Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН ПІД ВОДУ

Буріння свердловин на дачних ділянках - це високорентабельний працюючий бізнес. Його сенс полягає в забиванні свердловин для забезпечення питною водою дачних ділянок.

Вартість готової свердловини становить близько 4 тис. грн., а собівартість близько 1 тис. грн. Решта - дохід, який отримаєте ви. Щоб ви приблизно собі уявляли, про що йдеться, скажемо, що бригада з двох чоловік може за день зробити до двох свердловин. Тому вигода від такого бізнесу зрозуміла.

Ви можете займатися монтажем свердловин самі, знайшовши собі помічника, який обов’язково повинен володіти технікою електрозварювання. Хоча така робота не для слабаків, тому, якщо ви жінка чи літня людина, краще сформувати декілька таких бригад, а самому займатися пошуком замовлень і складанням договорів з клієнтами. А дохід бригад ділити порівну між усіма учасниками.

Як шукати клієнтів

Щоб знайти клієнтів, варто об’їхати всі знайомі вам господарства, дачні кооперативи, приватні сектори. Розміщуйте оголошення і до вас точно звернуться.

Власники заміських будинків, дач або котеджів знають, як важливо мати в приватному будинку постійне джерело чистої води для своїх потреб. Адже вода використовується в першу чергу для особистих потреб людини (пиття, приготування їжі, з санітарно-гігієнічною метою (прання, миття)), для поливу ділянок, городів і т.д. А останнім часом особливо важлива роль чистої води в житті людини, так як все більше і більше забруднюється атмосфера, ґрунт, продукти харчування і т.д. Якщо раніше можна було просто викопати на дачі криницю, і користуватися нею кілька десятків років для своїх потреб без жодного збитку для здоров’я, то на даний момент ситуація кардинально змінилася. Верхні водоносні шари ґрунту, де проходить забір води в криницях, дуже часто бувають забруднені промисловими відходами, відходами діяльності людини. І часто єдиним виходом їх такій ситуації є буріння власної свердловини.

На насоси встановлених свердловин можете наклеювати рекламний стікер з вашим телефоном. Це теж може зробити вам непогану рекламу. Тобто, сусід, побачивши через огорожу свердловину, розпитає, скільки це коштує, візьме ваші координати і, ймовірно, поставить собі таку ж. Залишати візитки не ефективно, оскільки люди частенько забувають, куди їх поклали.

Ще один спосіб реклами - на Інтернет сайтах і форумах, в газетах. Можна перед в’їздами до дачних господарств встановлювати невеликі таблички із текстом “Буріння свердловин” і номером вашого телефону.

Придбання матеріалів

Труби для роботи можна купити на металобазах, насоси можна купувати готові, але це трохи дорожче. А можна знайти хорошого токаря в майстерні господарства прилеглого до Вас. Він недорого буде виготовляти вам готові насоси, насадки фільтрів та іншу необхідну фурнітуру. Але для початку краще використовувати готові заводські насоси.

Для виїздів до замовників потрібний легковий автомобіль з верхнім багажником, який повинен мати один з членів бригади. Витрати на бензин в повному об’ємі компенсуються з грошей сплаченого замовлення, плюс 50% від цієї суми додатково йде на амортизацію автомобіля.

Технологія забивання

Пропонована технологія дозволяє в рази зменшити зусилля і час на монтаж свердловини, має декілька способів, які можна використовувати залежно від наявності електроенергії на ділянці та від кількості свердловин. Вона полягає в тому, що ділянки труб послідовно забиваються в землю до досягнення водоносного горизонту. Для з’єднання стиків труб використовують малогабаритний переносний зварювальний апарат, за відсутності електрики - муфти. Герметизація стиків робиться силіконом. Після забивання труби згори встановлюється ручний насос, заливається вода і робиться прокачування всієї системи до припинення виділення мулу, піску та домішок. Це важливо для того, щоб сформувався підземний резервуар навколо фільтру. Потім свердловина прокачується ще кілька днів самими господарями. Необхідно попереджати замовника про необхідність робити аналіз води зі свердловини, якщо вони хочуть використовувати її для споживання, це правило поширюється на будь-які свердловини і колодязі. Треба пам’ятати, що за санітарними нормами свердловини треба робити не ближче 30 м від туалетів і вигрібних ям. На жаль, ця вимога часто не дотримується, зважаючи на компактність сучасних ділянок.

Пошук місця для встановлення свердловини не проводиться. Забиваєте там, де покаже господар. Вода є практично скрізь. У окремих випадках фільтр свердловини може не потрапити у водоносний горизонт (є такі аномальні місця). Що робити?

Відступити якнайдалі від цього місця і забити нову свердловину. Там вода вже точно буде. Трубу з непрацюючої свердловини можна вийняти трактором, але це економічно не вигідно. Нехай хазяїн використовує її для громовідводу чи заземлення.

Труби від свердловини до будинку прокладають на глибині 1,5 м (тобто нижче глибини промерзання), що забезпечить надійне водопостачання будинку в зимовий період.

Окремо потрібно розглянути таке питання, як очищення води зі свердловини. Після буріння свердловини на воду, її облаштування, наступним важливим чинником в організації водопостачання має стати встановлення системи очищення води для котеджів, дач і заміських будинків (зокрема встановлення фільтрів для очищення води).

Дуже часто вода, що добувається з свердловин має підвищену концентрацію заліза у воді, який негативно впливає на водопровідні труби, сантехніку. Очевидно, що таку воду необхідно очищати.

Всі проблеми з водою з артезіанської свердловини з успіхом вирішує правильно вибрані, встановлені та налаштовані системи очищення води для котеджів, дач і заміських будинків.

Чому саме системи очищення води, хіба не можна обмежиться одним фільтром від заліза?

Таке питання задають багато замовників при замовленні системи очищення води для котеджів. Справа в тому, що фільтри від заліза, не очищають воду від інших домішок, таких, як підвищена жорсткість води, домішки сірководню, ртуті, свинцю та інших шкідливих речовини. Очищення води на дачі, в заміському будинку, котеджі однакова з точки зору методів очищення.

Очищення води зі свердловини повин-не проводитись фахівцями в даній області та лише на основі хімічного аналізу води саме з свердловини замовника, щоб уникнути негативних наслідків для його здоров’я. Звичайно очищення води на дачі, наприклад, може бути організоване встановленням лише одного фільтру від жорсткості або заліза, якщо господарі будуть приїжджати на дачу раз на кілька місяців і попутно привозити з собою воду для пиття та приготування їжі, який тоді сенс у такій системі очищення?

Як і будь-який бізнес, буріння свердловин вимагає ознайомлення з усіма видами робіт і серйозною підготовкою. Але це того варто. Витративши трохи часу і грошей на підготовку, Ви будете мати прибутковий бізнес. А працювати на себе завжди приємніше і вигідніше.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо