Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ВЧИМОСЯ ДУМАТИ ПОЗИТИВНО!

Щодня нас відвідує безліч негативних думок. Не виспалися? - На роботу йдемо з поганим настроєм. Маршрутка втекла з-під носа? – Засмучуємося та злимося через те, що доведеться запізнитися. Подруга ділиться своїми особистими проблемами? - Вникаємо в них, і потім ці думки крутяться в голові протягом всього дня. А вже якщо погана погода ламає нам усі плани намічені на вихідний день - то позитивний настрій взагалі кудись випаровується.

І це всього лише прикрі дрібниці одного прожитого дня! А скільки їх може накопичитися за цілий тиждень, місяць, рік? Усі ці щоденні порції негативу нашаровуються одна на одну, формуючи в результаті велику грудку, яка нікуди не зникає, а продовжує рости з кожним днем все більше, витісняючи з нашої свідомості позитивні думки. Як же навчитися не думати про погане та не засмучуватися через дрібниці? Як вимести зі своєї голови все негативне сміття, що скупчилося там?

1. Позитивний початок дня - ключ до прекрасного настрою!

Завжди прокидайтеся з гарним настроєм. Після пробудження полежіть п’ять хвилин в ліжку, думаючи про ті позитивні події, які вас можуть очікувати протягом сьогоднішнього дня. Необов’язково думати тільки про те, що дійсно може статися, можна трохи й пофантазувати. Наприклад, уявіть, що сьогодні несподівано вас похвалить начальник або ви випадково зустрінете подругу, яку не бачили декілька років. Або ж подумайте про ваше найзаповітніше бажання. Річ у тому, що думки про приємне не лише не дозволяють вам пропустити у свідомість негатив, але і дійсно притягують у ваше життя позитивні зміни. Головне - частіше про це думати!

2. Не зліться на те, що ви не в силах змінити!

Не зліться та не ображайтеся на ті явища, на які ви ніяк не можете вплинути. Не засмучуйтеся через погану погоду, пробки на дорозі, автобус, який запізнився, велику чергу в магазині і т.п. Візьміть за правило усвідомлювати той факт, що ви особисто до цих обставин ніякого відношення не маєте, і розстроюватися через те, що ви змінити ніяк не можете - просто безглуздо та смішно. Через те, що ви злитиметеся, на зміну дощу не вигляне сонце, пробка на дорозі не розсмокчеться швидше, потрібний автобус не матеріалізується з повітря, касири в супермаркеті не почнуть працювати в п’ять разів швидше. Просто прийміть ситуацію такою, яка вона є.

3. Перетворюйте неприємності в приємності!

Що ж робити, якщо прикрі дрібниці продовжують вас діставати? Вчіться в усьому поганому бачити хороше. Зірвалася зустріч з друзями? - Це привід провести вечір вдома, читаючи книжку, до якої ви давно хотіли добратися або дивлячись фільм. Порвалися улюблені джинси? - Це відмінний привід купити собі нові. Підвів колега на роботі? - Зате тепер ви знаєте, що цій людині не можна довіряти важливі справи. В будь-якої неприємної ситуації завжди є позитивна сторона, просто ми не завжди на неї звертаємо увагу. Будьте уважні до дрібниць і завжди намагайтеся розгледіти хоч би мінімальний позитив, який можна витягнути з негативного досвіду!

4. Чуже - означає не моє!

Ніколи не беріть на себе чужі проблеми. Якщо подруга скаржиться на невлаштованість власного сімейного життя - це її особиста проблема і вам її вирішувати не потрібно. Якщо колега не може впоратися зі своєю роботою і постійно розповідає вам про те, як йому важко це все дається - це його проблеми, а не ваші. Звичайно ж, коли справа стосується по-справжньому близьких людей, можна і потрібно вислухати, дати пораду чи запропонувати якесь рішення, але не варто думати про це протягом усього дня.

5. Не приймайте зовнішній негатив!

Ніколи не приймайте близько до серця той негатив, який приходить до вас ззовні! Подивилися кримінальну хроніку у випуску новин, прочитали в газеті про чергову авіакатастрофу і подумки повертаєтеся до цих подій протягом усього дня? Не варто загострювати увагу на тому, що відбувається не з вами особисто. Відволікайтеся від поганих думок, налаштовуйте себе на позитив, думайте про хороше, сприймайте побачене чи прочитане просто як зовнішню інформацію, яка на ваше життя ніяк не може вплинути, а якщо ви занадто сприйнятливі - просто не дивіться новини і не читайте газети.

6. Приємні дрібниці = позитивні емоції!

Частіше радуйте себе маленькими подарунками, які приносять вам позитивні емоції. Купіть нову книгу, сережки чи туфлі, якщо вам дійсно цього хочеться; сходіть в кіно чи на каток; зайдіть в кафе і замовте вашу улюблену піццу чи морозиво; просто без приводу зателефонуйте людині, з якою вам приємно спілкуватися, щоб дізнатися, як у неї справи. Своє власне життя робимо позитивним ми самі, тому ніколи не відмовляйте в собі в маленьких радощах.

7. Частіше посміхайтеся!

Посміхніться своєму відображенню в дзеркалі, випадковому перехожому, похмурому дядечкові в тролейбусі, сумному колезі на роботі, начальникові, бабусі, що сидить на лавочці, касирові в магазині, і ви відчуєте, як з посмішкою у відповідь ваш настрій миттєво покращиться.

8. Шукайте позитив в прожитому дні!

Перед тим, як лягати спати, обов’язково подумайте про все хороше, що сталося з вами протягом прожитого дня. Згадайте всі дрібниці: посмішки оточуючих людей, вчасно зроблені справи, плани, що збулися, приємні покупки і несподівані зустрічі і подякуйте Всесвіту за те, що він подарував вам стільки всього прекрасного! І засинайте обов’язково з думками про те, що наступний день обов’язково принесе вам стільки ж (а може ще більше) радості й позитиву.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо