Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ВІДНОВЛЕННЯ ВАНН В ДОМАШНІХ УМОВАХ

В нашій країні в багатьох квартирах знайдуться тисячі ванн в жахливому стані. Пожовклі, з облупленою, пористою емаллю, а іноді, навіть, з глибокими тріщинами. В такій ванні, можна хіба що стояти, приймаючи душ, оскільки спроба лягти чи сісти в неї рівнозначна спробі лягти на крупнозернистий наждачний папір. Якщо ж ви спробуєте на просто сидіти в такій ванні, але й поворушитися після цього - подряпана шкіра вам гарантована.

Але не всі власники таких “чудес” просто жаліють грошей на заміну. Сама по собі затія поставити нову ванну спричиняє за собою не лише грошові витрати. Крім того, що ванну потрібно купити, її треба ще й доставити з магазину і підняти на поверх. Можливо, в багатьох магазинах це можуть зробити вантажники (за окрему платню), але ось чого вони точно робити не стануть, так це демонтувати і виносити стару.

А тут виникають нові проблеми. В багатьох зроблений цілком пристойний ремонт ванної кімнати. І ніхто не дасть гарантій, що після демонтажу ванни кахель залишиться цілим і його можна буде прикріпити назад. Швидше, навпаки, як мінімум декілька плиток будуть поламані. А де ж тепер купити такі самі, якщо вони були куплені років 5 або більше назад? Питання...

Але це ще не все. Більше половини будинків, а відповідно і ванних кімнат, в нашій країні спроектовані таким чином, що навіть, якщо і ризикнути зруйнувати інтер’єр, щоб замінити ванну, виникне інше питання - як її демонтувати (а важить вона приблизно 200 кг). Добра половина власників старих ванн просто не можуть собі уявити, як вилучити цей жах не зруйнувавши при цьому стін, дверних коробок, не поламавши меблів або не відбивши від стін ванни кахель. Можливо, вони готові заплатити гроші й за нову ванну та за її доставку, і за демонтаж, і за установку (а сума набіжить чималенька), але як це в принципі зробити, якщо в коридорах і санвузлах просто фізично не можна розвернутися з ванною?

Когось зупиняють ці факти, когось просто матеріальне питання. Але, крім, власне грошових витрат, від моменту купівлі нової ванни, до її «закінченого» стану, доведеться так само пережити як мінімум тиждень-два в пилі, бруді, без можливості прийняти душ або помитися. Далеко не кожному це “під силу”.

Але ж нормальну ванну мати хочеться. Якщо замислитися, то проблема не в чавуні, з якого зроблена стара ванна (і який ще правнукам служитиме), а в старій емалі, якою покрита ванна, і яка знаходитися в абсолютно непридатному стані. Навіщо ж все ламати і переробляти, коли можна просто нанести нове покриття на чавун, при цьому не зламавши абсолютно нічого? Адже це можна зробити набагато легше, ніж здається на перший погляд. Та й коштувати це буде рази в 3-4 дешевше, ніж комплекс робіт по заміні ванни.

В якості однієї з ідей малого бізнесу є надання досить нової, але разом з тим потрібної послуги з реставрації ванн, точніше відновлення ванни за допомогою спеціальної акрилової фарби.

Технологія відновлення ванни досить проста й на освоєння її піде мінімальна кількість часу. Для відновлення ванни необхідна електродриль з насадкою, спеціальна двокомпонентна акрилова фарба, рідина для знежирення. Сам процес виглядає наступним чином.

Вимиваємо і вичищаємо ванну, знімаємо сифони (їх обов’язково потрібно, щоб уникнути засмічення). Стара емаль зачищається за допомогою насадок на дриль. Або поверхня ванни очищається від старої емалі нанесеним на щітку абразивним порошком. Водою змивають абразивну крихту і мильну плівку, поверхня протравлюється лугом. Потім іржу та нерівності зачищають, ванну знежирюють і наповнюють гарячою водою на 10-15 хвилин. Потім воду зливають, знову знежирюють і витирають насухо. Ванна має бути сухою і злегка матовою.

Наступний етап: готують робочу суміш (змішують затверджувач і емаль). Якщо ванна робиться з відтінком, додають барвник. Акуратно по краю ванни починаємо наливати готову фарбу, яка сама починає збігати по стінках, і пензликом додатково підмазуємо ті місця, де фарба відсутня. Це технологія «наливної ванни», весь процес проходить самопливом і пензликом підправляють лише порожні місця. І все, ванна готова, термін повного висихання - доба, після чого ванна виглядає як нова, при цьому якість фарбування практично ідентична заводській. Варто зазначити, що існує ще два способи відновлення ванни, але якість робіт обох значно нижча, при цьому в окремих випадках при використанні балончиків або звичайного фарбування, покриття може руйнуватися вже через кілька місяців. Весь процес займає не більше 3-4 годин, навіть при повільній роботі, і може принести досить відчутний дохід та дозволить вам створити свій перший власний бізнес.

При складанні міні бізнес-плану для розвитку такої власної справи, необхідно розрахувати повну собівартість. Фарба продається у великих банках і на початковому етапі можлива її перевитрата, через невеликий досвід. Робимо накрутку 100-150% і отримуємо реальну вартість ваших послуг. Первинні вкладення полягають у купівлі фарби і пензликів, а також в проведенні рекламної компанії, яка в даному випадку буде складатися з подачі оголошення в газету.

Необхідно не забувати, що при реалізації даної ідеї для малого бізнесу, потрібно проходження «практики», для цього можна потренуватися відновити власну ванну або ванну знайомих, звичайно безоплатно, але при цьому, буде отриманий реальний досвід і порахована вартість фарби, необхідної для відновлення однієї ванни.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо