Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ВИРОЩУВАННЯ ТА ПРОДАЖ РОЗСАДИ

Приблизно третина жителів України має дачні та присадибні ділянки, на яких з ентузіазмом займаються вирощуванням огірочків, помідорчиків, картоплі, моркви та ін. А для того, щоб збирати з грядок хороший урожай, потрібна розсада, вирощування та продаж якої може стати дуже прибутковим бізнесом у сфері сільського господарства.

Цей бізнес можна організувати навіть в домашніх умовах, але оптимальним варіантом буде вирощування розсади на власній ділянці на дачі чи в селі, в спеціально побудованому для розсади парнику чи теплиці, які обігріваються в ранньо-весняний період. Окрім цього, важливо, щоб підприємець заздалегідь склав бізнес-план своєї діяльності, мав уяву та досвід у вирощуванні рослин, квітів, у тому числі й розсади. Оскільки від його вмінь і навичок залежатиме, наскільки якісна виросте розсада. Які ще особливості цього бізнесу слід враховувати при його організації?

1. Що продавати? Асортимент має бути представлений розсадою культур, які мають підвищений попит і вирощуються всюди. До таких культур відносяться помідори, солодкий перець, огірки, капуста, квіти. Також популярністю серед садівників користуються рідкісні рослини, розсаду для посадки яких виростити самостійно дуже важко. Проте, якщо у вас достатньо досвіду, працьовитості та старанності, то ви зможете виростити з насіння розсаду рідкісних та екзотичних рослин. І будьте впевнені, що її розкуплять, причому дуже швидко. Таким чином ваші зусилля не пропадуть даремно.

2. Кому продавати? Відповідь на це питання дуже проста. Основна категорія - це дачники, які самі розсаду не саджають або яким не вдалося її виростити.

3. Де продавати? Як правило, в кожному місті є маса сільськогосподарських ринків, де можна купити продукцію сільгосппідприємств і особистих підсобних господарств. Це відмінне місце і для продажу розсади. Про це знають більшість дачників, які за необхідною розсадою йдуть саме туди. Слід врахувати, що пік продажів припадає на весняні місяці, особливо перед вихідними та безпосередньо у вихідні дні. Окрім сільськогосподарських ринків розсаду можна реалізовувати через магазини, які спеціалізуються на продажі рослин, насіння та інших товарів для саду та городу. Для цього магазин відкривати не потрібно, досить передати існуючим магазинам розсаду на реалізацію і продати.

4. За якою ціною продавати? Це питання вирішувати слід безпосередньо підприємцеві. Проте, слід дотримуватися загальноприйнятого рівня цін.

Як вже відзначалося, що вирощування розсади, це дуже вигідний бізнес. Прибутки від продажу можуть в десятки разів перевищувати витрати на купівлю насіння та добрив. Після вдалої реалізації першої партії можна окупити всі понесені раніше витрати. Усе б добре, але є у цього бізнесу один істотний недолік - це його сезонність. Розсада має попит лише навесні та на початку літа, в решту часу в ній немає необхідності.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо