Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

РІЗНИЦЯ МІЖ РЕЗЮМЕ І CV

Переглядаючи пропозиції про роботу, ви, напевно, часто зустрічалися з наступними вимогами: “Чекаємо ваші резюме”, чи “Детальне СV висилайте електронною поштою”. Резюме і CV - чи існує між ними різниця?

Якщо заглянути в тлумачний словник англійської мови, можна знайти наступні тлумачення слів резюме (resume) і curric-ulum vitaе (CV):
• резюме - короткий виклад чогось дуже важливого, що має велике значення;
• сurriculum vitae (CV) - опис трудової діяльності людини, її освіти і т.д., використовується при пошуку нової роботи.

Іншими словами, CV має на увазі під собою набагато об’ємніший документ, ніж просто традиційне резюме. В ньому мають бути вказані всі ваші спеціальності, які ви отримали, перераховані всі організації, в яких ви працювали, і детально описані всі посади, які ви займали та обов’язки, які ви виконували. Відповідно, якщо резюме зазвичай повинно мати обсяг 1-2 сторінки, то CV досвідченого фахівця може зайняти 4-5 сторінок.

Мається на увазі, що за допомогою резюме роботодавець або співробітник відділу кадрів зможе досить швидко скласти враження про вас як про фахівця. Саме для цього воно і призначене. А ось вивчення вашого CV, навпаки, зажадає багато часу, хоча й фактичних відомостей про вас з нього можна буде почерпнути значно більше.

Є і ще відмінності між резюме і CV в класичному розумінні. Так, наприклад, в CV не прийнято використовувати елементи виділення: жирний шрифт, курсив і т. д. В резюме ж, навпаки, рекомендується виділяти кожне досягнення на певній посаді, підкреслювати здібності, які допомогли досягти успіху на тій чи іншій роботі. Крім того, ваші місця роботи вказуються в хронологічному порядку, а не навпаки, як в резюме. Відмінність також і в тому, що в “життєписі” дозволено використання особистих займенників першої особи. Також в CV не варто вказувати особисту інформацію: сімейний стан, наявність дітей і т.д. Часто претенденти в CV згадують про свої інтереси і хобі. Такий розділ допустимий, але пам’ятайте, що яким би хорошим футбольним гравцем ви не були б, це вам навряд чи допоможе отримати роботу.

Отже, те, що ми описали вище - це традиційне значення терміну “CV”. Насправді в такому розумінні воно зараз використовується досить рідко. Адже прямі роботодавці та співробітники рекрутингових агентств обмежені в часі, і зазвичай, переглядаючи велику кількість отриманих відгуків на вакансію, не мають можливості витрачати час на вивчення об’ємних резюме. Отже, якщо ви бачите в оголошенні про вакансію абревіатуру “CV”, то, швидше за все, цей рекрутер має на увазі звичайне резюме. В крайньому випадку - резюме англійською мовою, якщо знання мови – одна з основних вимог до претендента. Якщо є можливість, звичайно, варто уточнити, що саме від вас хочуть. Але в більшості випадків можете сміливо відправляти своє звичайне резюме, звичайно, за умови, що воно складене правильно.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо