Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ВЧИТИСЯ ЗА КОРДОНОМ БЕЗКОШТОВНО?

Мрієте вчитися за кордоном безкоштовно, але не знаєте, як отримати стипендію? Зверніть увагу на міжнародні програми, які регулярно видають стипендії на освіту в іноземних ВНЗ.

ERASMUS MUNDUS - одна з найпопулярніших міжнародних програм по обміну студентів в Європі, яка видає гранти на навчання у більш, ніж 4000 університетів по всьому світу. Особливістю цієї програми є те, що вона покриває всі витрати студента, починаючи від плати за навчання та закінчуючи транспортними витратами.

Ця програма доступна для всіх студентів університетів, які можуть подати заявки на грант через міжнародний відділ власного університету. Окрім стандартного пакету документів, студент повинен скласти міжнародний іспит з іноземної мови, такий як TOEFL, IELTS.

Міжнародна програма студентського обміну GLOBAL UGRAD в Євразії та Центральній Азії - це програма Відділу освітніх і культурних програм Держдепартаменту США. Програма GLOBAL UGRAD надає можливість студентам денних відділень вищих учбових закладів з Вірменії, Азербайджану, Білорусії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Російської Федерації, Таджикистану, Туркменістану, України та Узбекистану пройти навчання протягом 1 академічного року без отримання вченого ступеня в університеті чи коледжі США. Всі учасники відбираються на основі відкритого конкурсу.

Особливістю цієї програми є те, що під час навчання студент зобов’язаний брати участь у волонтерській діяльності. Насправді це прекрасна можливість перейнятися культурою іншої країни та розширити свій світогляд. Для того, щоб отримати грант на однорічне стажування, необхідно подати заявку і результати тесту TOEFL. В програмі можуть брати участь студенти 1, 2, 3 і 4-х курсів ВНЗ.

FULBRIGHT - це міжнародна програма, яка видає стипендії для проведення досліджень в університетах Америки. В ній можуть узяти участь кандидати і доктори наук, які займаються науковою діяльністю в Україні. Так само однією з основних вимог програми є те, що стипендіат зобов’язаний повернутися в рідну країну мінімум на 2 роки після закінчення стажування за кордоном.

Окрім цих програм існує величезна кількість літніх курсів і стажувань, вимоги в яких не такі серйозні, як в міжнародних програмах, що надають стипендії на тривалий період навчання. Серед найпопулярніших – Work and Travel USA, Work and Study USA та інші.

Сьогодні програми по навчанню за кордоном користуються великою популярністю серед українських студентів і випускників, оскільки надають можливість отримати міжнародний досвід і розширити свій світогляд. Досить часто участь в таких програмах є хорошою можливістю залишитися жити й працювати за кордоном, про що мріє велика кількість молодих фахівців. Крім відомих міжнародних програм, існує велика кількість стипендій, що виділяються самими університетами, які зацікавлені в тому, щоб в них навчалися студенти зі всього світу.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо