Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ШАХРАЙСТВО ЗА ДОПОМОГОЮ SMS

Не так давно в Інтернеті з’явилася нова течія спамерства. Користувачеві на його ящик електронної пошти приходить повідомлення, в якому йому пропонується відписатися від спам-розсилок. В якості аргументу приводиться текст з нібито нещодавно ухваленого законопроекту, згідно з яким, розсилка спаму може здійснюватися лише цільовій аудиторії та лише за бажанням або підпискою користувача.

А для того, щоб позбавитися від спам-листів на свою поштову скриньку, користувачеві пропонується відправити абсолютно безкоштовне SMS-повідомлення зі свого мобільного телефону на короткий номер виду 0123, в якому необхідно вказати адресу електронної поштової скриньки, яка нібито має бути видалена з бази всіляких спам-розсилок. Або у відповідь обіцяють прислати посилання на сайт, де користувачеві необхідно буде вручну знайти свою адресу електронної пошти в спамерській базі та видалити її, щоб непрошений спам більше не приходив.

Адже довірливі користувачі частенько ведуться на такий загалом нехитрий прийом. Відправляють SMS на короткий номер і чекають дива: того, що на їх поштову скриньку більше не приходитимуть непрошені листи рекламного характеру (тобто просто кажучи, спам). Але дива чомусь не відбувається. Максимум, що відбувається у відповідь, так це приходить SMS-ка приблизно наступного змісту: “Дякуємо за розуміння”, і все.

А потім користувач з великим здивуванням виявляє, що з рахунку його мобільного телефону зникла в невідомому напрямі досить значна сума грошей (якщо не вся готівка).

Для чого ж спамери організовують такі розсилки? Та з шахрайською метою, звичайно. Вони намагаються заробити собі на «шматок хліба з маслом» за рахунок інших людей.

Вказаного в листі законопроекту не існує в природі, анонсований безкоштовний номер для відправки SMS-повідомленням є орендованим у якого-небудь мобільного оператора зв’язку платним номером, за відправку повідомлення на який з користувача знімається або вся готівка, або досить значна сума грошей. Спамер же, мало того, що продовжує слати користувачеві свої рекламні листи, так ще і непогано заробляє на простодушних користувачах, які довірливо відправили йому платну SMS-ку.

Загалом, як ми з Вами бачимо, відписатися від спаму, нехай навіть за допомогою платної SMS, неможливо в принципі. Ви, перш, ніж відсилати наче б то «безплатне» SMS, поцікавтеся в Google «вартість SMS на номер 0123». Адже все це хитрощі шахраїв, щоб виманити у вас гроші. Але ж ці гроші для вас не зайві, і можуть цілком знадобитися і вам самим, чи не так?

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо