Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК СПОДОБАТИСЯ РОБОТОДАВЦЮ ПО ТЕЛЕФОНУ?

Зателефонувавши за оголошенням про вакансію, шукачі часто ставлять одне й те саме запитання, яке може негативно відбитися на подальшій бесіді. Тому слід засвоїти урок No 1: зателефонувавши за конкретним оголошенням, не питайте “А яка робота у вас є?” - це буде свідчити лише про вашу неуважність, що не сподобається жодному роботодавцю.

Дрібниці, які можуть перешкодити в пошуку роботи.

Перш, ніж хапати телефонну трубку, бачачи в назві вакансії бажану посаду, ознайомтеся з оголошенням детальніше. Наприклад, інженери бувають різних профілів, тому люди, які набрали номер роботодавця, не впевнившись заздалегідь у тому, що саме ця вакансія їм підходить, лише марно витрачають і свій час, і час роботодавця, якому, до речі, нерідко доводиться відповідати на 90% подібних дзвінків, що стосуються вакансії.

Детальніше вивчивши оголошення, ви вже можете багато чого дізнатися про роботодавця. Якщо інформації в оголошенні не дуже багато, це може свідчити про те, що фахівець потрібен не терміново, тому, швидше за все, вам доведеться чекати деякий час, доки пройде відбір кандидатів. Якщо в тексті оголошення все розписано максимально конкретно, та й саме оголошення кидається в очі, то цілком можливо, що вакансія термінова, і вам потрібно не затягувати з надсиланням свого резюме.

Вирішивши зателефонувати роботодавцю, запросіть до телефону саме ту людину, ім’я якої зазначене в оголошенні. Говоріть по суті. Після того, як ви представитесь, назвіть конкретну вакансію, яка вас зацікавила, задавайте всі важливі для вас запитання, які можуть вплинути на ваш подальший інтерес до цієї вакансії. Наприклад, якщо ви не готові до відряджень, то в першу чергу поцікавтеся, чи не передбачаються вони в рамках роботи на тій посаді, на яку ви претендуєте.

Як сподобатися роботодавцю за допомогою мови тіла.

Якщо під час розмови з роботодавцем ви розумієте, що він відповідає неохоче, то, можливо, ваші шанси завоювати бажану позицію досить низькі. Подумайте, чи варто вам і далі прагнути в таку компанію? Якщо ж у роботодавця прокинувся до вас інтерес, вас проінформують про подальші дії - співбесіду, відправлення резюме, огляд об’єкта і т.д.

Якщо резюме ви вже встигли відправити, але хочете поцікавитися про його долю - зробіть це, але дуже ненав’язливо й акуратно. Залежно від відповіді вирішуйте, що робити далі - чекати на запрошення або починати пошук свіжих вакансій.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо