Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

СХЕМИ МОБІЛЬНОГО ШАХРАЙСТВА

Винахідливість шахраїв не стоїть на місці. Як тільки чергова схема обману стає надбанням громадськості, відразу з’являється нова - хитріша, а іноді й продуктивніша. На сьогоднішній день видів телефонних обманів розплодилося безліч, правда, в їх основі, як правило, лежить кілька стандартних і досить простих схем.

Ось кілька найпоширеніших способів.

Дитина потрапила в біду.

Родичам підлітка телефонують чи відправляють повідомлення наприклад такого змісту: «Мамо, мене затримали в міліції. Терміново потрібні гроші. Відправ їх на номер телефону, або банківської картки. Потім зателефоную».

Обман по мобільному телефону з поповненням рахунку.

На мобільний телефон приходить SMS, наприклад, такого змісту: «Не можу тобі зателефонувати, немає грошей, перекажи 5-20 гривень. Я тобі згодом зателефоную». Звісно, з того номера ніхто не передзвонює та не підіймає слухавку.

Мобільний лохотрон з працевлаштуванням.

Людина, яка шукає собі роботу, знаходить оголошення, в якому пропонується працевлаштування. Для цього необхідно зателефонувати на певний номер, щоб пройти «консультацію». Кожна хвилина такого дзвінка обходиться жертві лохотрону в значну суму. Або ж для реестрації претендента на дану вакансію потрібно надіслати "безкоштовне" SMS, яке насправді коштує 30-50 грн.

Мобільне шахрайство з пропозицією розбагатіти.

Шахраї відправляють SMS такого наприклад змісту: «Це повинні знати всі!!! Є можливість отримання грошей на мобільний телефон. Відправляєте SMS-повідомлення (набір букв і цифр) на короткий 4-значний номер. І протягом 5 хвилин ваш рахунок повпониться на 50 грн. Відправка SMS вам нічого не коштуватиме – це перевірено вже дуже багатьма». Очевидно, що ніякі гроші ви не отримаєте, навпаки, з вашого рахунку знімуться гроші за відправку SMS.

Схема шахрайства по мобільному телефону з заборгованістю по кредиту.

Людині приходить SMS наприклад такого змісту: «Банк такий-то погодився надати вам кредит». Через кілька днів, коли абонент забуде про це повідомлення, йому телефонують з незнайомого номера. Автовідповідач, представившись банком, каже: «Нагадуємо вам про необхідність погасити кредит. Хочете прослухати повідомлення ще раз, натисніть 1. Хочете зв’язатися з оператором, натисніть 2». Коли людина починає спілкуватись з оператором, той правдоподібно описує ситуацію із заборгованістю по кредиту. Для більш детального з’ясування обставин так званий оператор пропонує з’єднати абонента зі службою безпеки банку, завданням якої насправді є виманювання у наляканої людини особистої інформації, номерів банківських карток, пін-кодів та ін. Невдовзі після цього з банківських карток починають зникати гроші.

SMS-мобільний переказ.

Приходить SMS такого змісту: «Системне повідомлення. Акція! Перекажіть гроші на номер такий-то і отримаєте вдвічі більше». Безумовно, любителі легкої наживи починають пробу з малого - відправляють, скажімо, 5 гривень. Отримують у відповідь 10 гривень. Відправляють 10 гривень - отримують 20. Ух ти, працює! І тут може понести. Відправляють, скажімо, 200 гривень - а у відповідь - нічого.

Мобільний обман з проханням врятувати дитину.

Людина отримує повідомлення з невідомого номера про необхідність знайти рідкісну групу крові для порятунку дитини. В повідомленні вказується номер телефону, дзвінки на який автоматично спустошують рахунок того, хто зателефонував.

Шахраювання з вимогою повернути гроші на мобільний.

Приходить SMS, яке сповіщає про надходження коштів на ваш рахунок. А через хвилину лунає дзвінок. Голос повідомляє, що тільки що помилково переказав гроші не на той номер, і просить повернути за допомогою послуги «Мобільний переказ». Фактично вимагають повернути гроші з вашого рахунку - який насправді не змінювався, або збільшився на 1 грн. Адже не кожний абонент стане відразу перевіряти, а чи дійсно рахунок поповнився?

Ви виграли приз.

Приходить SMS з невідомого номера або з Інтернету, де йдеться про виграш цінного призу. Щоб його отримати, необхідно придбати ваучер поповнення рахунку протягом певного часу і повідомити код активації за вказаним номером. В інших випадках можуть подзвонити і представитися ді-джеєм радіостанції або оператором call-центру.

Як кажуть, "попереджений, значить, озброєний". Отже, якщо вам приходить, якесь сумнівне SMS, або ви отримали підозрілий дзвінок, доре все аналізуйте та не піддавайтесь на обман шахраїв.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо