Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ПСИХОЛОГІЧНІ ПРИЙОМИ І ХИТРОЩІ НА КОЖЕН ДЕНЬ

Щодня ми стикаємося в повсякденному житті із страхом, невпевненістю, відсутністю мотивації, лінню і тисячами інших явищ, емоцій і почуттів. Це не погано і не добре, такий природний хід життя. І, звичайно, ваше життя та ваш настрій залежать від того, як ви на все це реагуєте і якими способами справляєтеся з небажаними і несподіваними подіями. Ми хочемо поділитися з вами психологічними прийомами і маленькими хитрощами, які допоможуть вам проживати кожен свій день краще, ефективніше та приємніше.

СТРАХ НЕВДАЧІ

З точки зору підсвідомості боязнь потерпіти невдачу є захисною реакцією: відчуваючи страх, ми намагаємося захистити себе від можливого розчарування у випадку, якщо нічого не вийде. Якщо вас такий підхід - пасувати перед можливостями - абсолютно не влаштовує, то, коли вам потрібно буде зробити що-не-будь, що викликає у вас страх, можете спробувати застосувати таку методику. За декілька днів до майбутньої події, починайте в деталях програвати в своїй уяві, як ви успішно впораєтеся з поставленим завданням. За день до події уявіть собі найгірший з можливих варіантів розвитку подій - що ви програли, зганьбилися, не змогли сказати ні слова і так далі. Зробивши це, ви зрозумієте, що кінець світу не настане, навіть якщо у вас нічого не вийде - ви зможете жити далі та пишатися собою за те, що спробували це зробити. В сам день X ви вже нічого не уявляєте і взагалі не думаєте про те, що вам потрібно кудись йти та щось робити, ні з ким про це не розмовляєте. А потім йдете туди, куди потрібно і робите все, на що здатні - так ви перемагаєте страх і невпевненість.

ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ

Якщо треба прийняти якесь особливо важливе рішення, від якого багато що залежить, ви часто впадаєте в ступор і послідовно відкладаєте цей момент “ще на один день”? Знаючи за собою таку звичку, можете спробувати методику прийняття рішення, засновану на усуненні. В кожного з нас є люди, яких ми поважаємо, якими захоплюємося, чию думку дуже цінуємо. І у вашій уяві є їх образи, які ви й покличете на допомогу, коли треба прийняти рішення. Уявіть, що б порадила вам ця людина в даній ситуації.

Іноді цього виявляється недостатньо, і, якщо ви вже сто разів зважили всі "за" та "проти" та ніяк не можете зупинитися на одному з варіантів, ви можете насправді попросити поради в людини, чию думку поважаєте. Пам’ятайте, що звертатися за допомогою - не соромно, це не ознака слабкості. З боку все виглядає інакше, стороння людина бачить ситуацію під іншим кутом, а тому може запропонувати абсолютно інші рішення і альтернативи. Зовсім не обов’язково, що вона забезпечить вас готовими відповідями, але цілком імовірно, що підштовхне вас в потрібному напрямі чи дасть нову інформацію, осмисливши яку, ви приймете рішення.

ЗАЗДРІСТЬ, ДРАТІВЛИВІСТЬ, ГНІВ

Ці три вади дуже часто поселяються у вашій голові і, відповідно, житті. Ви часто заздрите людям – їхнім успіхам і досягненням, красі, манері одягатися та ін. Роздратування стає вашим вірним супутником всюди - вдома, в транспорті, на навчанні, роботі, в спілкуванні і так далі. Гнів ви теж частенько відчуваєте, можете розпалитися до того, що потім цілісінький день не можете заспокоїтися. А це, в свою чергу негативно відображається на вашому здоров’ї.

Ось що може допомогти вам позбавитися від цих паразитів свідомості.

ЗАЗДРІСТЬ

Варіант 1. Замість того щоб постійно думати про те, що у вас чогось немає, подумайте, а як це отримав той, у кого це є? Припустимо, є хтось, хто досяг успіху в роботі, а ви хочете того ж. Ви складаєте детальний опис поведінки цієї людини - її міміки, стилю спілкування, манери тримати себе і манери мови і так далі. А також з’ясовуєте, які у неї звички, намагайтеся зрозуміти, як вона мислить, як вона мотивує себе і так далі. Звівши всі ці дані разом, отримуємо модель, яку потрібно приміряти на себе повністю: починаючи від вимови і закінчуючи діями. Якщо ви підійшли до завдання відповідально і з бажанням, результати дуже і дуже вас здивують!

Варіант 2. Пам’ятайте, що для різних людей хороші різні речі, і що подобається нам не одне й те ж, і те, що ми такі різні - одна з найгеніальніших задумок Всесвіту. Хтось хороший в одному, ну а ви прекрасні в іншому, тому при щонайменших ознаках заздрості, якщо ви не можете чомусь навчитися у людини, ви просто перемикайтеся на свої переваги і те, що вже маєте.

Варіант 3. Як тільки у вашій голові з’являються думки про те, що у вас чогось немає, ви просто замініть в цих думках слово “немає” на слово “є”. І думайте про те, що у вас є гроші, у вас є успіх, у вас є кохана людина і так далі. Це буде ефективніше, ніж засмучуватися з приводу того, що не маєш чогось.

ДРАТІВЛИВІСТЬ І ГНІВ

Зрозумійте, що ви лише нашкодите собі, відчуваючи роздратування і злість. Ми не усвідомлено витрачаємо свою енергію направо і наліво замість того, щоб використовувати її для своїх цілей. Відчули роздратування - і ваша енергія пішла комусь іншому чи просто розчинилася в просторі. Злитеся, кричите, прокручуєте в голові ситуацію, яка довела вас до білого каління, - енергія витікає і витікає, а ви залишаєтеся без сил, та ще й з якою-небудь хворобою. Тому в ситуаціях, де зазвичай відчуваєте роздратування, почніть подумки посилати любов і побажання щастя тим, хто вас провокує. В інших ситуаціях - наприклад, не відчиняються двері або ви приїхали кудись на годину пізніше, ніж потрібно - просто посмійтесь над цим. Ну, а гнів, злість, навчіться просто відпускати.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо