Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ВІДКРИТТЯ ПРАЛЬНІ САМООБСЛУГОВУВАННЯ

Послуги хімчистки та пральні завжди будуть користуватися великим попитом серед усіх верств населення. Адже чисті й гарні речі – це природна потреба кожної людини, на здійснення якої не у всіх вистачає часу та бажання. А тому варто розглянути такий варіант власного бізнесу, як відкриття своєї пральні самообслуговування, або звичайного прального залу чи хімчистки.

Це лише здається, що пральня – справа несерйозна. На вулицях багатьох міст людям ставили питання: «як ви ставитеся до пральні самообслуговування?» І «чи можна на ній заробити?». Більшість респондентів відгукнулися про цю справу скептично. В їх уяві міцно вкоренився стереотип – пральня розташована в сирому підвалі, в якому на пральних машинах працюють літні жінки в брудних халатах.

Попит на подібні послуги великий. Багато людей наймають квартири чи живуть в гуртожитках, не маючи власних пральних машин. Також є ті, хто не має де сушити білизну. Є й такі, хто з недовірою ставиться до побутової техніки (може протекти і залити сусідів). А якщо додати до них тих, хто пере рідко, і лише тоді, коли накопичуються великі обсяги білизни, – то армія клієнтів пралень самообслуговування дуже велика.

Обдумуючи питання, як відкрити пральню, перш за все, необхідно визначитися з цільовою аудиторією. Адже, крім приватних осіб, клієнтами можуть стати дошкільні дитячі установи та підприємства громадського харчування.

Пральню найкраще розмістити у великому спальному районі, поблизу студентського гуртожитку чи на території місцевого торгового центру. Кількість пральних машин з монето- і купюроприймальниками розраховується виходячи з чисельності населення цього житлового кластера: по одній машині на десять тисяч осіб.

Власне, облаштування пральні самообслуговування не є особливо складним завданням. Виходячи з площі приміщення на будь-якій фірмі, що займається поставкою пральних машин з монето чи купюроприймачами, розрахують кількість автоматів і зроблять простенький проект підключення комунікацій.

Але тут потрібно враховувати високу вартість закордонних пральних машин. Щоб така пральна машина окупилася, потрібні роки. До речі потрібні ще сушильні камери і прасувальне устаткування.

Проте, західна техніка, що випускається спеціально для автоматичних пралень самообслуговування, володіє незрівнянною надійністю та економічністю. Але в умовах, коли стартовий капітал обмежений, і клієнтура не гарантує стабільність відвідувань, рекомендується піти іншим шляхом.

На ринку є фірми, які оснащують пральні самообслуговування побутовими пральними машинами, які керуються через платіжний термінал з купюроприймачем. Вартість одного місця в такій пральні набагато менша. Експерти говорять про швидку окупність подібних проектів. Вона становить максимум рік.

Або існує такий варіант, як облаштувати зал звичайними простими побутовими пральними машинами та сушилками.

В пральні самообслуговування не ці. В приміщенні технікою повинен знаходитися співробітник пральні, щоб допомагати клієнтам з запуском прання чи сушіння, а також охороняти “здоров’я техніки та стежити, щоб клієнти не псували пральні машини, наприклад, перевантажуючи їх. Причому спочатку, для економії, одним з “наглядачів може бути сам власник.

Пральня самообслуговування неодмінно знайде своїх клієнтів, оскільки такі послуги затребувані, і їх існуваня на ринку виправдане часом. Однак, для створення дійсно великого клієнтського потоку доведеться вдатися до маркетингових інструментів, зокрема, без зовнішньої реклами тут не обійтися. Розміщена над входом світлодіодна відеовивіска, що транслює привабливі відеоролики, бо рядок, що бі жить, з оригінальною текстовою рекламою дозволить легко привернути увагу зацікавлених клієнтів і випадкових перехожих.

Збільшити прибуток можна за рахунок нарощування числа додаткових послуг . Наприклад, можна пропонувати клієнтам ополіскувач для білизни , організувати при пральні ремонт одягу чи взуття , або здати частину приміщення в суборенду під невелике ательє. Коли бізнес розкрутиться, число клієнтів збільшиться, можн запропонувати їм послуги хімчистки - укласти угоду з великою мережею хімчисток і отримувати свої відсотки від суми замовлення Також можна зробити послугу забирання брудної білизни в замовника та доставки чистої кур’єром.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо