Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

РОБОТА ВДОМА ПО УПАКОВЦІ ДИСКІВ - ШАХРАЙСТВО ТА ОБМАН

В Інтернеті чи в пресі ви можете побачити оголошення приблизно такого змісту: "Шукаю працівників для роботи вдома (упаковка компакт-дисків). Графік роботи вільний, до 4 год./день. З/п від 4000 грн. Офіційне оформлення. Порядність гарантуємо!"

Після того, як ви зв’яжетеся з шахраями вам прийде лист приблизно такого змісту. "Доброго дня! Вас вітає компанія NNN. Нам потрібні співробітники для упаковки компакт-дисків на дому. Умови роботи: кур’єр привозить вам компакт-диски в коробці (перша партія-500 шт. Далі розмір партії буде залежати лише від вашого бажання працювати). Ваше завдання: за тиждень упакувати (вкласти поліграфію і сам диск) певну кількість компакт-дисків. Через тиждень роботи до вас приїжджає кур’єр. Він вам виплачує гроші за виконану роботу. (На упаковку одного компакт-диска ви витрачаєте приблизно 40 секунд. За один компакт-диск ви отримуєте 2 грн.). З якою швидкістю ви будете упаковувати, стільки грошей і отримаєте, все залежить лише від вас. Але чим більше, тим краще, компанія в цьому зацікавлена.

Заповніть будь ласка анкету, та надішліть її за вказаною адресою, і якщо ви підходите нам, ми тут же вам повідомимо листом, в якому будуть подальші інструкції. Якщо ж ви не підходите нам з якихось даними, листа у відповідь ви не отримаєте.

Якщо вас влаштовують всі умови, і ви готові з нами співпрацювати, будь ласка, відправте лист з анкетою на цю адресу із зазначенням в темі “анкета”. Зразок анкети додається).

Повідомте, будь-ласка, скільки годин на тиждень ви розраховуєте працювати?"

Після цього ви відповідаєте на лист, виславши анкету. У відповідь на це вам прийде наступний лист.

"Доброго дня. Ви підходите нам за всіма даними, ви зможете приступити до роботи найближчим часом.

Ми змушені просити вас зробити разовий платіж у розмірі 100 грн. на рахунок WebMoney (номер рахунку вказується). Це оплата за роботу кур’єра, який привезе до вас диски. Вам також необхідно відправити лист на цю адресу із зазначенням своїх даних. Вказати, через яку систему ви перерахували гроші, щоб ми могли знати, що платіж надійшов саме від вас.

Гроші на електронний рахунок можна внести за допомогою готівкового чи безготівкового платежу через WebMon-ey, банки, ощадкаси або відправити грошовим переказом через відділення поштового зв’язку. Як тільки ви заплатите дану суму, надішліть нам листа, в темі вкажіть “оплачено”.

Чим швидше ви перерахуєте гроші, тим швидше почнете працювати! Після цього протягом доби вам надійде лист з текстом, чи отримана ваша оплата, також там буде сказано, як звуть вашого кур’єра і на якому автомобілі він приїде.

У нас офіційне оформлення. Проте, трудовий договір може і не оформлятися, але лише у випадку якщо ви хочете працювати неофіційно чи тимчасово попрацювати кілька місяців. Якщо ви хочете працювати тимчасово, то при оплаті послуг кур’єра відправте лист із темою “Оплачено” і вкажіть скільки місяців хочете працювати. Договір до вас доставить кур’єр в двох примірниках один ви залишите собі, а другий віддасте кур’єру після того як ви його заповните. Оплата відразу після виконання роботи на місці по приїзду

кур’єра або за вашим бажанням кошти будуть зараховуватися на ваш банківський рахунок або електронні гроші.

Платіжні дані ви повинні вказати нам після оплати для реєстрації ваших платіжних даних в нашій компанії."

Як бачите, шахраї дуже тонко грають на почуттях бажаючих отримати роботу. Навіть пропонується оформити трудовий договір. Однак, після оплати, ніякої роботи ви не отримаєте... і своїх грошей назад теж.

А вивести їх на чисту воду легко. Попросіть у них банківські реквізити фірми, щоб здійснити переказ грошей безпосередньо на їх рахунок. І в такому випадку одержувачем повинна бути саме ця фірма, а не якась інша. Якщо в одержувача фігурує інша компанія, наприклад, замість «NNN» вказано ТОВ “О2”, то це просто банківські реквізити одного з посередників платіжної системи WebMon-ey. Також можна попросити адресу фірми, контактні телефони. Їх вам не дадуть, або дадуть, але несправжні. Напишіть, що ви хотіли б отримати матеріали для роботи особисто в офісі і там же сплатити внесок. Вам приведуть безліч причин, чому це не можливо.

Отже, якщо з вас вимагають гроші за надання роботи - в більшості випадків це шахрайство.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо