Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ВІЧНІ ПРОФЕСІЇ

Не дивлячись на те, що в сучасному світі з розвитком техніки та суспільства мода на деякі професії змінюється із швидкістю звуку, залишається ряд спеціальностей, які збережуться і в майбутньому. Вічні професії, які можливо, не настільки модні, як хотілося б, але які завжди залишаться потрібними. Ось перелік найбільш поширених з них.

1. Лікар. Людина навчилася літати до зірок і створювати розумні машини, проте не змогла перемогти звичайну застуду. Доки існують захворювання, завжди буде необхідний фахівець, який може допомогти їх вилікувати.

2. Вчитель. Освіта - базова потреба сучасної людини. Фахівці, які вміють організовувати освітній процес, завжди будуть потрібні.

3. Будівельник. Ми потребуємо не тільки їжі, але й даху над головою. Будівельник - професія, яка ніколи не вийде з моди, тому що людям завжди потрібно, щоб хтось будував і ремонтував їхнє житло. Інженери, архітектори, виконроби, прості будівельники - це люди, чия професія буде завжди потрібна.

4. Фахівець з вивозу сміття. Життєдіяльність людини така, що людина залишає після себе безліч відходів і сміття. Двірники, прибиральники - ось хто допомагає нам не заростати сміттям.

5. Вчений. Дослідження навколишнього середовища, людського організму, теорії, гіпотези, наукові відкриття - все це вкрай необхідно людству для розвитку та процвітання. Люди, які присвятили життя науці, будуть затребувані завжди.

6. Податкові інспектори. З того часу, як на землі з’явилася перша держава, а з нею, відповідно і витрати на її утримання, податки стали невід’ємною частиною життя людей. Може змінюватися все – від політичного устрою до напрямку розвитку зовнішньої політики, але податки залишаються незмінними. Змінюється їх розмір, але той факт, що вони існуватимуть до того часу, поки існує держава, незаперечний.

7. Перукарі. Ми можемо робити макіяж, або повністю від нього відмовитися, нарощувати нігті чи робити манікюр, або взагалі не мити руки – це залежить від нашого бажання, зовнішніх даних і фінансових можливостей. Але до того часу, поки люди не перетворилися на лисих гуманоїдів, яких показують у фантастичних фільмах, існуватиме професія перукаря. Тому що волосся в усі часи вважалося кращою прикрасою, за якою потрібно доглядати з професійною вправністю.

8. Артисти. «Хліба та видовищ» - вимагав римський народ. І по суті, це все, що йому було потрібно для того, щоб відчувати себе щасливим. Пройшли сторіччя, але бажання людей мало змінилися. Професія артиста не тільки зберегла свою популярність, але й стала високооплачуваною, не дарма зараз найбагатші й найвпливовіші люди – представники творчих професій. Вони не тільки дарували людям радість від своїх виступів, але й, деколи, втручалися в політику держав.

Причому, буває так, що рейтинг популярності багатьох артистів набагато вищий, ніж у деяких політиків, то й прислухається до них більша кількість людей. Тому, враховуючи той факт, що професія артиста, з’явилася чи не з появою людини, її теж можна віднести до вічних професій.

9. Релігійні лідери. Будь-якій людині властиво в щось вірити. Або не вірити ні в що, що теж є своєрідним проявом віри. Тому, що б не відбувалося, як би не змінювався світ, люди звертатимуться до того, в що вони вірять, а отже, представники релігійних організацій завжди будуть потрібними.

Не так важливо, яку віру сповідає та чи інша людина – християнство, мусульманство, буддизм, якщо вона володіє певними якостями, такими як харизма, то за нею підуть віруючі. Може змінитися все, окрім необхідності людини вірити в щось, а, означає, релігійні лідери будуть завжди не тільки потрібні, але й у великій пошані.

10. Політики. Окрім віри, хліба та видовищ люди потребуватимуть лідерів. У тих, хто зможе дати їм надію на краще майбутнє – адже прагнути завжди є до чого. А, значить, і сама політика навряд чи вичерпає себе, вічно змінюючись і підлаштовуючись під бажання людей.

11. Військовослужбовці. В різні часи представники цієї професії називалися по-різному, вони виконували різні функції – від завоювання сусідніх держав до підтримки внутрішнього порядку. З часом змінювалися тільки знаряддя. А оскільки будь-яка сильна держава ще з часів античності спиралася на військо, то професія захисників завжди була й буде потрібною.

12. Співробітник похоронного бюро. До тих пір, поки наука не відкриє способу жити вічно, люди, як не сумно, вмиратимуть, і ця професія буде потрібною завжди.

13. Вартовий закону. Ми живемо в суспільстві, яке цілком залежить від тих людей, які керують ним і підтримують порядок і закон. Співробітники охорони правопорядку (міліція, поліція), юристи, адвокати, судові пристави - ось неповний список фахівців в цій області.

14. Фермер. Одна з основних потреб людини - потреба в їжі. А оскільки людина без їжі жити не може, то ця професія існуватиме вічно.

Звичайно, це далеко не повний список професій, які з часом не втратили своєї актуальності. Більш того, вони вдосконалюються і стають більш високооплачуваними і популярними.

Загалом, підводячи підсумок, можна сказати, що до вічних можна віднести ті спеціальності, які направлені на задоволення первинних потреб людини, або ж ті, які спрямовані на боротьбу з тим, з чим людина не може впоратися самостійно.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо