Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ПРАВИЛЬНО ПРАТИ БІЛИЗНУ В ПРАЛЬНІЙ МАШИНІ?

Багато хто з нас вже й не згадає, коли востаннє щось прали вручну, адже тепер з цим трудомістким процесом успішно справляються пральні машини. В сучасних пристроях присутні всі необхідні функції, набагато ефективніші, ніж ручне прання. Проте, незважаючи на автоматику, не варто пускати цей процес на самоплив, адже якість прання залежить не лише від машини.

СОРТУВАННЯ РЕЧЕЙ

Не потрібно закидати всі речі в машинку без розбору. Перед початком прання потрібно посортувати білизну, розділивши її на декілька частин: за кольорами - світла, червона, чорно-синьо-зелена; за складом тканин - бавовна і льон, синтетика, шерсть, шовк. У окремі категорії потрібно виділити сильно забруднений одяг і речі, які можуть полиняти.

ПІДГОТОВКА

Безпосередньо перед завантаженням машинки всі речі необхідно підготувати до прання. Насамперед, потрібно перевірити кишені - буде дуже образливо випрати гроші, проїзні квитки, флешки, візитки чи інші

На одязі треба за стебнути всі блискавки і кнопки, зав’язати шнурки, а ось ґудзики краще залишити розстебнутими. Рукави сорочок краще розпрямити, а брюки і джинси вивернути навиворіт. Пряжки та інші металеві предмети, пояси, а також ґудзики, що бовтаються, потрібно зняти з одягу.

Наволочки рекомендується вивернути та витрусити пил з їх куточків. Також слід вивертати панчохи, шкарпетки та одяг з трикотажу чи махрової тканини. Дрібні речі та нижню білизну краще всього помістити в спеціальний мішечок для прання.

ЗАКЛАДКА ОДЯГУ В МАШИНУ

Під час закладки одягу в пральну машину потрібно виконувати рекомендації виробника і дотримувати оптимальну вагу завантаження, вказану в інструкції. Рівномірно розподіляйте речі на кожне прання. Не кладіть в барабан разом занадто великі та занадто дрібні речі (наприклад, простирадло з шкарпетками), щоб не піддавати машину розбалансуванню.

Необов’язково зважувати білизну перед кожним пранням - досить пам’ятати, що повне завантаження для бавовняної білизни - це повністю заповнений не утрамбований барабан, для синтетики - наполовину заповнений барабан, а при пранні шерсті - барабан, наповнений на третину.

ВИБІР ПРОГРАМИ

При виборі відповідної програми і температурного режиму для прання

і віджимання можна керуватися знаками, які є на ярликах, що нашивають на одяг.

Але, якщо такі ярлики не збереглися, можна дотримуватися загальних рекомендацій:

• стійкі світлі бавовняні тканини можна прати при температурі 95 градусів і викручувати на максимально великій швидкості;

• кольорову бавовняну білизну допустимо прати в гарячій воді до 60 градусів, і їй не страшне викручування при найвищих обертах;

• речі з синтетичних тканин рекомендується прати при температурі не вище 50 градусів і вижимати на швидкості 600-800 обертів на хвилину;

• для прання виробів з делікатних тканин (наприклад, шерсть чи шовк) допустимо нагрівати воду не вище 30-35 градусів, а викручувати на низьких оборотах - не більше 600 на хвилину;

• речі, які можуть полиняти, краще прати в прохолодній воді при температурі не вище 30 градусів.

ВИБІР МИЮЧИХ ЗАСОБІВ

• Неприпустимо використовувати миючі засоби, призначені для ручного прання, - вони утворюють багато піни, яка може вивести з ладу пральну

• Вибирати порошок потрібно відповідно до типу тканини і виду забруднення, керуючись інформацією на упаковці. Його кількість також треба визначати відповідно до інструкції.

• Не можна використовувати порошок, призначений для білих речей, для прання кольорових. В такому порошку містяться відбілюючі речовини, які можуть зменшити яскравість кольорів.

• Для прання курточок та пуховиків краще застосовувати не звичайний пральний порошок, а гель для прання. Після нього на одязі не залишається мильних розводів.

МАЛЕНЬКІ СЕКРЕТИ УСПІШНОГО ПРАННЯ

• Перед тим, як покласти річ в машину, потрібно перевірити, чи не линяє кольорова тканина. Для цього змочіть її невелику ділянку теплою водою і потріть білою ганчірочкою: якщо тканина залишиться чистою, то річ можна сміливо прати разом з іншими речами.

• Якщо після полоскання халатів і махрових рушників додати у воду невелику кількість солі, то вони стануть набагато м’якші та приємніші на дотик.

• Мереживні штори та інші тканини, що вимагають особливо дбайливого ставлення, можна сміливо прати в пральній машині, якщо барабан недовантажити.

• Щоб кишені та прорізи для ґудзиків на в’язаних або трикотажних речах не витягувалися, можна зашити їх перед пранням, а після висихання розпороти.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо