Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ПОБОРОТИ СТРАХИ, ЯКІ ЗАВАЖАЮТЬ ВАМ ЖИТИ

Страх того, що щось погане станеться в майбутньому, є однією з тих речей, яка властива лише людям. Тварини можуть боятися безпосередньої небезпеки, яка загрожує їм в даний момент, але лише люди бояться чогось, що могло б статися з ними, але ще не сталося, і навіть, може ніколи й не станеться. Хтось може сказати, що такий страх потрібний, тому що він захищає нас від необдуманих вчинків. Але більшість таких страхів даремна, необґрунтована і вони часто заважають нам досягнути певної мети.

Найпоширеніші страхи, які заважають людям жити: страх самотності; страх смерті; страх перед хворобами; страх залишитися без грошей; страх перед невдачею; страх отримати відмову; страх стати прив'язаним чи залежним від когось; страх перед успіхом; страх не відповідати належному рівню.

Останній страх - страх не відповідати належному рівню - є джерелом майже всіх інших страхів. Ми боїмося потерпіти невдачу чи отримати відмову, тому що ми не відповідаємо рівню, на який претендуємо. Ми боїмося прив'язаностіз тієї ж причини - нас можуть кинути через нашу невідповідність бажаному ідеалу. Навіть страх перед успіхом заснований на нашому страху не відповідати належному рівню.

Проте такі ваші страхи бувають безпідставні. Звичайно, ви не ідеальна людина, але хто ж з нас ідеальний?

Навіть у найуспішніших людей є цей страх, навіть, якщо вони його й не показують. Але вони не дозволяють цьому страху заважати їм діяти. Як же з цим впоратися? Давайте поговоримо про це.

Не існує покрокової програми, як отримати перемогу над страхом, але ось те, чому можна навчитися на досвіді інших людей.

1. Спочатку визнайте свій страх.
Це важливий перший крок. Якщо ви це тільки що зробили, то ви зробили щось дуже серйозне. В багатьох людей є страхи, але вони живуть в цих людях, залишаючись непоміченими й невизнаними, тому що люди намагаються не помічати свої страхи і роблять вигляд, що цих страхів не існує. Але вони ж існують. І вони впливають на нас щодня, впродовж усього нашого життя. Тому визнайте свій страх.

2. Запишіть його.
Що це за страх? Опишіть його на папері. Коли ви описуєте страх на папері, ви не лише визнаєте його, але таким чином ви надаєте йому конкретну форму. Тепер ви бачите цей страх, який таївся в глибині вашої свідомості, де в нього була можливість керувати вами. Але тепер він перед вами. Описуючи свій страх, ви починаєте керувати ним. Тепер ви зіткнулися віч-на-віч із своїм страхом і ви можете з ним впоратися. Ви можете відразу зім’яти листок із записом і викинути його, або ж можна, наприклад, прикріпити те, що ви описали, до холодильника і, таким чином, ви знатимете свого ворога в обличчя.

3. Відчуйте страх.
Ви його визнали, але й досі не можете його подолати. Ви змушені жити з цим страхом і, можливо, вас це бентежить. Що ж тепер робити? Спробуйте зрозуміти, що ви не один такий, що в усіх є цей страх, що всі ми боїмося, що ми можемо не відповідати чому-небудь. Запам’ятайте: в страху немає нічого неприродного. Тепер дозвольте собі відчути цей страх. Відчуйте його повною мірою. Пориньте в нього. Це не так страшно, як вам здається. Страх - це частина вас, але він не керує вами.

4. Запитайте себе: а що поганого, власне кажучи, може статися?
Дуже часто все не так погано, як ми собі уявляємо. Ви боїтеся пережити невдачу на новому робочому місці? І що з того, якщо так і станеться? Ви знайдете іншу роботу. Ви будете рухатися вперед. Ви продовжуватимете жити. Ви боїтеся, що вам відмовить хтось, в кого ви закохані? А що станеться, якщо так і буде? Ви залікуєте свої рани, а потім знайдете людину, яка більше підходитиме вам, і продовжуватимете жити. Ви боїтеся залишитися без грошей? Припустимо, ви без них залишилися, і що далі? Ви скоротите свої витрати і, можливо, ваша сім’я або друзі деякий час допомагатимуть вам. А потім ви знайдете спосіб, як заробляти на життя. І ви продовжуватимете жити.

5. Просто дійте.
Згадайте всім відоме висловлювання: “Очі бояться, а руки роблять”. Отже, вам потрібно не звертати увагу на свої страхи і просто діяти, не думаючи надто багато. Якщо ви, наприклад, хочете стати музикантом, але при цьому боїтеся, що у вас нічого не вийде, то тренуйтеся, тренуйтеся і ще раз тренуйтеся. А потім складіть план досягнення успіху, в якому будуть задіяні всі отримані вами уміння та навички, а після цього тренуйтеся далі. І лише виконавши цю умову, ви зможете втілити свій план в життя.

6. Живіть сьогоденням. vСтрах потерпіти невдачу (та й інші подібні страхи) - це страхи, які відносяться до майбутнього. Ви переживаєте про те, що може колись статися. Замість цього відкиньте всі думки про майбутнє та про минулі помилки й невдачі. Зосередьтеся на сьогоденні. Для того, щоб перемогти свій страх, робіть що-небудь прямо зараз, біжіть за своїми мріями, та не прокручуйте в думці варіанти всього поганого, що може статися з вами в майбутньому. Коли ви ловите себе на тому, що думаєте про минуле або майбутнє, негайно повертайтеся до того, про що вам слід думати зараз.

7. Невеликі кроки.
Просто зробіть маленький крок до досягнення мети. Здійсніть те, в чому ви впевнені, що ви зможете це зробити. Щось, що безумовно буде успішним. Потім ви порадієте цьому успіху та зробите наступний невеличкий крок. Продовжуйте в тому ж дусі й незабаром ви відчуєте, що ви досягли певних результатів, і це зовсім не страшно.

8. Цінуйте будь-який успіх!
Цінуйте все те, що ви добре зробили. Навіть найменшу дрібницю. Успіх і перемога нададуть вам сил, щоб рухатися вперед і здійснювати нові кроки.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо