Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ПРОФЕСІЯ: ХАТНЯ РОБІТНИЦЯ

Сьогодні попит на послуги хатніх робітниць досить високий. Професія хатньої робітниці потрібна та популярна в роботодавців. Знайти таку роботу зараз не складно. Питання лише в тому, який буде роботодавець, які будуть умови роботи і яка оплата праці.

В нашій країні ця професія існувала завжди. До кінця 80-х років ця професія не особливо афішувалась, оскільки поняття прислуги деяким чином суперечило політиці держави, проте еліта в той час активно користувалася послугами домашнього персоналу. Якщо говорити про сьогоднішній день, то професія хатньої робітниці або помічниці по господарству нічим не відрізняється від будь-якої звичайної роботи найнятого робітника. Це потрібна і затребувана професія. А умови, графік і зарплата хатньої робітниці часто набагато кращі, ніж в офісних працівників.

Стандартний портрет хатньої робітниці - жінка віком 30-50 років з вищою чи середньою освітою. Як правило, наймати помічницю у віці до 30 років роботодавці не дуже хочуть, а після 50 на цій роботі вже важко. За статистикою 65 % роботодавців дотримуються думки, що ідеальний вік хатньої робітниці 30-45 років.

Від хатньої робітниці роботодавець може вимагати досить широкий спектр виконуваних робіт. Прибирання може здійснюватися кожного дня або відповідно до графіка, прання білизни теж може бути для різних речей різне - для одних машинне прання, для інших - ручне, можливе користування хімчисткою, а також прасування білизни. Прибирання ліжок, приготування їжі, купівля продуктів, миття посуду та вікон, поливання квітів, догляд за домашніми тваринами і багато іншого. Насправді, роботи в хатньої робітниці багато, але цього ніколи не варто лякатися.

Зарплата залежить від багатьох факторів, як правило основний критерій - це площа приміщення, яке прибирається. Також важливою є кваліфікація хатньої робітниці. Наприклад, вона повинна знати, якими засобами можна і потрібно доглядати за тими чи іншими матеріалами, як доглядати за VIP-гардеробом, як поводитися з цінними меблями і багато іншого - насправді все це не просто. Набагато легше знайти роботу при наявності досвіду та рекомендацій від попередніх роботодавців.

При влаштування на роботу необхідно оформити письмовий договір, в якому потрібно чітко вказати весь список робіт, який повинен виконуватися. Часто роботодавці практично всі домашні справи перекладають на плечі своїх помічниць. Це неправильно. Якщо у вас, наприклад, не написано в договорі залишатися з дитиною у разі відсутності батьків - то це не повинно робитися без додаткової оплати, звичайно, якщо ви згідні на це. Це робота - і вона повинна оплачуватися.

Хороша хатня робітниця повинна мати ряд необхідних якостей. В першу чергу - це чесність і порядність. Перебуваючи в чужій сім’ї, ні в якому разі не можна щось розповідати про цю сім’ю, розпускати чутки та цікавитися особистим життям роботодавців. Акуратність і старанність - дуже важливі якості, фактично, саме для реалізації цих якостей і беруть помічницю, щоб у будинку завжди був порядок і затишок. І ще, потрібно мати скромність - працедавці не люблять тих, хто починає сперечатися з кожного приводу, тому, чим непомітніші ви будете, а вдома буде порядок, тим краще у вас складуться стосунки з роботодавцем.

Хочеться звернути вашу увагу ще на один момент. Роботодавець має право знати про стан здоров’я своєї робітниці, сімейний стан і місце проживання. В свою чергу, хатня робітниця повинна знати графік роботодавця, розпорядок в сім’ї, де вона працюватиме та контактні телефони роботодавця, а також з нею повинна бути проведена ознайомлювальна бесіда - що не можна чіпати, куди не можна ходити і як поводитися з цінними речами.

Ще один важливий момент. У кожній сім’ї є свої традиції та порядки, в кожного роботодавця є свій підхід до різних життєвих питань. Вливаючись в чужу сім’ю, вам необхідно під неї підлаштовуватися, притиратися і дотримуватись порядків цієї сім’ї. І якщо у вас це вийде - то0 вам буде комфортно працювати в цій сім’ї і роботодавець вас цінуватиме.

Як отримати роботу

Варіант 1. Перевірений і безпечний, але тривалий: закінчити курси, які готують хатніх робітниць. Процес виглядає приблизно так: пару місяців відвідуєте заняття, які проводяться кілька разів в тиждень, після закінчення отримуєте свідоцтво, де написано, що отримали нову професію - “робітниця-економка”.

Деякі курси після закінчення гарантують працевлаштування. Їх безумовним плюсом також можна назвати відсутність психологічного дискомфорту, що виникає при словах «хатня робітниця”. Адже ви спілкуєтеся з багатьма жінками, які знаходяться в схожій ситуації. На хороших курсах передбачені до того ж заняття з психологом, який дасть вам поради, як поводитися в складних або нестандартних ситуаціях.

Варіант 2. Можна влаштуватися на роботу за оголошенням в газеті. В цьому випадку вибирати роботодавця і запропоновані ним обов’язки будете ви самі. А якщо ваш вибір виявиться невдалим, то і звинувачувати в цьому будете лише себе.

Варіант 3. Влаштуватися на роботу по знайомству. Раніше це називалося “рекомендацією”, і без неї до роботи просто не допускали. Та й зараз цей спосіб - найпоширеніший. До того ж, за порадою знайомих можна безкоштовно і безпечно знайти хороших господарів.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо