Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ПРОФЕСІЯ ПЕРУКАР

Є такі професії, без яких не змогла б обійтися жодна людина. І, якщо послугами таких фахівців, як юристи, програмісти чи геологи можна жодного разу в житті не скористатися, то без перукарського мистецтва не обійдеться ніхто: ні доросла людина, ні дитина, ні бізнесмен, ні домогосподарка.

Перукарі - це люди, які забезпечують не лише доглянутий зовнішній вигляд нашому волоссю, але й індивідуальність і неповторність вигляду, а, значить, впевненість в собі та позитивні емоції. І, навпаки, невдала стрижка може на декілька тижнів вибити людину (особливо представниць слабкої статі) з колії та надовго зіпсувати настрій. Але справжній професіонал своєї справи, звичайно ж, не допустить такого казусу, адже він здатний подумки уявити результат своїх дій, ще до того, як взявся за ножиці.

Як розвивалася професія

Перші згадки про перукарське мистецтво відносяться до V століття до нашої ери в Єгипті. Єгиптяни приділяли багато уваги своєї зовнішності. Наприклад, вони фарбували волосся, робили перуки, а також завивали волосся за допомогою дерев’яних паличок.

В середні віки перукарські послуги могли надавали працівники лазні та цирульники, які пропонували ще й медичні послуги: видаляли зуби, ставили п’явки, могли пустити кров.

У XVII столітті стали модними перуки. Перукарське мистецтво в ті часи досягло колосальних висот, в прямому та переносному значенні. Зачіски були такі високі й химерні, що для їх створення потрібний був металевий чи дерев’яний каркас. Деякі зачіски мали по півметра висотою. Такі зачіски робили по декілька годин, а перукарям доводилося вставати на ходулі.

В XIX столітті було зроблено відкриття секрету перетворення жінок на блондинок за допомогою перекису водню. В цей же час відбулося розмежування професій на цирульника та медика.

В XX столітті була винайдена перманентна завивка (так звана «хімія»), яка могла триматися до шести місяців. Як бачимо, перукарі в усі віки користувалися передовими технологіями.

Значення професії перукар

У сучасному суспільстві зовнішньому вигляду, красивій зачісці приділяється багато значення. Бути успішним і одночасно, неохайним і недоглянутим, не може дозволити собі ніхто. Для багатьох ділових людей відвідування перукаря - така ж важлива за своєю значимістю справа, як укладення договору. До якості робіт перукаря пред’являється багато вимог. Досвідчений і талановитий майстер може кардинально перетворити зовнішність людини, підкреслити переваги та приховати недоліки.

Кілька років тому ця професія не вважалася престижною, як і взагалі, вся сфера обслуговування. Але зараз бути перукарем - модно. Особливо дорогим перукарем, до якого записуються в чергу на декілька тижнів наперед. Що повинен знати та вміти перукар

Професія ця дуже затребувана, адже у будь-якому населеному пункті, починаючи з маленьких селищ і закінчуючи мегаполісами, обов’язково, потрібні перукарі. Зате і конкуренція висока. І, як у будь-якій іншій діяльності, перемагають найсильніші, тобто, ті, хто робить свою роботу якісніше, талановитіше, з вигадкою і творчістю. Професія перукар нерозривно пов’язана з творчістю. Знати ази стрижок і технології укладки - це пів справи. А з фантазією застосувати ці знання на ділі - це найвищий професіоналізм. Окрім основних професійних знань відносно видів стрижок, укладок, модельних і вечірніх зачісок, перукар повинен мати знання в області медицини, зокрема, дерматології, хімії, щоб розбиратися у фарбувальних засобах. Крім того, перукар повинен бути комунікабельним, неконфліктним, прислухатися до слів клієнта, вміти підтримати розмову. Адже, як повелося здавна, перукар - це ще й свого роду психолог, який повинен вислухати клієнта.

Затребуваність професії

Бути перукарем - означає допомагати людям відкрити в собі красу. Це прекрасна, позитивна професія, яка приносить людині не лише моральне задоволення, але й матеріальний достаток. Послуги хорошого майстра коштують недешево. Як виявилось, люди не хочуть економити на своїй зовнішності. Отже, професіонал перукарського мистецтва ніколи не залишиться без заробітку.

Але є в цій професії обмежуючі моменти, через які не всі охочі можуть працювати перукарями. Адже ця робота досить важка - весь день на ногах не кожен витримає. До того ж, потрібна постійна концентрація уваги, зосередженість. А якщо згадати, що працювати доведеться з різними хімічними речовинами для забарвлення волосся чи завивки, на які в багатьох людей буває алергія, то стане зрозуміло, що перукарем може працювати лише фізично міцна та здорова людина.

Як стати перукарем

На сьогодні вивчиться на перукаря досить просто. Щоб стати майстром, можна пройти курси перукарів або ж провчитися один-два роки в училищі. Правда, незалежно від вибору виду та форми навчання, в перукарській справі найскладніше зробити хорошу кар’єру.

Навчання майстерності в професійних училищах і коледжах. Вітчизняна школа перукарського мистецтва сьогодні цінується. Це підтверджується тим, що наші майстри часто привозять дипломи й нагороди, беручи участь в престижних зарубіжних конкурсах. Поступити в одну із спеціалізованих шкіл перукарів не складно, оскільки до абітурієнтів не пред’являються особливі вимоги, а вартість навчання невисока.

Секрет успіху навчання в училищах і коледжах криється в тому, що під час навчання майбутні майстри-перукарі практикуються не на манекенах, як це прийнято на заході, а працюють з натуральним волоссям. Найчастіше учні в училищах практикуються один на одному, використовуючи ті засоби для стрижки та укладки, які доступні більшості споживачів. Така перукарська практика приносить свої плоди.

Курси перукарів в різних учбових центрах хороші тим, що можна отримати базові знання у будь-якому віці за досить короткий час, як правило, за 3-12 місяців. Крім того, курси перукарів - це хороший спосіб підвищити власну професійну кваліфікацію.

На курсах перукарів можна пройти не лише базові чи універсальні курси, які дозволяють надалі відразу приступати до роботи в салоні, але й спеціальні курси, наприклад, “Вечірні зачіски”, “Коктейльні зачіски”, “Весільні зачіски”, “Плетіння африканських косичок” або “Нарощування волосся”.

Щоб за декілька місяців опанувати секрети перукарської спеціальності, треба:
- багато уваги приділяти практичним заняттям;
- мати велике бажання досягти вершин майстерності;
- багато часу приділяти самовдосконаленню.

Курси особливо ефективні тоді, коли слухач має певні базові знання і навички (знайомий з технологіями стрижок і особливостями колористики, знає основи моделювання зачісок).

Спеціалізація перукарів. Перукарські курси варто вибирати, визначившись з бажаною спеціалізацією. Є перукарі-універсали, чоловічі та жіночі майстри, дитячі перукарі, а також перукарі-модельєри, перукарі-колористи і перукарі-стилісти.

Вибираючи курси перукарів, треба віддати перевагу тим, де створені наступні умови :
- передбачена інтенсивна практика під керівництвом високопрофесійних перукарів;
- є можливість відвідувати індивідуальні заняття;
- навчання побудоване на використанні сучасних технологічних підходів;
- передбачена можливість підвищення кваліфікації;
- видається диплом державного зразка;
- передбачається подальше працевлаштування в салонах краси чи в перукарнях.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо