Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

РОБОТА ВДОМА ЯК АНТИКРИЗОВЕ РІШЕННЯ

Якщо ви не маєте постійної роботи, а вільного часу у вас багато, можна спробувати зайнятися роботою вдома - від вирощування грибів до обробки текстів вдома.

Але й тут, як у будь-якій віддаленій роботі, є дуже багато підводних каменів. Щоб не вийшло так, що ви даремно згаяли свій час і вас не “кинули”, потрібно знати основні моменти про роботу вдома. Розглянемо основні види таких робіт.

1. Збирання кулькових ручок.

«Зібрати 1000 ручок на день? Та при цьому ще й отримувати по 300 грн. щодня? Класна робота! А я зроблю ще більше і отримаю купу грошей», - так може подумати кожен, хто хоче мало працювати але багато заробляти.

Пропозиції роботи вдома можуть бути не лише по складанню ручок. Також вам можуть запропонувати склеювати конверти, сортувати різнокольорові кульки по мішечках і багато чого іншого.

Як не потрапити на обманні пропозиції роботи вдома? В першу чергу звертайте увагу на електронну пошту роботодавця. Якщо e-mail несерйозний типу “kisa 906090@mail.ru” -не зв’язуйтеся. Інша справа, коли електронна пошта заведена від сайту компанії. Наприклад, вам пропонують роботу по складанню ручок і пишуть з e-mail на зразок info-@parker.com. Ви можете перейти на сайт компанії (www.parker.com) і подивитися, чи може така компанія шукати співробітників для надомної роботи по складанню ручок.

Другий важливий момент - обов’язково подивіться результати пошуку в пошукових системах, використовуючи e-mail роботодавця як ключове слово. Ви можете дізнатися багато цікавого. Наприклад, почитати відгуки інших працівників з приводу цього роботодавця та оплати праці.

І найголовніше - ні в якому разі не платіть перші внески за первинний матеріал, які-небудь передоплати і так далі. Так часто обманюють багатьох людей, яким цікава робота вдома.

Висновок. Якщо немає передоплати і є хороші відгуки про компанію в Інтернеті - можна братися за таку роботу.

2. "Город в підвалі".

В мережі та й у пресі часто можна побачити оголошення про роботу вдома по вирощуванню грибів. Причому вирощувати їх можна і у ванні, і на балконі, і в гаражі. Деякі роботодавці пропонують потім відразу ці ж гриби у вас купувати, а дехто просто продає технологію вирощування і міцелій грибів.

І в першому, і в другому випадку є ризик, що заплативши стартову суму за технологію та посадковий матеріал, цього роботодавця ви більше ніколи не побачите. А посадковий матеріал насправді виявляться просто купкою землі.

Крім того, дуже часто роботодавці не уточнюють умови вирощування грибів перед отриманням передоплати. Наприклад, шампіньйони з мішка будуть рости лише в сирому і темному приміщенні (наприклад, балкон для цього не підходить), а глива нормально росте лише при температурі 12-15 градусів за Цельсієм (в цьому випадку не підійде ванна).

Також на вирощування грибів треба мати дозволи. Ви, як мінімум, повинні мати технологічний регламент вирощування грибів, а також сертифікат якості на готовий продукт. Ці документи вам обійдуться в значну суму. Крім того ви витратите чимало часу на ходіння по інстанціям за дозволами.

Висновок. Якщо у вас є велика вільна територія і є де взяти якісний міцелій для вирощування грибів – можете спробувати.

3. Набір текстів.

Декілька років тому сайти з працевлаштування буквально «завалювали» вакансіями від різних видавництв та друкарень. Зміст вакансії був наступним: «Видавництво запрошує на роботу складача текстів. Робота вдома, тексти потрібно набирати з відсканованих

картинок. Про детальні умови роботи ви можете дізнатися на сайті видавництва».

Після відправки резюме на вказану в оголошенні електронну пошту претендентові приходила відповідь з проханням внести передоплату, яка, нібито, підтвердить серйозність намірів претендента співпрацювати з компанією. Після цього, звичайно, більше претендентові ніхто й ніколи не відповідав.

Насправді, існує багато видавництв та друкарень, які успішно функціонують на ринку поліграфії. Але вони ніколи не подавали вакансії з віддаленого набору тексту. І дуже часто, лише після того, як в Інтернеті починаються активні обговорення подібного «лохотрону», керівництво видавництва дізнається про використання імені компанії таким чином.

Це лише один приклад. Схожих варіантів роботи вдома в мережі дуже багато. І дуже складно побачити, де реальна пропозиція, а де працюють шахраї. Тут потрібно орієнтуватися на стандартні показники: вид e-mail, відгуки в мережі Інтернет про цю компанію, чи є перший внесок або яка-небудь передоплата.

Щоб ваша робота вдома по набору текстів не виявилася неоплаченою, можна зробити таким чином: зробіть скірншоти декількох сторінок набраного матеріалу та надішліть їх роботодавцеві. Запропонуйте йому виплатити вам 50% від всієї суми оплати, про яку ви домовлялися. Якщо роботодавець заплатить, то після цього можете відправляти весь текст. Інший варіант захисту себе від шахрая - робота по поетапній оплаті. Ви набираєте половину тексту, відправляєте роботодавцеві. Він вам перераховує 50% оплати. Далі ви набираєте решту тексту і отримуєте другу половину грошей.

Висновок. Дуже складно серед шахраїв знайти нормальні пропозиції. Якщо знайдете - однозначно беріться.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо