Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

УМОВИ ОСВІТИ І РОБОТИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ В АВСТРАЛІЇ

Австралійські вузи займають провідні позиції в Тихоокеанському регіоні, їхні дипломи визнаються в усьому світі. Нещодавно Австралія вийшла на третє місце серед англомовних країн і на п’яте серед всіх країн світу за числом іноземних студентів. А перелік лише бакалаврських програм включає більше 2000 різновидів!

Незалежність та якість освіти

В Австралії 40 університетів, два з яких є приватними. Це University of Notre Dame в Західній Австралії та Bond University в штаті Квінсленд. Незалежно від форми власності, ВНЗ користуються великою самостійністю у формуванні навчальних програм і вирішенні фінансових питань. Держава лише стежить за якістю викладання й надає фінансову підтримку. Австралійські університети пропонують програми рівнів бакалавр, магістр і аспірантські програми. Найбільш популярні з них: бізнес, ділове адміністрування й економіка. Через те, що в Австралії довга історія участі в розвитку міжнародної освіти, в цій країні добре розуміють і вміють враховувати специфічні особливості й потреби студентів, які приїжджають сюди навчатися з-за кордону.

Що потрібно для вступу?

Вступних іспитів в Австралії немає. Вимоги зводяться до вільного володіння англійською мовою на рівні від 5,6 балів за системою IELTS і наявності документа про середню освіту. Але, оскільки, в Україні навчання в середній школі триває 11 років, а не 12, як в Австралії, випускникам наших шкіл доводиться добирати відсутній рік на спеціальних підготовчих програмах, наприклад, Foundation. Тривалість таких програм від шести місяців до року. Потрапити на них не складно, досить пройти співбесіду й надати документ про закінчену середню освіту в Україні.

Інший варіант вступу в австралійський університет - переведення з українського вузу. Для цього необхідно закінчити перший курс вітчизняного вузу, здати іспит з англійської мови IELTS (тест для тих, хто збирається емігрувати на навчання або проходити практику в англомовному середовищі) - з результатом від 5,6 балів) або TOEFL (від 550 балів) і представити академічну довідку про прослухані курси й отримані оцінки.

Втім, видима легкість вступу оманна, тому що навіть процес вибору університету може звести з розуму. Вам доведеться перебрати й звірити рейтинги, географію розташування, матеріально-технічну базу й масу інших не менш важливих показників.

Коли вступати?

Академічний рік в австралійських університетах і коледжах починається наприкінці лютого - початку березня. Він звичайно складається із двох семестрів. Багато університетів і окремі факультети також здійснюють набір студентів у середині року (липень).

Виженуть чи не виженуть?

Успішність студентів оцінюється по-різному: це може бути іспит або курсова робота, чи написання серії невеликих робіт і виконання завдань протягом всього семестру. Але як би не оцінювалися знання студента, якщо десь він не добирає бали, його “ласкаво” попросять піти.

Особливості австралійської освіти

Особливість австралійської системи вищої освіти - дистанційні програми: 10 з 100 австралійських студентів одержують знання, не виходячи з дому. Перший ступінь студентові, що закінчив курс дистанційно, був виданий Квінслендським університетом ще в 1911 році, а зараз програми цього типу пропонують більше 30 вузів країни, включаючи найпрестижніші.

Скільки це коштує?

Вартість навчання залежить від ВНЗ, типу програми й спеціальності. Так, навчання в рамках бакалаврата за спеціальностями гуманітарного й економічного напрямків коштуватиме 8000-11000 доларів на рік; за спеціальностями технічного й природничого напрямків - 15000-20000 доларів. Рік навчання в магістратурі - від 8000 до 22000 доларів на рік. Найдорожча освіта - медична, втім, як і в інших країнах.

Стипендії уряду Австралії

Громадянам України доступні лише стипендії за програмою Endeavour IPRS, призначені для виконання наукової праці в магістратурі й докторантурі. В рамках цієї програми щорічно виділяється 330 стипендій, що розподіляються серед австралійських університетів.

Стипендії університетів Австралії

Крім державних стипендій, австралійські вузи надають іноземним студентам цілий ряд грантів, фінансованих із власних фондів. Більшість з них призначено для дослідницької діяльності в магістратурі й докторантурі. Існують гранти й для навчання на програмах бакалаврата, але їх мало. Умови одержання грантів різноманітні: спеціалізація в певній галузі досліджень, академічна успішність за певний період навчання, участь у спортивному й громадському житті університету. Стипендії можуть покривати як повну вартість навчання, так і надаватися у вигляді одноразових виплат.

Проживання

Тут, як завжди, існує кілька варіантів. Можна, наприклад, проживати в гуртожитку, що обійдеться вам в 60-200 доларів на тиждень. Приймаюча родина теж може надати свої послуги. Таке задоволення обійдеться в 130-250 доларів на тиждень. За бажанням, є можливість поселиться в найманій кімнаті або будинку. Звичайно будинок розрахований на двох, трьох або чотирьох осіб. Вартість – 40-120 доларів на тиждень у випадку проживання з ким-небудь.

Робота в Австралії

Студентські візи надаються з умовою “без права роботи”. Однак, після початку навчання можна оформити дозвіл на роботу, якщо вам вже виповнилося 18 років. Після отримання дозволу одержуєте персональний номер платника податків і працюєте у вільний від навчання час, але не більше 20 годин на тиждень. Середня заробітна плата становить 8-12 доларів на годину. А вакансії, на які можна розраховувати - продавець чи обслуговуючий персонал у магазинах, готелях, прибирання офісів і банків.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо