Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЧЕРГОВЕ ШАХРАЙСТВО НА РИНКУ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ - ДЗВІНКИ НА ПЛАТНІ НОМЕРИ

Факт того, що шахраї на ринку працевлаштування існували, існують і будуть існувати, ні в кого не викликає сумнівів. Незважаючи на численні статті-попередження, люди, на жаль, через свою необережність і природжену довірливість потрапляють у пастки недобросовісних людей. До того ж останнім вдається постійно вигадувати все нові й нові схеми, за допомогою яких гроші можна отримати, як кажуть, з повітря.

Ось один з прикладів такого шахрайства - дзвінки на номери, які розпочинаються з цифр 070, 090 і тому подібне.

Уявіть ситуацію: ви знаходитеся у пошуках роботи, переглянули всі видання, і раптом на одному або навіть декількох сайтах в мережі Інтернет чи в оголошенні в газеті бачите дуже привабливу пропозицію: і робота відмінна, і досвіду не потрібно, і зарплата пристойна. “Ось так удача”! - подумаєте ви і, не замислюючись, починаєте набирати номер, по якому обіцяють розповісти все більш детально.

Дзвінок на платні номери, що розпочинаються з кодів 070 і 090, (іноді номери пишуться як 0 900 і 0 703) майже автоматично виймає з вашої кишені чималеньку суму.

Варто зазначити, що шахраї “рекомендують” дзвонити саме з міського телефону. Чому?

Справа в тому, що, телефонуючи з мобільного телефону, ваша розмова припиниться, як тільки у вас закінчаться гроші на рахунку. Люди, як правило, тримають на рахунку не так вже багато грошей - в середньому 20-40 грн. Цього вистачає на 2-3 хвилини такої розмови, далі людина побачить, що гроші закінчилися, і почне з’ясовувати, в чому ж справа. В цьому випадку вона відразу зрозуміє, що дзвінок обійшовся в 12-15 грн. за хвилину, і не стане більше телефонувати. Відповідно - доходу шахраї отримають мало.

Зовсім інша справа, коли ви набираєте подібний номер з міського телефону. В даному випадку рахунок за розмови приходить у кінці місяця, і людина, телефонуючи на платний номер, навіть не уявляє, який «сюрприз» на неї чекає.

Таким чином, наша порада - будьте обережні! Обмірковуйте кожен свій крок, не телефонуйте на сумнівні номери і пам’ятайте, що занадто принадний і легкий шлях здається таким лише на перший погляд.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо