Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ТЕСТ НА ТОВАРИСЬКІСТЬ

Тест на товариськість допоможе вам оцінити свої комунікативні навички і легше розуміти самого себе. Такий тест можна пройти за кілька хвилин. Питань лише 16, відповідати потрібно швидко, не замислюючись. За кожну відповідь "так" нарахуйте собі 2 бали, "іноді" - 1 бал; "ні" - 0 балів.

Наприкінці підсумуйте всі бали та дізнайтеся свій рівень товариськості.

1. Ви переживаєте перед важливою діловою зустріччю?
2. Ви соромитеся виступати з доповідями і звітами?
3. Ви відкладаєте візит до лікаря до останнього?
4. Ви прагнете уникати відряджень у невідомі вам місця?
5. Ви ділитеся переживаннями з близькими?
6. Вас дратує, коли до вас звертаються перехожі?
7. Чи вірите ви, що існує проблема “батьків і дітей”?
8. Ви соромитеся нагадувати знайомим про борги?
9. Якщо вам подадуть недоброякісну страву в кафе, чи ви будете розбиратися?
10. Опиняючись наодинці з незнайомцем, ви не розпочнете розмову?
11. Вас приводить в жах будь-яка довга черга і ви готові відмовитися від своїх намірів, щоб уникнути її?
12. Ви побоюєтеся брати участь у комісіях з розгляду конфліктів?
13. У вас є власні критерії оцінки творів мистецтва і ніяких чужих думок ви не приймаєте?
14. Випадково почувши помилкове висловлювання з будь-якого приводу, ви промовчите?
15. Вам не подобається допомагати людям розбиратися з робочими проблемами?
16. Вам зручніше висловлювати свою думку письмово, ніж усно?

Загальна оцінка рівня товариськості на цьому закінчена, підрахуйте свої бали.

РЕЗУЛЬТАТИ ТЕСТУ

30–31 бал. Ви некомунікабельні, і це ваша біда, тому що найбільше страждаєте від цього ви самі. Але й близьким людям нелегко з вами. На вас важко розраховувати в справі, що вимагає групових зусиль. Намагайтеся бути активнішим співрозмовником, контролюйте себе.

25–29 балів. Ви замкнуті, неговіркі, надаєте перевагу самотності, тому у вас мало друзів. Нова робота й необхідність нових контактів виводять вас з рівноваги. Ви знаєте цю особливість свого характеру й буваєте незадоволені собою. Але не обмежуйтеся лише невдоволенням, — ви маєте право перебороти ці особливості характеру. Хіба не буває, що при сильному захопленні ви раптом стаєте комунікабельними?

19–24 бали. Ви певною мірою товариські, а в незнайомій ситуації почуваєтесь цілком упевнено. Нові проблеми вас не лякають. І все-таки з новими людьми сходитеся обережно, в суперечках і диспутах берете участь неохоче. У ваших висловлюваннях часом занадто багато безпідставного сарказму.

14–18 балів. У вас нормальна комунікабельність. Ви допитливі, охоче слухаєте цікавого співрозмовника, досить терплячі в спілкуванні, відстоюєте свою позицію без запалу. На зустріч з новими людьми ідете без неприємних переживань. Водночас не любите гучних компаній. Екстравагантні витівки й багатослів’я дратують Вас.

9–13 балів. Ви досить товариські (часом, можливо, навіть надмірно). Цікаві, говіркі, любите висловлювати свою думку, що іноді дратує навколишніх. Охоче знайомитесь з новими людьми. Любите бувати в центрі уваги, нікому не відмовляєте в проханнях, хоча не завжди можете їх виконати.

4–8 балів. Товариськість б’є з вас фонтаном. Ви завжди в курсі всіх справ. Ви любите брати участь у всіх дискусіях, хоча серйозні теми можуть викликати у вас нудьгу. Охоче висловлюєтесь, навіть, якщо погано знаєте ситуацію. Всюди почуваєтесь у своїй тарілці. Беретеся за будь-яку справу, хоча не завжди можете успішно довести її до кінця. Ось тому керівники й колеги ставляться до вас із деяким побоюванням і сумнівами.

3 бали чи менше. Ваша комунікабельність має хворобливий характер. Ви балакучі, багатослівні, втручаєтеся у справи, які вас абсолютно не стосуються. Беретеся судити про проблеми, в яких зовсім не компетентні. Ви часто буваєте причиною різних конфліктів у вашому оточенні. Запальні, вразливі, нерідко буваєте необ’єктивні. Серйозна робота не для вас. Людям — і на роботі, і вдома, і загалом всюди — важко з вами.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо