Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ПОЧАТИ СВОЮ СПРАВУ? ЧАСТИНА 1. П’ЯТЬ ПРОСТИХ ПРАВИЛ

Отже, ви вважаєте, що дозріли для власного бізнесу. Чи поки так не вважаєте, але ж навіщось почали читати цю статтю? Значить, шанс стати бізнесменом у вас вже є. “Шлях в тисячу миль починається з одного кроку”, як говорив Лао Цзи. Відкривши цю статтю, ви зробили такий крок. Чи вистачить у вас сил на інші кроки? У цій статті ми розглянемо п’ять правил, які ви обов’язково повинні врахувати перед початком бізнесу.

Отже, з чого починається будь-який бізнес? Зрозуміло, що з бажання! Якщо ви хочете лише поліпшити своє матеріальне становище, то звідси ще не витікає однозначно, що вам потрібний бізнес. Наприклад, будь-який з продавців на ринку - бізнесмен, як і бабусі, які торгують на вулиці насінням. Але одне це ще не робить людину багатою. З іншого боку, працюючи по найму можна отримувати дуже хорошу зарплату. Наприклад, молодий чоловік, отримує щомісяця зарплату кілька тисяч доларів. Та ще й закордонні відрядження, дорогі готелі, службовий автомобіль. Чи потрібний йому власний бізнес, з його головним бо лем і ризиками? Напевно, ні.

Перше правило, яке треба твердо запам’ятати : “Між багатством і власним бізнесом не стоїть знак рівності”.

Ще не роздумали? Тоді продовжимо. Існує жорстока статистика, яка стверджує, що дві третини компаній закриваються в перший рік роботи, а з тих, які залишилися - за наступний рік закривається ще дві третини. Тобто, шанси вижити через два роки є лише у 10% фірм. Звичайно, є фірми, які відкриваються лише для того, щоб тут же закритися. Ще одна статистика: перш, ніж знайти прибуткову справу, доведеться зробити в середньому п’ять-сім спроб. Будьте готові до неодноразових поразок. Гірше те, що найбільш прибуткові проекти пов’язані з неабияким ризиком. Менше ризику - менше прибуток.

Друге правило: “Своя справа - завжди ризик, але зовсім не завжди успіх”.

Якщо ще не злякалися, то потрібно визначитися з проектом. Головне в проекті - ідея. Будь-який успішний бізнес - завжди ідея, що відрізняє його від інших. Звичайно, можна відкрити кіоск на зупинці й торгувати, як сотні інших, шоколадками та пивом, але так успіху в житті не досягнете. Не можна в бізнесі йти позаду! Якщо ви бачите інновацію, яка може принести гроші, - чіпляйтеся за неї. Вивчайте її, досліджуйте! Хороша порада: інновація у вашому місті - це іноді те, що в іншому місті - вже давно відоме. Майже все нове - це забуте старе (чи просто маловідоме). Вивчайте бізнес в інших містах чи країнах), особливу увагу приділяйте тому, чого у вашому місті ще немає. Це навіть простіше, адже ідея вже довела право на існування. Немає цікавої ідеї - навіть і не починайте. Ідейні конкуренти вас просто задавлять.

Третє правило: “Успішний бізнес - завжди інновація”!

Якщо ви думаєте, що ми вас відмовляємо, то вважаєте так даремно. Є думка, що для своєї справи завжди потрібний хороший стартовий капітал. У більшості випадків це не так. Якщо, звичайно, ви хочете відкрити ресторан - так, гроші потрібні, причому чималі. Але починати з ресторану не бажано. Більшість же всесвітньо відомих бізнесів стартували буквально з копійок. Приклади: Microsoft, Macintosh, Coca-Cola, Kodak, Google та багато інших. Як правило, через півроку вже буде відомо, чи є перспектива, і чи варто продовжувати справу, чи потрібно її закривати.

Четверте правило: “Для стартового бізнесу грошей потрібно мінімум, вкладених зусиль - максимум”.

Ну, якщо обставини склалися таким чином, що гроші вам потрібні - їх завжди можна знайти. Стандартна схема пошуку - FFF (family, friends, fools), тобто родичі, друзі чи дурні. Останніх в нашій країні достатньо. Якщо друзі не хочуть просто позичити гроші - запропонуйте їм спільну справу. Якщо й так не виходить, то варто замислитися про те, чи потрібний вам бізнес взагалі. Якщо ви вважаєте себе генієм - візьміть у банку кредит, зараз це дуже просто. Можна ще виграти міський або регіональний конкурс і отримати солідні дотації від влади. Але тут потрібні зв'язки та вміння писати бізнес-плани, а це не кожному під силу. Можна прийти просто до багатого підприємця з ідеєю інвестування і т.п.

Отже, п’яте правило: “Якщо гроші на бізнес потрібні - вони обов’язково знайдуться”!

Все, що ви прочитали, повинно допомогти вам просто визначитися, чи варто йти в бізнес. Зробіть свій вибір. Удачі вам у бізнесі!

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо