Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

СТІВ БАЛМЕР - МІЛЬЯРДЕР, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР МАЙКРОСОФТ

Життя Стіва Балмера - неймовірна історія про величезне честолюбство, геніальність і харизму, напружені зусилля та численні достоїнства, ненаситну жадібність і зарозумілість. Це сага про самовдосконалення: юнак з небагатої сім’ї здійснив мрію про великі досягнення в звичайній освіті, а потім ризикнув усім, кинувши Стенфордську школу бізнесу, і разом другом Білом Гейтсом, який залишив Гарвард, - ввірив долю такій галузі, як виробництво засобів обчислювальної техніки. І не помилився, за час роботи в корпорації Стів Балмер став мільярдером. За версією журналу Forbes, в 2011 р. він зайняв 46 рядок рейтингу найбагатших людей світу із статком 14,5 млрд. доларів.

Він перший і єдиний в нинішньому складі всесвітнього клубу мільярдерів, хто нажив величезний статок за рахунок зарплати, будучи найманим менеджером приватної компанії та не будучи при цьому її засновником.

Стівен Ентоні Балмер народився 24 березня 1956 р. і виріс в околиці Детройта, штат Мічіган, США. Його батько - Фредерік Балмер, який емігрував зі Швейцарії перед Другою Світовою війною у віці 23 років, працював менеджером в компанії Ford Motor. Як з’ясувалося пізніше, воля і завзятість батька сильно вплинули на характер Балмера вже в юнацькому віці. Мати Стіва, Беатрис Балмер, народилася в Детройті, в сім’ї білоруського єврея Шломо Дворкіна.

Однокласники розповідали: “Стів був розумним з розумних. Вистачало декількох хвилин, щоб всі визнали його вражаючий інтелект. Стів завжди був дуже жвавим. І розумово, і фізично”.

У 1973 році, після закінчення школи в Детройті, Стіву стає ясно, що Гарвардська школа бізнесу буде кращим місцем, де він зуміє отримати таку саму професію, як у свого батька.

Весь період навчання в Гарварді для юнака був наповнений не лише великою кількістю учбових занять і курсів. Він брав активну участь в спортивному житті університету: очолював футбольну команду, публікував статті в двох місцевих виданнях - літературному журналі університету Harvard Advocate та в газеті Harvard Crimson. Наполегливою працею він заробляв авторитет, повагу, поступово вибиваючись в число кращих студентів. Підсумком його цілеспрямованості став диплом з відзнакою та ступінь бакалавра математики та економіки. Але це стало не єдиною важливою

подією, яка значно вплинула на його подальше життя: в Гарварді він познайомився з Білом Гейтсом. І це незабаром визначило його кар’єрний шлях.

У 1977 р. Стівен закінчив навчання в Гарварді і в якості найближчої перспективи обрав роботу в компанії Procter&Gamble, де протягом двох наступних років служив помічником менеджера з виробництва та реалізації продукції. Термін виявився недовгим, тому що Стівен звик віддавати справі всього себе, працюючи від душі та із завзяттям. Подібного прагнення у співробітників Procter&Gamble він не спостерігав, тому прийняв рішення піти з компанії.

В 1979 р. Балмер поступив в Стенфордську школу бізнесу. До початку занять у нього в розпорядженні було декілька місяців, протягом яких він спілкувався з Гейтсом. На той час молода компанія Microsoft вже була конкурентоздатним підприємством, але думок про роботу в ній у Балмера на той момент ще не було. Рішення про навчання в Стенфорді було обдуманим і твердим.

Після першого курсу Стів серйозно зайнявся пошуком роботи на літо. В якості одного з варіантів він розглядав вакансію в компанії Ford, де спробував пропонувати свої розробки в області створення нових інвестиційних проектів. Але в 1980 р. в автомобільній галузі США сталася криза, тому перспектива роботи в нехай навіть великій Детройтській компанії, де стаж його батька обчислювався вже десятками років, не обіцяла перспектив. У цій ситуації вчасно з’явився Біл Гейтс, якому знадобився співробітник. Тут і було прийнято радикальне, але вірне рішення Стіва Бал-мера: бізнес-школа була залишена і 11 червня 1980 року почалася його робота на Microsoft, штат якої на момент його прийняття включав лише 23 співробітники. Йому була запропонована початкова зарплата в розмірі 50 тис. доларів на рік і частина акцій компанії. Посада називалася “Помічник президента”. В обов’язки Стіва входила забезпечення функціонування компанії: кадри, бухгалтерія, законність і тому подібне.

Стів Балмер швидко став головним рекрутером. Він шукав людей з величезним інтелектом, енергією і наполегливістю.

В 1986 компанія виходить на відкриті торги, а в 1989 Балмер стає володарем майже мільйона акцій Microsoft. До 1993 року його статок оцінюється більш, ніж в мільярд доларів.

Надалі Стів Балмер очолював декілька відділів Microsoft, у тому числі відділи операцій, розробки операційних систем, а також продажів і технічної підтримки. Він особисто керував роботами по розробці перших версій операційних систем MS - DOS і Windows. А в липні 1998 року його кандидатура була запропонована на пост президента корпорації Microsoft, і вже в січні 2000 року Стівен Балмер зайняв пост головного керівника компанії Microsoft.

Світ був приголомшений несподіваною поведінкою Біла Гейтса, що призначив на власну посаду свого старого друга і колегу Балмера. Багато хто зв’язував це з антимонопольним судовим процесом, що збирався розділити компанію Microsoft. Але Гейтс і Бал-мер стверджують, що призначення готувалося давно і було ретельно продуманим кроком.

Коли стало відомо про судовий процес і можливий розподіл компанії, поведінка Стівена Балмера була дуже характерною. Він закликав співробітників не опускати руки, не звертати увагу на пресу, яка живцем ховала Microso-ft, пророкуючи неминучий розподіл. Він просто не вірив, що подібне може статися. Коли ж рішення суду було обнародуване, Балмер знову повівся блискуче. Немов ніякого суду й не було Бал-мер висуває план “Dot-Net”, що дозволяє здійснювати веб-доступ в прикладних програмах Microsoft. Йому вдалося відвернути співробітників від сумних вістей, допомогти їм набути впевненості в собі, заразивши їх новими ідеями.

Друзі та колеги називають Стівена трудоголіком. Говорять, що його робочий день починається близько семи ранку, а закінчується не раніше півночі. Сам Стів повідомляє, що живе, строго дотримуючись розпорядку дня, який складений у нього в електронному вигляді, - в таблиці Excel, де прописані години роботи і відпочинку.

Стів Балмер - учасник багатьох економічних форумів і форумів, присвячених інформаційним технологіям. Його манера ведення розмови, використання нетрадиційних методів спілкування з колегами відомі по всьому світу - уявна відсутність серйозності, постійний гумор і колючі жарти в бік конкурентів і невдоволених продукцією Майкрософту клієнтів - усе це є присутнім там, де є Стів, і усе це не заважає великій корпорації нарощувати обороти, створюючи нові продукти і отримуючи більший прибуток.

Енергетика, дисциплінованість і завзяття Стіва Балмера, який має репутацію кипучої, цілеспрямованої, щирої та динамічної людини, яка має великий заряд енергії, передаються і всьому колективу Microsoft. Стів говорить: “Я хочу, щоб кожен розділяв мій ентузіазм відносно наших продуктів і послуг. Мені потрібні люди, які розуміють, наскільки корисні наші програми”.

Ексцентричність і нестриманість легко уживаються в характері Балмера з жорсткістю управлінця і вимогливістю справжнього керівника. Стів Балмер завжди знає, що сказати, і говорить це настільки переконливо, що не повірити йому не можна.

Стів Балмер одружений на співробітниці Microsoft, у нього є двоє дітей. Серед своїх захоплень він називає передусім спорт. Щодня він здійснює пробіжки і дуже любить баскетбол, регулярно відвідуючи матчі, наскільки дозволяють умови роботи в Microsoft. Улюбленим гравцем Балмера є Майкл Джордан.

Стів міг би витрачати мільйон доларів щодня все своє життя, що залишилося, і все одно в нього залишилися б мільярди.

З імен найбагатших людей планети, журналісти Forbes не знайшли жодну персону, яка могла б зрівнятися з Бал-мером і в працьовитості, і в куражі.

Біографія Стіва Балмера - це яскравий приклад того, як людина своєю працьовитістю і завзятістю досягла вершини бізнесу.

Його можн любити, можна ненавидіти, ним можна захоплюватися чи заздрити, але він такий, який є. Він - Стівен Балмер.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо