Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ПРОФЕСІЯ ВПЛИВАЄ НА ХАРАКТЕР ЛЮДИНИ

Часто кажуть: скажи мені, хто твій друг, і я скажу тобі, хто ти. Цю приказку можна з не меншою долею істини видозмінити так: скажи мені, ким ти працюєш, і я скажу тобі, який в тебе характер. Насправді, через деякий час професія накладає на людину відповідний відбиток. Нижче наведений невеликий перелік таких професій.

Юрист

Як правило, цю професію вибирають люди дуже скрупульозні й недовірливі. З часом ці якості нерідко доходять до абсурду, що відштовхує “нормальних” людей, адже навіть в особистих стосунках юристи починають шукати якусь каверзу. Ці люди дуже чітко і послідовно відповідають на питання, але час то люблять говорити багато та «не по темі». Інформованість правознавців може перевищити рамки допустимого, і з часом вони просто перетворюються на зануд.

Бухгалтер

Відомий жарт, що “бухгалтер” - це “діагноз”. І справді, деякі люди цієї професії настільки вживаються у свій діловий образ, що навіть переносять скрупульозність і любов до цифр в особисте життя. В бухгалтерів заведено все робити чітко й правильно, тому що-небудь екстремальне і нове викликає в них страх і дуже насторожує. З часом багато людей цієї професії перетворюються на зануд. Щоб уникнути цього, бухгалтерам необхідно періодично відриватися від паперів і більше спілкуватися з людьми.

Лікар

Йдеться про лікарів, які в своїй практиці стикаються з серйозними захворюваннями, стражданнями й смертю. Лікар на себе бере дуже велику відповідальність за пацієнтів. Частенько байдужість, цинізм і емоційна закритість медиків лише вимушений психологічний захист від стресів, які постійно виникають на ґрунті постійного спостереження страждань. Чорний гумор, який лікар може дозволити собі в товаристві колег, автоматично переноситься на друзів і близьких, а це може їм дуже не сподобатися.

Психологи рекомендують людям з такою професією більше ділитися внутрішніми проблемами і переживаннями з близькими людьми, а також не забувати про співпереживання, якого чекають рідні. Службові неприємності й турботи слід залишати на роботі, а за її межами намагатися всіляко уникати додаткового стресу.

Військовослужбовець

Як відомо, військовослужбовці - люди дисципліновані. На жаль, нерідко вони командують навіть своїми рідними й близькими, перетворюючись на домашнього диктатора, а то й тирана. Психологи стверджують, що військові з часом отримують такий тип професійної деформації особистості, який вже практично не можливо виправити. Офіцер - це спосіб життя.

Журналіст

Люди, що вибрали професію журналіста, як правило, дуже скромні. Крім того, вони дуже допитливі. Звичайно, журналістська практика всі ці якості розвиває, підсумок чого далеко не завжди хороший. Людина може стати егоцентричною, задавати дуже нетактовні запитання, у неї може сформуватися патологічна установка, що вона проживає не своє життя.

Вчитель

Люди цієї професії нерідко зарозумілі. Як правило, у них завищена самооцінка, причому незалежно від професіоналізму. Легко бути значущим на фоні дитини - особистості, поки що далекої від розкриття. Іноді зарозумілість учителя виливається в авторитарність, якщо не стосовно школярів, то стосовно рідних та близьких. Учителям особливо потрібне вміння ставити себе на місце іншої людини, а також культивування скромності й терпимості.

Психолог

Не секрет, що багато людей, які вирішили стати психологом, передусім хочуть розібратися в самих собі, а не в проблемах майбутніх пацієнтів. По факту, через постійне споглядання чужих відхилень, такі люди можуть так і не позбавитися від власних “тарганів в голові” . Більше того, особисті проблеми нерідко посилюються. А ще завдяки знанню людської натури психологи легко стають маніпуляторами, які безсовісно використовують оточуючих у своїх корисливих цілях.

Психологам слід чітко розділити своє професійне й особисте життя, а також навчитися не сприймати людей лише як матеріал для чергового дослідження.

Менеджер з продажу

Продати товар, особливо неліквідний, - ціле мистецтво, що в тій чи іншій мірі примушує людину лукавити, хитрувати, а іноді й відверто обманювати. Ще один недолік працівників цієї професії - зайва балакучість і надмірний артистизм, які можуть стати причинами неприродності в повсякденному житті. Таким людям рекомендують почастіше абстрагуватися від думок про роботу.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо