Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ТЕСТ НА КОМУНІКАБЕЛЬНІСТЬ

А на продовження статті "Як розвинути комунікабельність?" пропонуємо вам пройти тест на комунікабельність та дізнатися, чи володієте ви комунікативними навиками спілкування та визначити свій рівень комунікабельності.

Відповідайте на питання «так» чи «ні».

1. Чи багато у вас друзів, спілкування з якими приносить вам радість?

2. У вас довго зберігається відчуття образи, заподіяної вам другом?

3. У вас є прагнення розширити коло спілкування та своїх знайомств?

4. Чи правда, що заняття улюбленою справою для вас цікавіше, ніж спілкування?

5. Чи легко ви встановлюєте контакти з людьми, які значно старші чи молодші від вас?

6. Чи важко вам «влитися» в нову компанію?

7. Ви легко йдете на контакт з незнайомими людьми?

8. Чи швидко ви адаптуєтеся в новому колективі?

9. Ви легко йдете на випадкові розмови?

10. Вам часто хочеться побути одному?

11. Вам подобається бути постійно серед людей?

12. Ви звичайно відчуваєте складнощі чи незручності, коли вам доводиться звертатися до незнайомої людини, наприклад, перехожого чи продавця?

13. Чи любите ви колективні ігри?

14. Чи швидко ви встановлюєте контакти з незнайомими людьми, з якими ви разом їдете в потязі, автобусі чи літаку?

15. Чи можете ви без особливих зусиль розворушити будь-яку компанію?

16. Це правда, що ви дуже перебірливі в знайомствах?

17. У вас виникає іноді відчуття спільності з глядачами (вболівальниками)?

18. Чи правда, що ви боїтеся виступати перед незнайомою аудиторією?

19. Ви рідко сваритеся з друзями?

20. Ви любите домашніх тварин?

Поставте один бал за відповіді, які співпали: «так»: 1, 3, 5, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 15, 17,19, 20; «ні»: 2, 4, 6, 10, 12, 16, 18.

Підрахуйте загальну кількість балів, поділіть її на 20 (число питань) і помножте на 100%.

РЕЗУЛЬТАТИ ТЕСТУ

0-15 балів. У вас дуже низький рівень комунікабельності. Вам важко вживатися і ладнати з людьми. Ви не прагнете до спілкування, відчуваєте себе чужим в новій компанії, вважаєте, що краще проводити час наодинці з собою та книжками (комп’ютером, телевізором). Обмежуєте свої знайомства, відчуваєте труднощі при встановленні контакту з людьми і виступом перед аудиторією, особливо незнайомою. Погано орієнтуєтеся в незнайомій ситуації, не захищаєте свою думку, навіть якщо маєте рацію. Довго переживаєте образи. Прояв ініціативи в суспільній діяльності дуже низький, ви вважаєте, що краще послухатися інших, ніж самому прийняти відповідальне самостійне рішення.

16-30 балів. Ви неговіркі, замкнуті, віддаєте перевагу самотності, тому у вас, напевно, мало друзів. Нова робота чи необхідність контакту з незнайомими людьми неодмінно виводить вас з рівноваги. Ви знаєте цю особливість свого характеру, через що часто буваєте невдоволені собою. Порада: не зневіряйтеся, працюйте над собою якомога більше.

31-45 балів. Ви досить комунікабельні. В незнайомій обстановці почуваєте себе цілком впевнено. Нові проблеми вас не лякають. Але все таки з незнайомими людьми ви сходитеся з обережністю, в дискусії вступаєте рідко й неохоче. А, якщо доводиться сперечатися, то у ваших висловлюваннях багато сарказму. Порада: ці недоліки цілком можна виправити, робіть висновки, аналізуйте подібні ситуації.

46-60 балів. Високий рівень комунікабельності. Швидко знаходите нових друзів, не розгублюєтесь в новій обстановці, постійно намагаєтесь розширити коло своїх знайомств і зв’язків. Відчуваєте потребу в спілкуванні та активно прагнете до нього, часто навіть не на користь собі. Заради продовження знайомства і спілкування готові пробачити серйозну провину, навіть зраду. Невимушено відчуваєте себе в будь-якій компанії, знаходите спільну мову з різними людьми. Ви одержуєте задоволення від колективної взаємодії, ініціативні та діяльні в суспільній роботі, здатні швидко прийняти рішення у важкій ситуації. Наполегливі в діяльності, яка вас приваблює.

61-75 балів. Ви дуже комунікабельні, іноді навіть понад міру. Цікаві, балакучі, любите висловлювати свою точку зору з різних питань, що іноді викликає роздратування в оточуючих. Охоче знайомитеся з іншими людьми, любите бути в центрі уваги, нікому не відмовляєте в проханнях, хоча не завжди можете їх виконати. Іноді гарячкуєте, але швидко відходите. Порада: працюйте над терпінням і відвагою при зіткненні з серйозними проблемами.

76-90 балів. Ви занадто комунікабельні. Ви завжди в курсі всіх справ, любите брати участь в дискусіях, навіть, якщо не дуже обізнані в темі обговорення. Охоче висловлюєтеся з будь-якого питання, навіть, якщо маєте про нього поверхневу уяву. Беретеся за справу, хоча не завжди можете довести її до кінця. Порада: перш, ніж щось сказати чи зробити, добре обміркуйте свої дії.

90-100 балів. Ваша комунікабельність носить хворобливий характер. Ви балакучі, багатослівні, втручаєтеся в справи, які не мають до вас ніякого відношення. Дуже часто ви стаєте причиною різних конфліктів у вашому оточенні. Запальні, образливі, нерідко буваєте необ’єктивні-і. Серйозна робота - не для Вас! І на роботі, і вдома - людям всюди важко з вами. Порада: виховуйте в собі терпимість, стриманість, шанобливе ставлення до інших людей. Не обговорюйте проблеми, в яких ви абсолютно некомпетентні.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо