Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ВИ І ТЕХНІЧНИЙ ПРОГРЕС

Якщо ви хочете дізнатися своє ставлення до технічного прогресу, який широко входить в наше життя, а також порівняти свої погляди з цього питання з поглядами інших людей – пройдіть цей тест.. Пам’ятайте, що в цій психологічній грі немає хороших чи поганих відповідей.

1. Я вважаю себе цілком сучасною людиною.

2. Іноді мене дратують повідомлення про відкриття в тій чи іншій галузі техніки, особливо в тих, суть яких я не розумію.

3. Планую придбати або вже маю вдома персональний комп’ютер, ноутбук чи планшет.

4. Вважаю, що всі уявлення про майбутнє - це фантазія їх авторів.

5. Я часто думаю над тим, як могло б виглядати моє життя через сто років.

6. Я не вірю в те, що людський мозок може створити щось, що могло б бути більш досконалим, ніж він сам (наприклад, суперкомп’ютер, який міг би замінити людину).

7. Я можу погодитися з твердженням, що світ, що змінюється, змінює і людину.

8. Іноді я в думках переношуся в інші історичні епохи і думаю про те, що було б зі мною, якщо я жив би 50 чи100 років тому.

9. Я вірю в те, що вільний режим роботи приніс би мені багато користі.

10. Я вважаю, що розвиток нашої цивілізації приведе до повного розриву людини з природою.

11. Незважаючи на втому і велику кількість обов’язків, я відчуваю, що весь час дізнаюся щось нове.

12. Я вважаю, що тільки деякі люди створені для творчої новаторської діяльності.

13. Мені здається, що розвиток науки й техніки насправді змінює мої думки та ставлення до людей.

14. Я вважаю, що техніка, полегшуючи людині життя, робить його залежним від цивілізації.

Підрахуйте набрані бали

За кожну відповідь «так» на 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15-й питання та відповідь «ні» на 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14-й ви отримуєте по 10 балів. Якщо ви не можете відповісти на питання “так” або “ні” - отримуєте 5 балів.

Якщо ви набрали 100-150 балів: ви людина майбутнього. Ви цікавитеся не лише тим, що станеться в майбутньому, але вже сьогодні ви схвалюєте зміни, які відбуваються в нашій цивілізації. Ви не боїтеся техніки. Може бути, ви являєтеся саме тим, хто створює нову культуру, хто створює нові традиції в суспільстві та нові способи подолання життєвих труднощів.

50-99 балів. Ви людина сьогоднішнього дня. Вас характеризує помірний оптимізм по відношенню до того, що пов’язано з майбутнім. Проте справи завтрашнього дня не найголовніші у вашому житті. Чи не відчуваєте ви випадково гніту щоденних рутинних справ і турбот? Мабуть, міксер для вас важливіший, ніж комп’ютер, гарна авторучка важливіша за лазерний зв’язок-к космічного корабля із Землею. Хочеться вірити, що бачити зорі на небі для вас все ще залишається джерелом радості.

0-49 балів. Ви людина вчорашнього дня. Традиції, спокій, спогади - ось джерела вашої впевненості в житті. Ви, мабуть, не прибічник несподіваних змін і швидких перетворень. У вас свій світ, який вас цілком влаштовує. При зустрічах з людьми, що мають інакші погляди, у вас можуть виникнути проблеми з їх розумінням. Новизна для вас поняття відносне, а іноді й підозріле. Перевірте самі, і ви переконаєтеся, що ваше уявлення про майбутнє ви пов’язуєте з побоюваннями, недовірою, чимось невизначеним.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо