Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

СЕКРЕТИ БАГАТСТВА ВІД ГАРВАРДСЬКОЇ БІЗНЕС-ШКОЛИ

Хто ви - кріт, курка, мавпа чи кіт? Чи є в мільйонерів секрети? Мабуть, немає жодної людини, яка б не хотіла їх дізнатися. А тому це просте, здавалося б, питання стало потужним фундаментом, на базі якого за останні 10 років були написані сотні книг, проведені тисячі бізнес-тренінгів, і, як не парадоксально, зароблені мільйони доларів. Секрети, безумовно, є. Але заповзятливі англійці з Гарварду сміливо припустили, що є один головний секрет, без виконання якого всі інші не мають сенсу.

Так от, ці самі вчені гарвардської бізнес-школи в кінці минулого століття провели великомасштабні дослідження фінансового становища людей на всіх континентах серед усіх верств населення. Метою цих досліджень було виявити залежність рівня багатства людей від їх ставлення до постановки цілей і планування свого життя. Отримані показники, скажемо прямо, вразили не лише Гарвард. В результаті досліджень вчені умовно розділили все населення Землі на 4 категорії, позначивши їх назвами тварин за характерною ознакою - зором (стосовно людей розглядалася така якість, як "світогляд").

Отже, результати.

1. "Кроти" - 27% населення Землі. Відсоток капіталу в їхніх руках майже нульовий. Ставлення до цілей і планування - ці якості повністю відсутні.

Навіть дитина знає, що характерна риса кротів - повна сліпота. В цю категорію Вчені віднесли бомжів, алкоголіків, хворих людей, ігроманів, усіх інших в чомусь неповноцінних людей і, на жаль, беззахисних пенсіонерів. Усі ці люди не ставлять перед собою ніяких цілей, не думають про планування свого життя, просто "пливуть за течією", частенько керуючись лише інстинктами - пити, їсти, спати.

2. "Кури" - 60% населення Землі. Процент капіталу в їх розпорядженні - 5%. Ставлення до цілей і планування: переважно виконують чужі цілі.

Пам'ятаєте вираз "куряча сліпота"? Курка бачить лише при хорошому освітленні, а з настанням сутінків і, тим більше, темряви, курка втрачає здатність бачити. Отже, 60% населення Землі - це фактично робоча сила, наймані робітники, що виконують цілі та плани своїх начальників, одержуючи при цьому свою зарплату. "Кури" не бачать нових можливостей, окрім як працювати на свого боса, вважаючи, що вже все у світі придумано і створено до них. "Кури" бояться ставити свої власні цілі та залишати свою "зону комфорту", щоб досягти чогось більшого в житті, ніж жити від зарплати до зарплати. Чому бояться? Та тому що їх хвилює, "а що подумає оточуючі", "ще скажуть, що я з'їхав" з глузду, "я все одно нічого не досягну в житті", "в мене немає освіти (знань, досвіду, грошей). Тобто, "кури" вважають, що краще знаходити виправдання власній бездіяльності, ніж шукати шляхи досягнення фінансової свободи. На американському сленгу "chicken" також означає "боягуз", "легкодухий". До речі, приказка "хто не ризикує - той не п'є шампанське" є абсолютно "курячою". Коли "курка" без чіткої мети й плану намагається досягти в житті чогось більшого, і в неї це виходить (з'являються гроші, атрибути красивого життя), ось саме тоді вона повертається з гордо піднесеною головою у свій "курник" із словами: "хто не ризикує - той не п'є шампанське"! В гіршому ж випадку, опустивши погляд і розводячи руками, просто виправдовується та нарікає на те, що "ну, не поталанило народитися в сім'ї мільярдера".

3. "Мавпи" - 10% населення Землі. Відсоток капіталу - 15%. Ставлення до цілей і планування: детально розписують цілі, чітко планують своє життя, у них присутнє підвищене прагнення реалізувати себе. Що у мавпи із зором? Та все гаразд. Мавпи добре бачать і вдень, і вночі. В усякому разі вчені не знайшли спростувань цьому. Але в мавп є ще одна характерна риса - вони люблять копіювати чи наслідувати інших (звідси і походить вираз "мавпувати"). Кого вони копіюють? "Курей"? Навряд чи. Швидше за все, вони копіюють тих, хто знаходиться останніми в цьому списку. До "мавп" гарвардські вчені віднесли людей, що мають певний специфічний талант - артистів шоу-бізнесу, театру та кіно, політиків, спортсменів. Усі вони поставлені в такі рамки, що для досягнення мети їм просто необхідно чітко планувати своє життя. Весь їх час до вирішального моменту (концерт, якщо це артист, змагання, якщо це спортсмен) розписаний по днях і годинах. І в результаті цих дій вони отримують успіх. Їх успіх не приходить раптом і випадково. Успіх "мавп" - це ланцюжок дій, взаємозв'язаних, послідовних і ретельно спланованих. Значна частина капіталу "мавп" - це гонорари, а не зарплата. Так кого ж наслідують мавпи? Хто має зір крізь час і відстань?

4. "Коти" - 3% населення Землі. Відсоток капіталу: 80%. Ставлення до цілей і планування: все життя ставлять свої власні цілі, ретельно планують шляхи їх реалізації, завжди досягають успіху. Чи хороший зір у котів? Звичайно! І саме тому "коти" вважають, що краще діяти не там, де всі інші. Вони вибирають для себе незвідані поля діяльності, створюють щось своє нове з нуля, розвивають, а потім роблять свої досягнення доступними для всіх інших. Згадайте творця Майкрософту, Біла Гейтса, у винаходи якого ніхто не вірив, окрім нього самого. Згадайте Ричарда Макдональда, який 100 років тому заснував кафе швидкого харчування "Макдональдс", що розрослося до всесвітніх масштабів і приносить немислимі прибутки. Згадайте засновників стільникового зв'язку, Інтернету, Google, Однокласників. "Котам" все одно, що думають про них оточуючі, вони незалежні, вони не бояться перешкод, вони впевнено йдуть до своєї мети. У капіталі "котів" немає зарплати, вони не працюють за гроші, вони просто займаються улюбленою справою свого життя і перетворюють її на гроші, а це принципово інші пасивні джерела прибутків.

Чи впізнали ви себе в одній з цих категорій? Чи задоволені ви своїм нинішнім фінансовим благополуччям (чи неблагополуччям)? Хочете змінити ситуацію на краще? Якщо вірити вченим гарвардської школи бізнесу, щоб досягти успіху в житті, потрібно почати зі зміни світогляду. Лише вдумайтеся в ці цифри - лише 13% земного населення володіють 95% капіталу Землі! Чи хочете ви бути серед них? Всім, хто вирішив подивитися на світ новим "мавпячим", а може, "котячим" поглядом, хочемо побажати, щоб шлях зміни власного світогляду був легким і невимушеним, щоб труднощі зробили вас лише сильнішими та впевненішими в собі, і щоб вистачило сил і терпіння досягти такої бажаної фінансової свободи!

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо