-кредиту. Вони працюють за нормами бухгалтерського обліку, встановленими ще, як мовиться, за царя Гороха. Здається, що нічого не може принципово змінитися в цій сфері. Ця думка абсолютно помилкова. Так, правила й норми бухгалтерського обліку кардинально не мінялися вже давно: навіщо, образно кажучи, винаходити колесо, якщо хтось вже це зробив і “механізм” відмінно працює. Зате змінилося законодавство, податкове в тому числі, і що найголовніше, продовжує змінюватися практично щодня. Треба дуже уважно стежити за законодавчими нововведеннями, оскільки від цього багато в чому залежить ефективність роботи бухгалтерії. Весь час потрібно бути в курсі новин, які з’являються на бухгалтерському “небосхилі”. Не варто також забувати, що зараз вся бухгалтерія комп’ютеризована, програми, що використовуються в цій сфері, складні, на освоєння лише 1С може піти близько місяця, якщо не більше, хоча ця програма сьогодні вважається не найновішою.

Міф 3. Бухгалтер завжди буде забезпечений високооплачуваною роботою. Особливо зараз, коли на цю професію існує величезний попит. Практично кожного молодого фахівця, що має диплом, чекає класна робота й хороші заробітки.

Насправді. Спеціальність бухгалтера є престижною. Саме тому спостерігається деяка перенасиченість ринку праці. Надто багато в нас з’явилося бухгалтерів, юристів, менеджерів. Молодому дипломованому фахівцеві потрібно бути готовим до того, що робота знайдеться не відразу, про високу зарплату також на певний час доведеться забути. На цю посаду роботодавці хочуть брати людей з досвідом і хорошими рекомендаціями, тому що сфера діяльності надто відповідальна.

Що стосується оплати праці, то тут теж можливі варіанти від сум, за мірками середньостатистичних громадян, просто захмарних, до цілком скромних окладів. Усе залежить від рівня компанії, досвіду та професійності фахівця, кількості обов’язків, які він повинен виконувати. В бухгалтерів великих компаній більша зарплата, але й об’єм зобов’язань у них значно більший. Рівень професіоналізму таких фахівців найвищий, досягти якого дано тільки тому, хто дійсно любить свою “рутинну” роботу.

Міф 4. Бухгалтер в плані кар’єрного росту - спеціальність безперспективна. Ви можете стати максимум головним бухгалтером, отримавши невелику надбавку до зарплати.

Насправді. Дійсно, пропрацювавши певну кількість років в компанії, старанний бухгалтер, швидше за все, лише додасть до своєї посади слово “головний”. Інший варіант: можливість отримати посаду фінансового директора, але для цього потрібно отримати додаткову освіту. Проте такий, на перший погляд, незначний кар’єрний ріст має значні переваги. По-перше, збільшення заробітної плати. По-друге, головний бухгалтер - одна з ключових фігур в компанії чи на підприємстві, а іноді й друга людина після директора, що має величезний вплив на всі процеси, що відбуваються.

Міф 5. Всі бухгалтери - “сухарі” в окулярах. Люди черстві, нечуйні, такі, що не цікавляться і не сприймають нікого й нічого, крім цифр.

Насправді. Походження цього міфу не дуже зрозуміле. Можливо, це пов’язано-о з тим, що через специфіку своєї професії бухгалтери мають особливий склад характеру. Більшість з них занурені в світ цифр, не помічають, що відбувається навколо та не беруть особливої участі в культурному чи громадському житті компанії. Але поза офісом більшість бухгалтерів - звичайні, нормальні люди, які люблять повеселитися в компанії, подивитися серіал, гарно одягатися, мають різні захоплення.

Міф 6. Бухгалтер - жіноча професія. Якщо чоловік працює бухгалтером – це означає, що він “ботанік”.

Насправді. Дійсно, бухгалтерія часто - “жіноче царство”. Можливо, тому що жінки можуть довго сидіти на одному місці та здатні тривалий час виконувати монотонну роботу, яка вимагає великої уваги. Що стосується чоловіків, то вже помічено, що сьогодні багато хто з них вибирає професію, так чи інакше пов’язану з бухгалтерською справою: аудит, фінанси та облік і т.д., знаючи, що це зараз вигідно і затребувано. Можливо, серед них зустрічаються “ботаніки”, як і серед представників інших професій. Але сьогодні бухгалтерія перестала бути чисто жіночою професією.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо