Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ТЕСТ ДЛЯ ЛЮБИТЕЛІВ ДОМАШНІХ РОСЛИН

Щоб з’ясувати, чи хороший ви квітникар, вам потрібно прочитати декілька тверджень, наведених нижче. Якщо ви погоджуєтеся з твердженням, то додайте собі 1 бал. Якщо ні, то нічого не додавайте. Потім підрахуйте кількість набраних балів.

1. Ви просто нездатні пройти повз квітковий магазин.

2. Купуючи торт, вибираєте упакований в прозорий контейнер з кришечкою (знадобиться під міні-тепличку), а майонез та морозиво - у відерцях. Колекціонуєте скляночки від йогурту та кави до чергового посівного періоду.

3. Ви не викидаєте пінопласт від побутової техніки, адже з нього вийде хороший дренаж, не гірший, ніж керамзит.

4. Своїм знайомим довго та детально розповідаєте, які рослини у вас зацвіли чи випустили нові листочки.

5. Коли ви заявляєтеся черговий раз з новою рослиною та щасливою посмішкою на обличчі, домашні роздумують, чи пускати вас додому.

6. Ви стали досить відомою постаттю на різних форумах, присвячених квітникарству. До вас навіть звертаються за порадою.

7. Ви впевнені, що в квартирі може розміститися не менше ста рослин, а якщо зробити другий ярус на підвіконні, то й двісті поміститься.

8. Ви мрієте, щоб у вас в квартирі кількість підвіконь подвоїлася. Тоді б ви, нарешті, поставили туди все, що хочете.

9. Прокинувшись вранці, ви відразу йдете до підвіконня та уважно розглядаєте, які з рослин випустили нові листочки, корінчики та квіточки.

10. Незважаючи на те, що у вас всі підвіконня заставлені горщиками з рослинами, ви щотижня приносите додому хоча б одну нову рослину. І відразу починаєте мріяти, яку б ще квітку вам придбати.

11. Збираючись у відпустку, пишете трактат по догляду з обов’язковим розділом чого з рослинами категорично робити забороняється.

12. При купівлі чи зніманні квартири найважливішу роль грає ширина підвіконь і сторона світу, на яку виходять вікна.

13. Прийшовши в гості, ви відразу йдете до підвіконня, на якому стоять квіти, дивитеся, чи не забули їх полити, даєте поради, як їх доглядати, та кажете господарям, що саме вони неправильно роблять.

14. Ви не прикладаєте особливих зусиль для догляду за рослинами. Ви інтуїтивно відчуваєте, коли та яку рослину потрібно полити, підживити чи пересадити. У вас майже ніколи не гинуть рослини.

15. В той же час ви досить безжальні до кімнатних рослин. Наприклад, якщо в орхідеї засихає квітконос, то ви не сподіваєтеся, що може колись на ньому з’явиться ще одна квіточка (от вже ж неймовірна краса – паличка, а на ній немічна квіточка!), а відрізаєте його. І дуже швидко орхідея знову зацвітає. У вас немає вдома в горщиках напівзасохлих чахлих рослин з 2-3 листочками. Ви не тримаєте їх в надії, що колись вони стануть гарними та пишними. Не стануть. Ви рішуче або викидаєте їх на смітник, або відрізаєте та вкорінюєте черенок, який згодом стане гарною рослиною.

16. Ви противник поширеної думки, що крадені квіти краще приживаються. Ви знаєте, що для того, щоб квіти гарно росли, за ними потрібно належним чином доглядати. А от крадені вони чи ні, це на ріст рослин не впливає. До того ж ви дуже негативно ставитеся до тих, хто може вкрасти листочок або черенок.

РЕЗУЛЬТАТИ ТЕСТУ

Ви набрали 10 і більше балів. Ви маніяк-квітникар. Подивіться на себе в дзеркало. Перед вами прекрасний екземпляр квітникаря з хронічною квітковою хворобою в постійно загостреній формі, лікуванню не підлягає. Це вже не просто любов, це манія, пристрасть. Ваші підвіконня суцільно заставлені рослинами. І щоб звільнити простір для своєї нової мрії, нерідко доводиться розлучитися з якою-небудь старою рослиною. У вас дуже розвинене почуття жадібності - вам хочеться ще і ще квітів. Колекції квітів стають більше вузьконаправленими, і багато невибагливих і поширених рослин для вас вже просто не існують. І, найголовніше, ви запросто можете розмістити пару-трійку сотень квітів у своїй квартирі, і неважливо яких вона розмірів. А також ви знаєте, як виглядають комахи-шкідники, і як з ними боротися. Ви запросто можете назвати, як мінімум, десять назв добрив для рослин.

Від 5 до 9 балів. Ви квітникар-любитель. Ваше захоплення квітами можна пояснити потягом до краси і не викликає перешіптувань за вашою спиною. Знайомі поки що не крутять пальцем біля скроні та не сумніваються у вашому психічному здоров’ї. Ви напевно ще більш-менш вмієте рахувати, тому кількість квітів на квадратний метр площі вашої кімнати не перевищує допустимих меж. Прості в догляді рослини вам поступово стають нецікаві. Вас починають притягати рідкісніші та вибагливіші рослини, екзотика. Але майте на увазі - ваше захоплення загрожує перерости в невиліковну хворобу.

Від 2 до 4 балів. Ви квітникар-початківець. Вам усе цікаво, ви загалом раді абсолютно будь-якій квітці, і ви з ентузіазмом тягнете додому без розбору будь-яку даровану квітку або черенок. У вашій колекції в основному, найбільш невибагливі та поширені рослини, хоча цілком можна зустріти деякі рідкісні та екзотичні квіти. Але як правило, сам квітникар може навіть і не підозрювати, якою “перлиною” він володіє. Ви з щирою заздрістю зітхаєте, коли бачите у кого-небудь в квартирі тропічні джунглі, і поки що не маєте уяви, що таке павутинний кліщ, тля, мучнистий червець, білокрилка та інші шкідники рослин. Ви схожі на закохану людину - раді всьому, що хоч якось стосується квітів.

1 або 0 балів. Ви квіти не любите. Ви не розумієте квіткових маніяків, і не зовсім впевнені в тому, що такі люди нормальні. Якщо ви взагалі любите квіти, то, мабуть, виключно у вигляді букетів чи на фотографіях.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо