Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ПРОДАЖ КАВИ ЧЕРЕЗ ВЕНДИНГОВІ АВТОМАТИ

Бізнес на кавових автоматах передбачає відкриття точок з продажу кави, з використанням кавових апаратів. Такий вид бізнесу називається вендинг.

Історія вендингових автоматів почалася ще в 1783 році, коли годинникар з Женеви Йоганн Якоб Швепп винайшов апарат для насичення рідини діоксидом вуглецю. Активні продажі газованої води за допомогою автоматів почалися в 1832 році в США, головним чином в аптеках.

За допомогою автоматів можна продавати різні продовольчі товари. Проте продаж кави користується більшою популярністю і є найвигіднішим варіантом.

Для відкриття бізнесу на кавових автоматах, необхідно, насамперед, придбати апарат для продажу кави.

Місце розташування кавового апарату є важливим питанням для отримання прибутку. Хорошим місцем для встановлення апарату є торговий чи розважальний комплекс, де кількість покупців дуже велика. А також вигідно розміщувати апарати з продажу кави в приміщеннях, де є багато офісів чи в інститутах.

Можна встанови ти апарати в різних косметичних салонах, поліклініках, автосалонах. Найвигіднішими є, звичайно, аеропорти, авто- чи залізничні вокзали. При нагоді можна поставити апарат з продажу кави в місці, де хоч би перший місяць можна не платити оренду. Пов’язано це з тим, що приносити прибуток він почне не раніше, ніж через 4 місяці.

Місце для встановлення апарату з продажу кави повинне вибиратися дуже ретельно. Необхідно знати прохідність цього місця, з’ясувати чи матиме попит цей продукт. А також звернути увагу на зайнятість людей: чи зможуть вони витратити час, щоб дочекатися приготування кави.

Якщо такий апарат буде встановлений в учбовому закладі, то тут важливо знати, який інтервал часу між заняттями. Зрозуміло, що на великих перервах кількість покупок збільшуватиметься.

Витратні матеріали для кавового апарату: кава (суміші можуть бути різні, при цьому необхідно враховувати асортимент); чай (можна використовувати для збільшення асортименту); цукор; вершки (можуть бути, як сухі, так і в гранулах); вода питна; молоко; гарячий шоколад; посуд одноразовий (скляночки, ложечки).

Вода в апарат заливається всередину, тому необхідності підводити воду, немає. Відразу ж відпадає необхідність прокладення труб або підведення шлангів.

Інгредієнти повинні підбиратися дуже ретельно. Оскільки основний прибуток приноситимуть постійні відвідувачі. І якщо кава буде поганої якості, то й купувати її не будуть, а, значить, прибуток зменшуватиметься. Також велике значення має, чи є поруч ще такі ж кавові апарати.

Необхідно також дуже ретельно вибирати постачальників сировини. При закупівлі першої партії, при нагоді, необхідно спробувати каву, приготовану з цієї сировини.

Якщо кількість кавових апаратів невелика, то обслуговуванням може займатися сам власник. Заправка апарату відповідними інгредієнтами, а також усунення неполадок не вимагає багато часу. При купівлі кавового апарату необхідно дізнатися у виробника необхідну інформацію: як правильно використовувати апарат, як здійснювати обслуговування та дрібний ремонт.

Спочатку можна придбати один автомат. Але на цьому не можна зупинятися, при отриманні першого прибутку необхідно закупити ще декілька апаратів. Для отримання хорошого прибутку повинно бути не менше п’яти таких апаратів.

Купувати потрібно нові апарати. Устаткування, яке вже було у вжитку, не таке хороше та вигідне.

При купівлі у виробника апарат перебуватиме на гарантії. Виробник запропонує сервісне обслуговування, а також необхідні запасні частини. Існує можливість безкоштовних консультацій.

Проте, у вендингового бізнесу на кавових автоматах є свій ризик. В першу чергу - це мародери та хулігани. Щоб зберегти своє устаткування необхідно встановлювати його в місцях, де є охорона. Не можна встановлювати апарат на вулиці, оскільки можна позбутися відразу всього: і апарату, і виручки.

Також до ризику відноситься і неправильне місце розташування апарату. У разі, якщо він приносить маленьку виручку, або не приносить зовсім, потрібно встановити його в іншому місці.

Переваги бізнесу на торгових автоматах

• Вам не потрібно відкривати магазин, кафе, продуктовий кіоск для початку своєї справи, досить закупити один або декілька торгових автоматів. Ви заощадите і на організації свого бізнесу. Вам не потрібно наймати персонал: продавця, охоронця, тим самим витрачати зайві гроші, які можна витратити на купівлю торгових автоматів.

• У випадку з магазином або рестораном не так просто фізично перенести свій малий бізнес на нове місце. У випадку ж з торговим автоматом, все набагато простіше.

• Торговий автомат відразу ж почне приносити вам стабільний дохід. Вам просто потрібно в міру необхідності його обслуговувати.

• Дуже зручний графік ведення свого бізнесу - вам не потрібно цілодобово стояти біля автомата, досить раз на тиждень, коли вам зручно обслуговувати його.

• Торгові автомати - це завжди готівка. Маленький час обігу вашого капіталу допоможе уникнути непотрібних боргів, кредитів, позик і так далі.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо