Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ НЕ ПОСТУПИЛИ ДО ВНЗ?

Шкільна пора залишилася позаду, а попереду - нові знайомства й нові можливості. З першого класу ми готуємося до того, що після школи потрібно вступати до ВНЗ. Неважливо, в який. Головне отримати вищу освіту, а диплом якого закладу буде у вас в руках, не так важливо.

Є щасливчики, які точно знають, чого хочуть, і твердо йдуть до наміченої мети. Ось для них звістка про те, що вони не прийняті на перший курс вибраного ВНЗ, дуже серйозний удар.

Що ж робити, якщо не поступив в університет чи інститут? Як далі жити, адже руйнується все, до чого так довго йшов? Як пережити цей момент? Як сказати батькам про те, що не поступив? Що робити далі? Ці питання миттєво проносяться в голові кожного абітурієнта, який не побачив свого прізвища в списку тих, хто поступив.

По суті, так, для людини, що обрала для себе вступ у ВНЗ, як єдиний шлях подальшого життя, це дійсно проблема. Вона не передбачила своїх подальших кроків у разі невдачі. Вона не подавала документи в інші учбові заклади, тому що була впевнена в своїх силах. У школі в неї усе виходило, вона цілеспрямовано йшла до наміченої мети. І раптом разом всі плани зруйнувалися. І тепер потрібно шукати нові шляхи наближення до своєї мрії.

Не варто падати духом і вважати себе невдахою. Просто вам не поталанило, знайшовся хтось, хто був підготовлений трохи краще за вас. Потрібно зробити з цього уроку правильний висновок - десь трішки не довчили і балів, отриманих за результатами тестування, не вистачило. Подивіться на ситуацію з іншого боку. Розгляньте свій невступ як нову можливість, що відкривається. Можливо, ви вибрали не ту дорогу, і доля дала вам шанс ще рік подумати над правильністю вибору…

Молоді хлопці можуть піти в армію, поліпшити там свою фізичну форму та обдумати план подальших дій. Мало того, що армія - це прекрасна школа життя, так це ще й безкоштовний “фітнес-клуб”. Адже спорту в армії приділяється особлива увага. У вільний час можна проаналізувати свої минулі помилки і прийти до нового навчального року підготовленішим в моральному плані. Крім того, багато учбових закладів приймають хлопців, які відслужили в армії, на 1 курс поза конкурсом. До того ж, сьогодні служать лише один рік, це якраз той термін, який потрібно перечекати до наступного вступу.

А що робити, якщо не поступила в інститут дівчина? Або ж хлопець, який за станом здоров’я не придатний до військової служби? Потрібно йти працювати і присвятити вільний час вивченню матеріалу шкільної програми. Адже в нинішній ситуації, якщо ви не поступили в університет або інший ВНЗ, значить, результати тестування у вас недостатньо хороші. Можна краще підготуватися і перездати тести наступного року, щоб отримати вищий бал.

Щоб не розгубити вже наявні знання до наступного року, необхідно займатися. Є декілька шляхів отримання знань: займатися самостійно, записатися на курси, піти до репетитора, знайти онлайн-заняття. Перший спосіб найдешевший, але незручний. Ним скористатися можуть лише люди, які вміють чітко планувати свій графік. Якщо ви не маєте цього “таланту”, то у вас є лише два шляхи: групові заняття чи приватні уроки. Заняття в групах дешевші, а заняття з репетитором результативніші. Якщо ви можете собі це дозволити, то краще йдіть на індивідуальні заняття. Як варіант, можна займатися з викладачем через Інтернет. Це значно дешевше, ніж в реалі, але дає менші результати, тому що заняття проводяться заочно.

Можна, звичайно, сісти на шию батькам. Але що дасть вам цей варіант? Лише те, що за рік ви розлінуєтеся до такої міри, що вам вже не захочеться ні поступати, ні працювати, ні вчитися. Загалом, нічого хорошого з цього не вийде.

Отже, вам потрібно шукати роботу. Можна звернутися в Центр зайнятості, а можна шукати її самостійно. Для цього всі засоби хороші: звертайтеся до знайомих, розсилайте резюме в різні організації, ходіть на співбесіди в різні фірми та компанії, звертайте увагу на оголошення в газетах і в Інтернеті.

Шукайте роботу і обов’язково її знайдете. Лише трохи знизьте свої вимоги до бажаної роботи, не варто відразу розраховувати на вакансію керівника чи міністра. Почніть з маленької посади і покажіть свої здібності керівництву.

Якщо ж усі вищеперелічені варіанти дій вам не підходять, тоді, швидше за все, вам треба зробити життєву перерву. Може ви, і хочете поступити наступного року до ВНЗ, але на перездачу тестів у вас поки що немає ні сил, ні бажання. Працювати ви також не хочете. Тому вам залишається лише один варіант -пожити наступний рік для себе.

Якщо у вас є можливість в плані фінансів, то ви можете вирушити в подорож. Вам просто необхідно позбавитися від поганого настрою в зв’язку з вашим невдалим вступом. Після того, як ви відпочинете, то у вас з’являться сили і ви, швидше за все, захочете займатися тим, чим вам давно хотілося.

Наприклад, ви давно хотіли навчитися працювати в програмі Photoshop або у вас є мрія створити і вести свій власний сайт в Інтернеті. Але як найпростіше оволодіти фотошопом? Як, не напружуючись, створити свій власний сайт? Існує величезна кількість способів опанувати ці технології. Але найпростіший і цікавіший спосіб зробити це - навчатися за допомогою Інтернету, знайшовши відповідні відеокурси.

Навіть, якщо ви не поступили цього року, то не варто зневірятися! У вас є всі шанси зробити це наступного року. А доки, щоб не втрачати просто так час, робіть те, що вам найближче. В цій статті ми розглянули різні варіанти дій: від походу в армію до навчання за відеокурсами. Насправді цей список можна розширити, було б бажання. Без нього - нікуди!

Бажаємо вам наступного року успішно поступити туди, куди ви бажаєте і куди не змогли поступити цього разу.

Головне розуміти: якщо ви не поступили до ВНЗ, то це не найбільша втрата в житті. Це взагалі не втрата. Це ваш шанс для нових можливостей і нових досягнень.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо