Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ОСВІТНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ СТУДЕНТІВ

Отримати освіту за кордоном хотіли б багато українських студентів, проте вартість підготовчих курсів і самого навчання в розвинених країнах Європи та США, на сьогодні, є досить високою.

В цій статті хотілося б коротко розповісти про найпопулярніші учбові молодіжні програми для українських студентів, які дозволять отримати безкоштовну основу для здобуття освіти за кордоном.

Що дозволяють програми студентського обміну?

Програми студентського обміну для українських студентів дозволяють вирушити на деякий час за кордон (на термін від 4-х місяців до року), знайомитися з культурою країни, вивчати іноземну мову та працювати. Кожна з програм має свої вимоги і правила.

Розглянемо кожну програму окремо.

Work and Travel USA

Молодіжна програма Work and Travel - найпопулярніша програма студентського обміну в світі. Вона діє з 1957 року і дає можливість тимчасової роботи в Америці для студентів протягом декількох місяців.

Основними перевагами програми Work and Travel є можливість провести декілька місяців в США, працювати в американській компанії, отримувати хорошу зарплату та вивчати англійську мову в живому спілкуванні з носіями мови, можливість відпочити, оскільки програма діє в Україні лише в літній період, а місця роботи в США, зазвичай, розташовані в курортних містах.

До недоліків програми можна віднести жорсткі вікові обмеження до кандидатів (вік від 18 до 23 років) і можливість участі в програмі лише студентів стаціонару українських ВНЗ. Крім того, Work and Travel вимагає початкових капіталовкладень в розмірі приблизно 2000 $.

Au-Pair в Європі і США

Au-Pair в Європі і США була найпопулярнішою програмою для українських студентів до появи Work and Travel USA, проте переваг самої програми це не зменшує.

Програма Au-Pair для українських студентів активно діє в декількох країнах: США, Німеччині та Франції. Au-Pair дає можливість провести рік в сім’ї за кордоном, вивчити мову на курсах, отримувати кишенькові гроші - і все це в обмін на допомогу сім’ї в догляді за дітьми і господарюванні в будинку.

Перевагою програми є можливість провести за кордоном цілий рік - за цей час можна освоїтися, вивчити іноземну мову, подати заявку, підготуватися і поступити в закордонний університет. Крім того, програма майже не вимагає капіталовкладень, і необов’язково бути студентом.

До недоліків можна віднести заборону на роботу в приймаючій країні та необхідність мати солідний, документально підтверджений досвід роботи з дітьми. Крім того, програма розрахована, в першу чергу, на дівчат - хлопцям з цією програмою доводиться важче - оскільки приймаючі сім’ї, переважно, очікують, що за їх дітьми доглядатиме представниця прекрасної статі.

Освітні програми за кордоном

Ці програми навчання за кордоном в першу чергу розраховані на тих людей, які мають серйозний намір вчитися за кордоном і ставлять для себе це як основну мету. Часто, ці програми складаються з двох умовних частин: підготовчий курс, який допоможе вивчити іноземну мову, здати всі необхідні тести, заповнити прогалини в знаннях і, власне, сам вступ в іноземний учбовий заклад, з наступним навчанням.

До речі, вступати до іноземного ВНЗУ зовсім необов’язково - можна просто пройти підготовчий курс, або курс іноземної мови за кордоном з отриманням сертифікату, що підтверджує ваші знання.

До переваг освітніх програм за кордоном відносяться: найвища якість навчання; відсутність вікових обмежень; можливість отримати дійсно сучасну освіту з практичними професійними навичками - адже під час навчання за кордоном ви маєте повне право повноцінно працювати в іноземній компанії (приймаючий ВНЗ піклується про своїх студентів, підшукуючи їм місця роботи і стажування).

Крім того, є можливість як безкоштовного навчання в іноземному ВНЗ, зі знайомою усім процедурою підготовки та вступу, так і прямого платного вступу до університету - без попередньої підготовки та складання іспитів і з можливістю навчатися англійською мовою в будь-якій країні світу.

До недоліків варто віднести досить високу вартість програм - про ціну тут говорити складно - вона залежить від країни навчання та його тривалості.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо