Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

УЇЛЬЯМ ЕДВАРД БОЇНГ: ЛЕГЕНДА ЛІТАКОБУДУВАННЯ

Багато хто з нас чув про літаки Boeing, а дехто навіть літав на цих літаках. Компанія Boeing залишається світовим лідером літакобудування вже протягом 80 років. Але хто створив цього “монстра” літакобудування? Творцем компанії є Уїльям Едвард Боїнг, саме він дав своє ім’я компанії в 1917 році. Але що його привело в літакобудування?

Життєвий шлях.

Уїльям Едвард Боїнг народився 1 жовтня 1881 року в Детройті, який зараз є автомобільною столицею США. Але з Детройта він виїхав, коли закінчив школу. Першою зупинкою на його життєвому шляху став університет Йєль-ський, де він вчився на інженерному факультеті. Але закінчення університету, нехай навіть і одного з найпрестижніших в країні, не гарантує безтурботного життя. Тому Уїльям вирішив піти по стопах батька і вирушив в Сіетл.

Це в наш час Сіетл є досить привабливим містом, недаремно ж саме в ньому знаходяться штаб-квартири Microsoft і Amazon.com. А на початку XX століття Сіетл був столицею “найзеленішого” штату США. Основним заняттям в цьому штаті була деревообробка, яка в той час за прибутковістю поступалася лише видобутку золота. Саме лісозаготівлею і переробкою деревини зайнявся Уїльям Боїнг. За цим заняттям він провів п’ять років. Правда, за такий короткий час він зумів накопичити достатній капітал. Але його життя змінилося в 1908 році.

В цей час в Сіетлі проходила Національна виставка. На цій виставці Уїльям Едвард Боїнг уперше побачив політ аероплана. Це видовище змінило його життя настільки, що він залишив лісозаготівлю і зайнявся авіаконструюванням. Для вивчення авіабудування Уїльям вирушив на перший зліт авіаконструкторів в Лос-Анджелес. Наступні декілька років Боїнг провів за вивченням авіабудування. Велику частину часу він проводив в студентському клубі, де і познайомився з Джорджем Вестервельтом, який допоміг Бо-їнгу на початку шляху. Саме з Вестервельтом Боїнг створив перший гідроплан. Винахід гідропланів допоміг Боїнгу отримати перші замовлення, адже цією розробкою зацікавилися в Морському відомстві. І Боїнг отримав замовлення на виготовлення 500 гідропланів.

Таке замовлення зажадало від Боїнга створення компанії та найму персоналу. Першими працівниками Boeing були не лише менеджери, але й теслярі та швачками. Участь теслярів і швачок може здатися дивною лише в наш час. Перші літаки були дерев’яними, а крила виготовлялися з тканини. Саме участь теслярів і швачок допомогла компанії пережити роки Великої депресії. Але до цього Боїнг винайшов літак-700, який здійснив перше поштове перевезення з Канади в Сіетл, що на ті часи було неймовірно. Також роль авіації була усвідомлена у Військовому відомстві США, що допомогло Боїнгу в пошуку замовлень. Так ним були створені перші моделі бойових літаків, одним з яких став легендарний бомбардувальник B-29. Але Боїнг будував не лише військову техніку. Швидше військова техніка служила прототипом усіх інших моделей, як транспортних, так і пасажирських.

Що стосується пасажирських перевезень, то тут Боїнг був першим. Model 80, винайдена в 1929 році, змогла взяти на борт 12 пасажирів. В цей же час компанія розвивала й транспортні перевезення. В той час багато компаній активно займалися доставкою кореспонденції. Так була створена поштова лінія Сан-Франциско - Чикаго.

Зараз нам здається, що авіаконструктори конструюють лише літаки, але за часів Уї-льяма Боїнга компанії будували аеродроми, здійснювали перевезення на своїх літаках, займалися диспетчерським обслуговуванням.І завдяки цьому на світ з’явилася авіакомпанія United Airways, яка є найбільшим авіаперевізником на території США.

Уїльям Едвард Боїнг, заклавши основи літакобудування, причому в усіх його проявах: від військового до пасажирського, створивши основи авіаперевезень, залишив компанію за декілька років до початку Другої світової війни і провів своє життя на яхті біля Канадського узбережжя.

Спадщина Уїльяма Едварда Боїнга.

Після себе Боїнг залишив світового лідера літакобудування - компанію, яка брала участь в програмі Space Shuttle, лідера американських авіаперевезень United Airways. Створена ним компанія задає тенденції розвитку в усіх галузях пов’язаних з польотами. Незважаючи на різні труднощі Boeing виходить з усіх негараздів, так було і при Уїльямі, і після нього. Навіть зараз компанія працює над збільшенням швидкості моделей, а не над збільшенням місткості, що може сприйматися по-різному.

Секрети успіху від Уїльяма Едварда Боїнга.
• Заробляйте гроші там, де це зробити легко.
• Знайдіть захоплення, яке стане для вас сенсом життя.
• Не бійтеся створювати щось своїми руками.
• Перш, ніж діяти, ознайомтеся з усією доступною інформацією.
• Робіть свій винахід досить універсальним.
• Не соромтеся бути першовідкривачем.
• Відходьте від справ, коли ви знаходитесь на піку слави.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо