Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК МОЖНА ЗАШКОДИТИ КАР’ЄРІ ЗА ДОПОМОГОЮ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ

Одна з популярних соціальних мереж стала для вас невід’ємною частиною життя? Будьте обережними! Фото з останньої запальної вечірки, дотепні коментарі під двозначним постом і список «цікавих» співтовариств можуть зашкодити кар’єрі. Яких правил слід дотримуватись, щоб активне життя в мережі не відбилося на вашій дорогоцінній репутації?

Фотографії. Перше, на що подивиться роботодавець у вашому профілі - це фотографії. На жаль, навіть одне фото з якоїсь вечірки може сильно похитнути довіру до вас. Тому не варто розміщувати в мережі провокаційні фотографії. Гумор і сексуальність - це цінні якості, проте, в діловому світі їм місця немає. Повірте, керівництво солідної компанії не стане з’ясовувати, з якою метою ви опублікували на сторінці фото, де ви напів-оголені та ще й в нетверезому стані. Краще взагалі не виставляйте на загальний огляд подібні фотографії.

Ніки, логіни та адреси електронної пошти. Навряд чи розвеселить роботодавця ваш нік "Вася-перегар", чи e-mail на зразок blondinko@mail.ru чи sexygirl@mail.ru. Швидше за все, це змусить його засумніватися у ваших розумових здібностях.

Друзі. Навіть, якщо ви не викладаєте в мережу компрометуючі фотографії, ваші друзі можуть зробити це за вас. Тому стежте, на яких фотографіях вас відмічають знайомі.

Стежте за статусами та коментарями. Навряд чи хто-небудь оцінить належним чином орфографічні помилки, нецензурні вирази та безглузді фрази на вашій сторінці. Таке “спілкування” теж краще не виносити на загальний огляд.

Групи та співтовариства. Список груп - це просто знахідка для шпигуна. Тут зібрано все, чим ви цікавитеся. Який висновок може зробити роботодавець, якщо ви, наприклад, підписані на співтовариства на зразок "Веселі алкоголіки" чи "Тупий і ще тупіший"? Здогадатися не важко!

Ігри. Якщо ви любите відпочивати за допомогою ігор, то краще робіть це поза соціальними мережами. Навіть, якщо ви граєте раз на місяць, може скластися враження, що ви робите це щоденно, а керівництво подумає, що ще й в робочий час. А перелік ігор, які часто мають дивні назви, не зіграє вам добру службу. Тому довести строгому начальникові, що ви досягли 389 рівня в грі з інтри-гуючою назвою виключно в неробочий час буде дуже складно.

Улюблені відеоролики теж здатні зіграти з вашою кар’єрою злий жарт. Добре подумайте, перш, ніж додати те чи інше відео на власну сторінку.

Інтереси. Після реєстрації в соціальній мережі, сервіс просить заповнити особисту інформацію. Зверніть увагу на те, що вказано в розділі “Інтереси”. Можливо, кілька років тому ви власноруч написали, що цікавитеся виключно сексом та алкогольними напоями. Це не найкраща реклама для вас!

Критика. Різкі висловлювання та критику в бік компанії чи окремих колег залиште для особистих бесід з перевіреними людьми, а не виставляйте на загальний огляд. Не варто лаяти й конкурентів на радість начальству - раптом вам коли-небудь доведеться відправити і їм своє резюме.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо