Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

10 НАЙНЕЗВИЧАЙНІШИХ ШКІЛ СВІТУ

1. Підземна школа

Учні американської школи Террасет — майже діти підземелля. Школа побудована в середині 1970-х років, коли в США була енергетична криза. В країні був введений режим економії енергії, яка використовувалася в тому числі й для опалювання шкіл. У місті Рестон побудували школу Террасет: розрівняли пагорб, звели на цьому місці будинок, а потім засипали його землею. Природне земляне покриття давало тепло і зберігало енергію.

2. Школа без дисципліни

В школі ALPHA Alternative School (Канада), яка відкрила свої двері в 1972 році, панує вічне свято неслухняності. Тут немає ні оцінок, ні суворого розкладу, ні домашніх завдань, ніхто не покарає за написане крейдою на дошці нецензурне слово. Учні самі вирішують, як провести навчальний день і які заняття відвідати. Класи формуються не за віком, а за інтересами. Поряд з математикою та граматикою передбачені заняття з ліплення, кулінарії та, навіть, елементарної філософії. Завдання вчителів — просто не заважати.

3. Кочова школа

В минулому діти кочівників-оленеводів зовсім не отримували систематичної освіти або були змушені залишатися в школах-інтернатах і місяцями не бачити рідних. Сьогодні ця проблема вирішується за допомогою кочових шкіл, яких в Якутії вже більше десятка. На кожній новій стоянці кочівників, крім звичних споруд тепер з’являється ще й школа-намет. Учнів можна перерахувати по пальцях. Проте, всі школи для дітей оленеводів мають доступ до супутникового Інтернету.

4. Школа пошуку спільної мови

Учні школи для іноземців в південнокорейському місті Пусан працюють не покладаючи рук цілий рік. Тут навчаються діти емігрантів чи тих, хто приїхав до Кореї працювати на тривалий термін. Інтенсивний режим необхідний для того, щоб швидше пристосуватися до нових життєвих умов і згодом успішно вступити в один з корейських вузів. Юним емігрантам непросто подружитися з новими однокласниками в звичайній школі. Більшість дітей вивчають відразу три мови: корейську, англійську та іспанську.

5. Школа взаємодії зі світом

За головний принцип тут взято відомий американський вислів «Thinking outside the box». Дослівно - «думай поза межами коробки». Сенс вислову - вийти за рамки очевидного, приймати нестандартні рішення. Саме цьому вчать дітей в Mountain Mahogany Community School (США). Поряд зі звичайними предметами в навчальний план включені уроки шиття, кулінарії та садівництва, а також ігри на взаємодію - з іншими людьми і навколишнім світом.

Запис в школу теж відбувається оригінально: щоб потрапити сюди, треба виграти в лотерею. Завантажити спеціальну анкету з офіційного сайту школи, заповнити її, відправити за адресою - і чекати результатів розіграшу.

6. Школа пізнання світу через музику

Віддаючи дитину в Хорову Академію Гарлема, батьки забезпечують їй не тільки тренування голосових зв‘язок, гастролі та прилучення до духовних цінностей, а й базову освіту з гуманітарним ухилом. Тому основна програма складається з різних видів мистецтв: співу, танців, гри на музичних інструментах. Однак на першому місці залишається любов дитини до музики. Якщо батьки не можуть дозволити собі купити музичний інструмент, школа може надати його дитині в тимчасове користування.

7. Школа для біженців і нелегалів

У лютому 2011 року «Оскар» за кращий короткометражний документальний фільм отримав фільм «Тут немає чужих». Він розповідає про ізраїльську школу «Б’ялік-Рогозін», де навчаються діти біженців і нелегальних емігрантів. Вони приїжджають з усіх кінців землі, походять з різних родин, але кожному з них випало чимало випробувань. «Б’ялік-Рогозін» дає дітям не лише необхідні елементарні знання. Також учнів там годують і одягають. А найголовніше, що отримують учні від своїх наставників, — щиру участь і турботу.

8. Плавуча школа

Камбоджійське озеро Тонлесап вважається найбільшим прісним водоймищем Індокитайського півострова. На поверхні озера знаходиться знаменита пам’ятка Камбоджі - плавуче село Компонг Луонго. Там розташовані житлові будинки, кафе, магазинчики та школа. Для учнів плавуча школа стала другою домівкою в прямому сенсі цього слова — навчаються в ній в основному сироти. Тут же вони і живуть. Батьки багатьох з них загинули під час рибної ловлі: в сезон дощів рівень води в озері значно піднімається і плавати по ньому на човнах стає досить небезпечно.

9. Школа відкритого простору

В гімназії Орестад в Копенгагені навіть архітектура підпорядкована принципам, на яких тут відбувається навчання. Поділ на аудиторії в Орестад досить умовний - всі класи фактично займаються в одному величезному приміщенні, де на чотирьох рівнях розташовані відкриті майданчики для занять. У будівлі працює бездротовий Інтернет, і учні можуть взаємодіяти не лише в реальному, але й у віртуальному просторі. Комунікація тут понад усе, і це не випадково: в гімназії навчаються старшокласники, які збираються в майбутньому працювати в засобах масової інформації.

10. Школа пригод

«Твоїм класом стане цілий світ» - звертаються організатори Watershed School (США) до своїх майбутніх учнів. Найефективнішим методом навчання тут вважають практичні заняття, і велику частину часу діти проводять в експедиціях. Вчити біологічні терміни вирушають в ліс, з географічними картами знайомляться в мандрах, архітектуру вивчають на міських вулицях. Діапазон «позакласних занять» - від сходження в гори Колорадо до допомоги в будівництві школи в Нікарагуа.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо