Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЩО ТАКЕ КОВОРКІНГ?

Сьогодні багато фрілансерів, приватних підприємців, а також невеликих компаній, що не мають можливості орендувати офісне приміщення, будують свій бізнес, не виходячи з дому. Проте, якщо ви працюєте віддалено чи у вас маленький бізнес, зовсім не означає, що ви повинні залишатися насамоті в чотирьох стінах.

Відносно новим і незвичайним рішенням для тих, хто хоче не переплачуючи, мати професійний простір, являється робота в коворкінг-центрах.

Що таке коворкінг

Коворкінг-центр (co-working або coworking, в перекладі з англійської мови означає “спільно працюючі”) - це обладнаний усім необхідним для роботи простір, що здається в оренду будь-якому охочому на необхідний термін - день, тиждень, місяць, декілька місяців. У коворкінг-центрі вільні та незалежні люди, в основному фрілансери (програмісти, перекладачі, дизайнери і так далі), використовують загальний простір для своєї діяльності.

Коворкінг - це щось середнє між використанням окремого офісу і роботою вдома. У коворкінг-центрах є всі необхідні для праці та відпочинку меблі, є комп’ютери (хоча частіше працюючі приносять власні ноутбуки), підключені до високошвидкісного Інтернету, під рукою оргтехніка, в кухні стоїть кулер з водою, мікрохвильова піч та апарат для приготування кави.

Зовні коворкінг-центр мало чим відрізняється від звичайного офісу: тут є робочі місця, переговорна зона, ось тільки знаходяться в ньому незалежні один від одного працівники.

Історія створення першого коворкінга

Першим об’єднати офісну роботу та фріланс здогадався в 2005 році молодий програміст із США Бред Ньюберг, так що коворкінг можна вважати його “дітищем”. В процесі кар’єрного росту він постав перед вибором: чи віддати перевагу роботі в офісі та гарантовано мати шматок хліба з маслом, але залежати від начальства, або ж стати фрілансером - незалежним, але з нестабільним доходом? Бред вирішив поєднати обидва варіанти.

Він орендував просторе приміщення в одній з офісних будівель в Сан-Франциско і запропонував іншим фрілансерам працювати разом з ним в спільному офісі, розділивши з ним орендну плату та офісну техніку. Так з’явився перший коворкінг-центр - спільний офіс, в якому можуть одночасно працювати декілька фрілансерів або навіть невеликих фірм.

Через декілька років це явище стало дуже популярним і поширилося по всьому світі. Сьогодні коворкінг-офіси, де спільно, але паралельно працюють фрілансери, є у будь-якому великому місті.

Чим коворкінг краще за роботу вдома

Причин, через які людина вибирає роботу в коворкінгу може бути багато, від складної та незручної обстановки вдома, до неможливості зустрітися із замовником на нейтральній території. Але основними все-таки являються інфраструктура та економічність.

Вартість робочого місця у вільному офісному просторі залежить від рівня комфорту. Найдоступнішим є так зване “динамічне

робоче місця” - це коли люди приходячи зі своїм ноутбуками, займають будь-яке порожнє місце. Найдорожчий варіант - оренда окремого приміщення із спеціальними допоміжними послугами, наприклад, такими як юридична чи бухгалтерська підтримка.

Ще одним аргументом на користь коворкінг-центрів служить те, що не потрібно витрачати гроші на купівлю власного сканера, принтера та іншої потрібної техніки, не потрібно витрачати час на налаштування Wi – Fi чи наймати секретаря. У коворкінг-офісах усе це є спільним і входить в ціну оренди чи додатково оплачується.

Для деяких людей робота вдома нестримно скорочує коло спілкування, а відсутність колег звужує комунікативні навички. Людина - істота соціальна, сидіти і працювати весь день наодинці їй важко, потрібне спілкування. Цим коворкінг дуже зручний, тут легко знайти однодумців, близьких за духом і поглядами людей, завжди знайдеться можливість обговорити професійні теми і взагалі не сумувати насамоті. Якщо у вас мало знайомих, і ви потребуєте продуктивного спілкування, коворкінг - це відмінний спосіб влитися в потік!

Важливими для фрілансера є і питання самонастрою і самомотивації. В кого проблеми з дисципліною, кому все важче і важче само-організуватися, робота в коворкінгу піде на користь. По-перше, вас оточуватимуть діяльні та перспективні люди, а це завжди мотивує і надихає. Коли навколо народ справою зайнятий, обговорює і вчиться, творить і створює, то й вас, незалежно від вашого бажання, затягуватиме в цей вир розумового процесу. Різко підскакує ефективність і продуктивність праці. По-друге, у вас вже не буде тієї кількості спокус, що є вдома. Ну і по-третє, там у вас з’являється можливість знайти партнерів або клієнтів.

Окрім усього іншого великим плюсом роботи в коворкінгах являється можливість отримати нові знання. Щоденне навчання відбувається за рахунок знайомства з новими людьми. І неважливо, над чим ви працюєте, будь то програмний код, дизайн сайту чи розробка додатка під iPhone, тут ви можете зустріти когось, хто може допомогти. Також власники коворкінг-центрів часто проводять тематичні заходи, запрошують успішних людей, які діляться своїм багатим досвідом, тут читаються лекції, проводяться семінари і тренінги особистого росту.

Але є в коворкінга також і свої мінуси. Наприклад, людський фактор може бути як плюсом, так і мінусом: не факт, що всі сусіди будуть доброзичливими і адекватними, все-таки головний критерій “прийому” в спільний офіс - платоспроможність.

Працюючи в коворкінг-офісі, слід уважно стежити за своїм особистим майном: на жаль, не завжди можна бути впевненим в порядності інших співробітників. Як кажуть, “довіряй, але перевіряй”.

Додайте сюди побутові дрібниці, які й примушують багатьох віддати перевагу фрілансу: фінансові й тимчасові витрати на дорогу в офіс і з офісу, харчування в сухом’ятку або у фаст-фуді замість нормального домашнього обіду.

Коворкінг - досить нова модель роботи не лише у нас, але й на заході. У неї є як свої плюси, так і мінуси, але в будь-якому випадку - вам, і лише вам вирішувати, чи варто пробувати коворкінг замість “чистого” фріланса.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо