Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ПОЇХАТИ ВЧИТИСЯ В СЛОВАЧЧИНУ

У багатьох університетах Словаччини немає вступних іспитів, а вартість навчання для іноземців складає від 1500 євро на рік. В основному навчання ведеться словацькою мовою, але в деяких університетах можна знайти програми і англійською мовою.

За вищою освітою в Словаччину вирушають ті, хто хотів би отримати європейський диплом і престижну професію. Словаччину не можна назвати найпопулярнішою в іноземних абітурієнтів країною, проте там є свої плюси. Так, наприклад, вивчити словацьку мову можна досить швидко - за півроку-рік активного вивчення. Та й ціни на проживання в Словаччині на порядок менші, ніж в інших європейських країнах.

Сьогодні в Словач-чині діють 15 державних і 10 приватних університетів. Кращими університетами вважаються наступні:
• Університет Коменського в Братиславі;
• Словацький технічний університет у Братиславі;
• Технічний університет в Кошице;
• Економічний університет у Братиславі;
• Університет Матея Бела;
• Університет Павла Йозефа Шафарика в Кошице.

Вища освіта в Словаччині для іноземців платна, вартість варіюється від 1500 до 7000 євро на рік, залежно від університету й спеціальності. Цікаво, що вартість навчання в приватних ВНЗ Словач-чини практично не відрізняється від вартості в державних, хоча дехто відмічає, що в приватних словацьких ВНЗ сучасніша матеріально-технічна база та більше розвинена інфраструктура, кращі умови проживання для іноземців.

Для іноземних студентів існує цілком реальна можливість отримати стипендію на навчання в Словаччині. Розмір стипендії може бути від 250 до 1000 євро на місяць, отримати її можна в рамках Національної стипендіальної програми для підтримки обміну студентів, аспірантів, викладачів ВНЗ і науковців, яка заснована Урядом Словацької Республіки.

Система вищої освіти в Словаччині передбачає, що студент може отримати звання бакалавра (3 року навчання), магістра (4-7 років), доктора (ще 3-4 року). Відразу після закінчення середньої школи поступити можна лише на бакалавра, але якщо ви закінчили 4-5 років навчання у ВНЗ, можна спробувати поступити відразу в магістрат словацького університету.

Процедура вступу в Словаччині безпосередньо залежить від вибраного вами університету. В деяких університетах проводять вступні іспити, тоді як в інших враховується лише середній бал атестата про середню освіту. Що стосується вступних іспитів, то це може бути або тест, або навіть усний іспит. При вступі на творчі спеціальності додатково проводяться творчі конкурси.

Оскільки у більшості ВНЗ Словаччини навчання ведеться словацькою мовою, тому бажано вивчити цю мову заздалегідь. Але, якщо ваших знань мови бракуватиме, то в багатьох ВНЗ вам запропонують повчитися спочатку на підготовчому відділенні, де головна увага приділятиметься мові. Наприклад, словацьку мову можна буде вивчити на курсах при Інституті словацької мови та академічної підготовки іноземних студентів, який є підрозділом Університету Коменського в Братиславі.

Після того, як вас зарахують в один з ВНЗ Словаччини, ви зможете подавати документи на виготовлення студентського посвідчення виду на проживання. З ним студенти мають право підробляти під час навчання, але неповний робочий день.

Диплом словацького ВНЗ дає іноземцям реальний шанс влаштуватися на роботу в Словаччині. Ще під час навчання можна буде піти на стажування, де, зрозуміло, знадобиться добре себе зарекомендувати - але в цілому, конкуренція в Словаччині на порядок нижча, ніж в інших європейських країнах.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо