Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ПРОГРАМА A-LEVEL В АНГЛІЇ

Програма підготовки A-Level у Великобританії - це визнаний британський освітній стандарт, який надає можливість вступати до кращих вузів світу.

Ця програма була введена в 1951 році на даний момент вважається найбільш популярним підготовчим курсом у більшості англійських абітурієнтів.

Програма A-Level - це класичний варіант підготовки до університету як для англійських школярів, так і для іноземців. Для британців - це продовження навчання ще протягом 2-х років після отримання диплома про середню освіту.

Старшокласники-іноземнці, які ще не закінчили середню школу в своїй країні, але яким виповнилося 16 років, і які добре володіють англійською мовою, можуть поступити в британську приватну школу або коледж, отримати сертифікат A-Level і вступати до університетів нарівні з усіма.

Школярі, які вже мають атестат про середню освіту своєї країни та бажають поступити в університет Великобританії, також можуть пройти програму A-Level:

а) разом з англійськими студентами в коледжах Six Form, які є або окремими учбовими закладами, або частиною великої приватної школи;

б) в міжнародних коледжах Tutorial Colleges, де вчаться в основному іноземці, які готуються до вступу в університети Великобританії. Тут, окрім вибраних предметів для A-Level, студенти ще проходять інтенсивну підготовку з англійської мови.

В ході навчання в студентів є можливість визначитися з вибором майбутньої професії та учбових дисциплін, підготуватися до іспитів, потренуватися складати резюме, писати есе і здати тест з англійської мови. Програма підготовки до іспитів A-Level,окрім звичайних академічних годин навчань з викладачами, включає ще й серйозну самостійну підготовку (робота в бібліотеці, в комп’ютерному класі, лабораторіях).

Набір на A-Level зазвичай проходить 2 рази на рік (восени та взимку), тривалість навчання - 2 роки, хоча деякі школи й коледжі пропонують прискорені програми від 1 до 1,5 року.

Перший рік підготовки за програмою A-Level має назву AS-Level, а другий A2-Level. Число курсів за цією програмою варіюється і студенти мають право самостійно визначати напрям, а також кількість курсів, які вони хочуть вивчати, відповідно до вибраної спеціалізації, здібностей і предметів, що вивчалися раніше.

Дуже важливо вибрати правильні предмети A-Level із самого початку, особливо, якщо у вас вже сформувалося розуміння того, що ви хочете вивчати в університеті. Багато студентів, які не надають цьому особливого значення, можуть опинитися в ситуації, коли після закінчення курсу навчання до них прийде розуміння, що вони вивчали зовсім не ті предмети.

Якщо на момент вступу на A-Level у вас ще немає конкретного кар’єрного спрямування у вашій майбутній спеціалізації, то ви повинні постаратися звузити коло своїх інтересів методом виключення предметів, які вам погано даються або не цікаві.

Вибір правильних предметів A-Level - це ціла наука. Не можна вибирати предмети A-Level лише за їх гарними назвами. Ви повинні ознайомитися з так званим “syllabuses” (описом) кожного предмета A-Level. Важливо зрозуміти, як структурована програма вивчення цього предмета, як оцінюється успішність студентів, і взагалі, що вивчається в рамках цього предмета.

Так само дуже важливий правильний баланс вибраних предметів. Потрібно враховувати, що деякі предмети можуть частково повторювати один одного.

Багато університетів віддають перевагу студентам, які приходять до них з традиційними предметами, такими як математика, фізика, історія і так далі, і можуть залишити без особливої уваги нетрадиційні предмети, такі як танці, анімація і т.п.

У рамках програми A-Level ви можете вивчати до п’яти предметів. Проте, на практиці, студенти віддають перевагу вивченню чотирьох академічних дисциплін на AS-Level і трьох на рівні A2-Level. Для іноземних студентів англійська мова є додатковою дисципліною. В кінці кожного року учні складають іспити A-Level, результати яких враховуються при вступі до англійського університету. Знання предметів А-level оцінюється по 5-бальній системі: найвища оцінка - A, найнижча - Е. Кінцевий результат курсу A-Level залежить від отриманих оцінок за курсові та практичні роботи впродовж року та від результатів екзаменів з кожного вибраного студентом предмета. Результати оцінюються спеціальними екзаменаційними комісіями.

Після закінчення підготовчого курсу учбовий заклад, на базі якого проходило безпосереднє навчання, розсилає заповнені аплікаційні форми студента в різні вищі учбові заклади (університети), вибір яких безпосередньо залежить від бажання студента і його успіхів в учбовому процесі.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо