Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ТОКАР: ЗАРПЛАТИ ТА ВИМОГИ В КИЄВІ

Дослідницький центр рекрутингового порталу superjob.ua у вересні 2013 року вивчив пропозиції роботодавців і очікування претендентів на позицію “Токар” в Києві.

Кваліфіковані робітники - одна з найбільш затребуваних категорій персоналу. Промислові підприємства відчувають гострий дефіцит цих фахівців. Додатково ускладнює пошук токарів на відкриту позицію той факт, що роботодавці шукають кваліфікованих робітників, які вже мають досвід роботи.

В обов’язки токаря, як правило, входять:
• виготовлення деталей і вузлів різної складності відповідно до конструкторської документації;
• обробка деталей на токарних верстатах;
• контроль відповідності деталей технічним вимогам і стандартам;
• участь в наладці верстатів по виробництву деталей.

Вимоги до позиції: тип зайнятості - повний робочий день.

Рівень оплати праці фахівця визначається кадровою політикою компанії, переліком посадових обов’язків, досвідом роботи за фахом, рівнем розвитку професійних навичок.

Середні ринкові зарплатні пропозиції для токарів в Києві складають 4 500 гривень. Роботодавці вимагають від молодих фахівців знання основ токарної обробки деталей, систем допуску та посадок, уміння поводитися з вимірювальним та різальним інструментом. Також токарі повинні мати навички читання креслень.

Дослідження масиву даних про заробітні плати в досліджуваних регіонах дозволяє виділити 4 основних зарплатних діапазони залежно від досвіду і професійних навичок фахівців: від 3,5 до 3,6 тис. грн.; від 3,6 до 4,0 тис. грн.; від 4,0 до 5,5 тис. грн.; від 5,5 до 10,0 тис. грн.

Кожен зарплатний діапазон характеризується певним типовим набором вимог і побажань до кандидата. Кожен наступний зарплатний діапазон включає вимоги, сформульовані для попередніх.

Професія токаря - споконвічно чоловіча. Жінки становлять рідкісний виняток: серед претендентів їх не набралося і 1%. Претендентів до 30 років в цьому сегменті ринку праці - 19%, претендентів від 30 до 40 років - 40%, від 40 до 50 років - 26%, старше 50 років - 15%. 57% токарів мають середню спеціальну освіту.

Англійською мовою на базовому рівні володіють 15% столичних токарів, на рівні, достатньому для читання спеціалізованої літератури – 2%, а на розмовному та вільному рівнях – лише 1%.

40% київських токарів мають посвідчення водія кат. В, 9% - кат. С. Дослідження проведене у вересні 2013 року в м. Києві, за інформацією про пропозиції роботодавців і очікування претендентів на позицію «Токар», розміщеною на порталі SuherJob.ua.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо