Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ПОВОДИТИСЯ З ЛЮДЬМИ, ЯКІ ПОСТІЙНО СКАРЖАТЬСЯ НА ЖИТТЯ?

Чи бувало у вас так? Ви зустрічаєте на вулиці давнього приятеля, колишнього однокласника, колегу з попередньої роботи чи просто знайомого. Вітаєтеся з найдобродушнішою посмішкою. Запитуєте заради пристойності: “Як твої справи”? І практично відразу розумієте свою помилку. Посмішка співрозмовника стає натягнутою, він опускає очі, робить значущу паузу, після якої починає посвячувати вас в усі жахливі проблеми, життєві казуси та важкі обставини свого існування. І ви розумієте, що даремно ви його запитали.

В кожного є знайомі, які постійно скаржаться на життя, постійно чимось не вдоволені, вони в усьому навколо бачать біди та несправедливість до себе. При цьому вони абсолютно байдужі до оточуючих, вони вважають, що проблеми є лише в них, що все їх життя одна суцільна неприємність. І навіть, якщо у вас згорів будинок, вкрали машину, захворіла дитина чи вас звільнили з роботи, причому це все відбулося одночасно, - їхня проблема (наприклад, Вася відповів на СМС не через 5 хвилин, а через півгодини) набагато важливіша. Це взагалі катастрофа, адже він міг відповісти раніше.

А ви не знаєте, як поводитися. Вам хочеться повільно швидше втекти подалі чи крикнути: “Та замовкни вже”! Але з незрозумілих причин ви стоїте, як під гіпнозом, і вислуховуєте все це, відчуваючи, як від вас йде радість буття, і світ навколо починає здаватися чорно-білим.

Головна мета таких людей - щоб їх пожаліли, розв’язали їх проблему, поспівчували, переконали в тому, що всі навколо погані, підступні, а він чудовий, талановитий і неповторний, і що все в нього буде гаразд. Ви, самі того не помічаючи, пропонуєте яку-небудь допомогу зі свого боку. Це спрацьовує психологічний захист, вам хочеться швидше відв’язатися від скиглія, ви готові самі розв’язати його проблему, щоб тільки не слухати більше ці нескінченні скарги на життя.

Знайома ситуація? Адже вона дуже схожа з тим, як жебрак просить у вас милостиню, перегороджує дорогу, чіпляється за одяг, монотонно, тужливо й безупинно благає вас виявити співчуття. Ви почуваєте себе страшенно некомфортно, хочете швидше відв’язатися, хоча знаєте, що це всього лише психологічні хитрощі, але все-таки лізете в сумку за гаманцем. Так само і скиглії – намагаються викликати у вас жалість, виводячи вас з емоційної рівноваги та наполегливо використовуючи ниття для досягнення своїх цілей.

Стоп!!! Вами користуються! Ці люди можуть бути набагато удачливіші та успішніші за вас. Ви абсолютно не зобов’язані засмічувати свій мозок потоками їх негативної свідомості та бути енергетичними донорами! Вони не лише віднімають ваш дорогоцінний час, зловживають вашою дипломатичністю та невмінням відмовити, вони витягають з вас енергію і можуть зіпсувати настрій.

Пам’ятайте, така людина - вмілий маніпулятор, він вважає, що всі й завжди повинні його вислухати та зобов’язані йому допомогти, а сам же він, бідний і нещасний – пожалійте його. До речі, можна помітити, що якщо для досягнення мети їм потрібно справити враження на “сильних світу цього ”, які можуть швидко припинити їх скарги на життя, то вони разюче міняються, перетворюючись на жартівників, балагурів і оптимістів! Так і ви - не дозволяйте маніпулювати собою! Якби ці люди не витрачали стільки часу на скарги, можливо, досягли б більшого. Не соромтеся сказати, що вам це зовсім не цікаво і не хочеться вислуховувати чужі скарги. Поставте пряме питання: “Навіщо ти мені це все розповідаєш”? чи “Хіба я можу щось зробити для тебе”?. Чи скажіть ствердно: “На жаль, в цій ситуації я нічим не можу тобі допомогти”. Така поведінка руйнує весь план скиглія, весь його звичайний сценарій поведінки. Не бійтеся, що така людина образиться, адже ви захищаєте самого себе. А можливо, що такою поведінкою ви, навпаки, зробите людині добру службу - і він навчиться вирішувати свої проблеми самостійно.

Звичайно, проблеми виникають в усіх, і ми повинні надавати один одному допомогу й підтримку. Але ми не повинні заохочувати бездіяльність, жалість до себе, впевненість в тому, що весь світ навколо несправедливий і жорстокий. І тим більше, не роботи такий світогляд стилем свого життя.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо