Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК НЕ СТОЯТИ НА МІСЦІ?

З кожним роком загальний рівень розвитку людства збільшується: з’являються нові засоби комунікації, різні гаджети, які спрощують наше життя. Але з цими спрощеннями в нашому житті виникають певні складнощі. Для прикладу можна порівняти відправку телеграм і повідомлень в соціальних мережах. Швидкість доставки повідомлення до адресата скоротилася з декількох днів до кількох секунд, особливо якщо адресат в даний момент знаходиться в мережі. Все це змушує нас розвиватися і не стояти на місці. Але ніякі винаходи людства, будь то автомобілі, мобільні телефони чи комп’ютери, не можуть змінити нашу людську природу, так званий “внутрішній світ”. Усі зміни відбуваються в зовнішньому світі, а ми в своєму внутрішньому світі залишаємося тими, ким були 5-10-15 років назад. Але в зв’язку з цим може виникнути дискомфорт, адже навколишня дійсність примушує нас не лише діяти набагато швидше, але й думати набагато швидше. Уявіть, що вам потрібно висловити свою думку з якого-небудь питання, в якому ви не розбираєтеся. Що ви робитимете? Правильно, скористаєтеся Інтернетом, і знайдете необхідну відповідь. Але ця відповідь буде не вашою думкою, про яку вас просив співрозмовник, а думкою тієї людини, яка помістила інформацію на сайті. А вас просили висловити саме свою думку. Що робити в цьому випадку? Відповідь одна - розвиватися. Але як?

Вже досить давно відомо, що рано чи пізно будь-яка людина зупиняється у своєму розвитку. Чому це відбувається? Зазвичай це викликано втомою від життя. І

досить часто це відбувається з людьми не в 50 чи в 60 років, як багато хто міг би подумати, а набагато раніше. Іноді це може статися і в 20, і в 25 років. Чому так відбувається? Ви можете не повірити, але так походить від одноманітності. І винні в цьому тільки ви самі. У чому ж полягає ваша помилка? Хочете дізнатися відповідь на це питання? Ваша по милка полягає в тому, що ви здійснюєте одноманітні дії. Ви не отримуєте нової інформації, яка може змусити ваш мозок думати, робити висновки і т.д. Вашому розуму бракує нових вражень. Хтось, звичайно, сперечатиметься і стверджуватиме, що людина щодня отримує якісь враження. Але давайте поглянемо правді в очі - велика частина вражень не є новою. В чому ж причина такого життя?

Люди за своєю природою до 20 чи 25 років стають роботами, в прямому розумінні цього слова. Чому саме такий вік? У цьому віці в людей остаточно формуються звички, і створюється певний спосіб життя. Досить часто це відбувається внаслідок того, що велика частина людей живе по одному й тому ж графіку багато років. Спочатку будь-яка людина йде в школу, перші шкільні роки сповнені нових вражень, адже виникає нова перешкода - потрібно робити домашні завдання та писати контрольні роботи, чого не було раніше. Деякі зміни також в життя людини вносять нові предмети, що з’являються: географія, фізика, хімія та ін. До кінця навчання в школі, коли кожен предмет вивчається більше року, настає момент звикання. Потім в житті багатьох людей йде навчання в інституті. Це теж нова перешкода, яка вже не примушує робити домашні завдання та регулярно писати контрольні роботи, - тут перешкодою є сесія, разом з якою відбувається досить часта зміна викладачів і предметів. Але до кінця навчання у ВНЗ виникає такий же ефект звикання, який вже був в школі. Після цього слідує вступ на роботу. Спочатку все так само, як і в попередніх випадках: все по-новому і виникає інтерес. Але потім все стає одноманітним. Потім з’являються сім’я, діти, і ось, здається, все знову змінилося. Але тут звикання відбувається набагато швидше. І таким чином в 25, ну, може, в крайньому випадку, в 30 років життя більшої частини людей згасає. Як же постійно зберігати інтерес до життя? Як у своє життя постійно вносити щось нове?

Досить поширеним прикладом, завдяки якому людина може постійно зберігати себе в тонусі, є зміна професійної сфери діяльності кожні 5 років, властива західній культурі. Але як підготувати себе до цієї зміни діяльності? Займатися самоосвітою, читати книги, підвищувати свої професійні навички. Ще одним прикладом, який дозволяє людям тримати себе в тонусі протягом тривалого часу, являється зміна місця проживання. Це не обов’язково має бути переїзд в іншу країну, досить переїхати в інше місто. Такий переїзд примушує людину адаптуватися на новому місці до нових умов праці й побуту. Все це дуже плідно позначається на людському організмі й дозволяє не зупинятися в своєму розвитку. Але що робити, якщо вам подобається своє місце роботи, а переїжджати в інше місто ви боїтеся? Є ще один рецепт.

Як відомо, звикання може виникнути лише до одноманітності. Як же можна урізноманітнити своє життя? Погодьтеся, що працювати на одному й тому ж місці протягом 10-20 років не дуже цікаво. Як можна зробити своє життя при збереженні місця роботи цікавішим? Заповніть час, що залишився, яким-небудь захопленням. Наприклад, ви можете займатися спортом, відвідувати різні клуби, курси і т. п. Найголовніше, щоб ваше нове захоплення мало таку ж постійність, як і ваша робота. Тобто, якщо ви працюєте 5 днів на тиждень, то й ваше захоплення повинне займати у вас теж не менше 5 днів. Ще одним варіантом різноманітності є подорожі в інші країни чи міста. В цьому випадку потрібно вирушати туди мінімум днів на 10, а то й більше.

Наше життя завжди має бути наповнене новими враженнями, але ці враження повинні бути кардинальними, а не просто новий клуб чи нові знайомі з вашого ж культурного середовища. Щоб не постаріти завчасно, потрібно постійно вносити в своє життя зміни, і чим більші ці зміни будуть, тим більша ймовірність, що ви проживете довге й незабутнє життя. А вже, яким чином вносити в своє життя нові емоції та враження, вирішувати лише вам.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо